Cort Turkish Edition

cavo demiş ki:
OnurBattal demiş ki:
cavo demiş ki:
eline almadığı gitara 400$ eder diyen zihniyeti kaale almıyorum.laf salatası yapmana gerek yoktu.

Merak etme hayatinda goremeyecegin kadar cok ve cesitli gitarlari caliyorum deniyorum hergun.

Almissin eline bi koz eline bile almadigi gitara 400 dolar diyen zihiyet diyosun. Niye? Verebilecegin tek cevap o, o yuzden..
Bahsettigim gitarin bu olmayacagini bile anlamamissin.
Bu degil bahsettigim gitar yada gitarlar.
Kac sayfadir takip ediyorum ve senin yazdigin butun gereksiz geyik mesajlari yani senin tabirinle 'laf salatalarini' hic hesaba katmiyorum bile.

Ayica seni dikkate alip sana mesaj yazdigim icin ozur dilerim.
:D daha üretilmemiş gitarı eline alamazsın :D laf salatası

Ben deveye hendek atlatmayi tercih ediyorum.

fuckinick sen kendini çok akıllı sanıp yazılanları okumamışsın sanırım... bu cort un 2006 kataloğundaki bir gitarın aynsının üzerine bikaç desensel baskıyla custom olacak... (onceki sayfalarda model belirtildi yetkili(!) bi kişi tarafından)

Bakın arkadaşlar sizleri birkez daha uyarıyorum bu forumda coluk cocuk salak aptal vs gibi 3-5 yaşındaki cocukların ettiği hakaretleri edip küçük düşen taraf siz oluyorsunuz...

cavo demiş ki:
holzeminster cok gereksiz şeyler yazdığının farkındamısın.turkiyede cort a hayır seklinde bir avatar kullanman çok komik geliyor bana.markacılık nasıl salakca birşeyse markaya karsı olmak ta o kadar salakca birşey bence.ortamı gerip durma.mahalle kavgasına dönüyor sayende burası.bu arada bu baslığın forumdaki gerekliliğide tartısılır bence.amac nedir simdi.neden actınız bu baslığı buraya.kime ne faydası olacak bu baslığın ? gitar üretiliyormus zaten olan olmus .neyi konuısuyoruz burada onu anlamıyorum.tamam bravo cort a gitar yaptırmıssınız mı demeliyim.çeğer bu ürünün reklamını yapmak istiyorsanız alım satım a baslık acın.bilgi verin.almak isteyenler buraya basvursun sekilde yazın.burada durmasının bir anlamı yok.gereksiz tartısmalardan baska birşey ıckmıyor burada.

cavo,

Sonunda gerçekten takdir ettiğim bir yazı yazmışsın ,teşekkür ediyorum :)

Yalnız bir tarafta yine sana katılamayacağım,bu gitar zaten topu topu 18 adet olacak,yani seri üretim olacak bir model değil bu sebepten böyle bir ürünün neden reklamını yapsınlarki :) ?Zaten sahipleride önceden belli :)

Ayrıca propoganda olaylarına değinilmiş:

Ben bu başlıkta gerçekten propaganda yapıldığını düşünmüyorum.Evet gerçekten Cort müptelası olan (nasıl İbanez ,Jackson yada Fender müptelaları varsa öyle) arkadaşlar var ama bu insanlar kendi düşüncelerini söylemesi onları propagandacı yapmaz.Kaldıki propaganda nın kime ne faydası varki?Satılan Cort ların hangimizin cebine giriyor?Kimin bu işten ne çıkarı var?

Gerçenten aşırı derecede markacı (şu tikky insanlar varya o derece) insanların bu marka hakkındaki aşağılayıcı ve haksız eleştrileri istemeden Cort kullanıcılarını rahatsız ediyor ve bu insanlarda bu tutuma karşı bir açıklama yapıyorlar.Bu açıklamalarda malesef propaganda damgası yiyior hemen. :)

holzeminster demiş ki:
cavo doğru söylüyorsun ama ben o avatarı ve o yazdıklarımı markacı olduğum için yapmıyorum (son yazdıklarım artık işin dalgasıydı)... Bu gibi insanlar milletin beynini sömürüyor... şimdi git alım-satım forumuna bi bak oralara... beni anlarsın heralde... Bundan 2 yıl once 200$ a satılan gitar şuan 700-800$'a satılıyor.. peki neden?? Gümüş mü buldular bi tarafında gitarın??

01; cavo nun marka karsıtı olmak diye suçladığında, ben açıkladığımı zannediyordum...

Propaganda konusuna gelirsekte; ben bu forumda kimsenin fender'i can hıraç bir şekilde savunduğunu görmedim aynı şekilde gipson, jackson, hohner, warwick, musicman, G&L, ibanez vs vs vs bunlarıda görmedim...

Bence birkaç kişinin (bunlar kendilerini beya belli ediyor zaten) çeşitli insanlarla bağlantıları var bunlar sizi ya sömürüyor yada sizde bu işin ticaretini yapan insanlarsınız... Kanıtı olarakda "corta custom gitar siparişi yaptırıyoruz" , "cort.gen.tr" gösterilebilir...

Forum sayfalarında millete cortun 1000 dolarlık usa gitarlarla yarıştığı aşılanıyor... Bu tamamen cort gitarlarının fiyatlarını yükseltmek için yapılmış bir propaganda olduğunu düşünüyorum...

Şuan da durum farksız... şimdi diyorsunuz ki; 18 gitar yapılacak ve sahipleride önceden belli... Tasarımı belli olmayan bir gitarın sahibi nasıl belli oluyor?? Buraya bu topic i açmanızın bile altında var bişey zaten..

holzeminster demiş ki:
holzeminster demiş ki:
cavo doğru söylüyorsun ama ben o avatarı ve o yazdıklarımı markacı olduğum için yapmıyorum (son yazdıklarım artık işin dalgasıydı)... Bu gibi insanlar milletin beynini sömürüyor... şimdi git alım-satım forumuna bi bak oralara... beni anlarsın heralde... Bundan 2 yıl once 200$ a satılan gitar şuan 700-800$'a satılıyor.. peki neden?? Gümüş mü buldular bi tarafında gitarın??

01; cavo nun marka karsıtı olmak diye suçladığında, ben açıkladığımı zannediyordum...

Propaganda konusuna gelirsekte; ben bu forumda kimsenin fender'i can hıraç bir şekilde savunduğunu görmedim aynı şekilde gipson, jackson, hohner, warwick, musicman, G&L, ibanez vs vs vs bunlarıda görmedim...

Bence birkaç kişinin (bunlar kendilerini beya belli ediyor zaten) çeşitli insanlarla bağlantıları var bunlar sizi ya sömürüyor yada sizde bu işin ticaretini yapan insanlarsınız... Kanıtı olarakda "corta custom gitar siparişi yaptırıyoruz" , "cort.gen.tr" gösterilebilir...

Forum sayfalarında millete cortun 1000 dolarlık usa gitarlarla yarıştığı aşılanıyor... Bu tamamen cort gitarlarının fiyatlarını yükseltmek için yapılmış bir propaganda olduğunu düşünüyorum...

Şuan da durum farksız... şimdi diyorsunuz ki; 18 gitar yapılacak ve sahipleride önceden belli... Tasarımı belli olmayan bir gitarın sahibi nasıl belli oluyor?? Buraya bu topic i açmanızın bile altında var bişey zaten..

YOrumsuz :)

Sen komplo teorilerine devam et ;)

benim bi sorum olacaktı elmideki gitarımı satacağım yakında (cort stat 2t ) ve yaklaşık 450 ytllik bir sermayem olacak bu parayı nasıl değerlendirebilirim aklımda ve içimde rg350 ex var ama x11 ' i gözardı edemiyorm 350 ytl ye 2. el buldum daha gitara bakmadım nasıldır gitar diye siz bir fikir verebilir misiniz hangisi daha mantıklı olur ?

(çalacağım tarz vai,satriani,paul gilbert gibi virtüözler.. heavy metal )

holzeminster demiş ki:
Zupar demiş ki:
Cort iyi gitar yapmaz, Cort 10 tane gitar yapmaz diyen arkadaşlar (18 olcak zaten)

CORT ABMP-1V MASTERPIECE BASS

Bu gitardan sadece 2 tane var No.1 Cort arşivinde No.2 Sahibinde, istek üzerine yaptırılmış. Demekki adamlar 1 tane bile yapıyolar 18 tane'de isterseniz rahat yaparlar merak etmeyin.

Video http://video.google.com/videoplay?docid=3217754356436016977

cimg0940184vl5.jpg
cimg0944109tl7.jpg
cimg0947129az2.jpg

cimg0957123vg1.jpg

Gitarların ne kadar kalitesiz, ne kadar adi malzeme ve işçiliğinin ne kadar berbat olduğu görünüyor. Hatta el yapımı olduğunu anlamak imkansız, fotoraflardan bile anlaşılmıyor bişey...

Arkadaşım kusura bakmada o gösterdiğin bass gitarın ikinci eli bir tane satılıyordu 2500dolar gibi fahiş bir fiyat çekiliyordu iddaa ediyorum şuan benm elimde olan ve şuan sattığım ibanez sr3005 bass gitar bundan 10 kat daha kalitelidir!! ve ben yarı fiyatına satıyorum!!

Ayrıca bu gitara o kadar para vereceğime Warwick yada Ken Smith gibi bass gitarlar alabilirim yada Erkan Sızarlar'a veririm o kadar bana el yapımı yapar!!

Abi kusura bakma çok özür diliyorum ama şu mesajın giriş kısmını okurken gülmekten karnıma sancılar girdi :D Cort'un başka hangi gitarını söylesen inanırdım ama ABMP V de de bu denmez ya :D:D Yazıktır günahtır. Turkish Edition konusunda da tek bir düşüncem var. Keşke bu gitarı İbanez, ESP, yapsaydı da aynı fiyata biz bukadar tartışmasaydık.Yazık oluyor emeklere çünkü.

bu forumda nerelerden arttırıpta gitar almış insanlar var bazılarıda cort almış öyle denk gelmiş bence bu tartışmalar onların hevesini kırıyordur..şahsen benim sahip olduğum maka hakkında böyle şeyler yazılsa üzülürdüm birazda öyle düşünmek lazım...tamam cort süper bir marka değil ama belli bi paranın altında tercih edilebilecek bi marka..ama çok büyük paralara cort almakta biraz mantıksız gibi geliyor bana..

Bende ilk başladığımda Cort almıştım ve bundan çok memnunum hala satmadım o gitarı çünkü bazı arkadaşların dediği gibi çok kötü bir gitar deil çoğu ibanezden iyi...( bkz GRG series)

Aslına bakarsanız bu marka tartışmasınıda anlayabilmek imkansız.Yani eger marka yaptımı oluyorsa gidip luthierlere dünyanın parasını verip custom gitar yaptırmakta yanlış.Üstune marka yazıncamı gitar gitar oluyor.Zaten köprü başka marka manyetik seymour duncan ,sperzel burgu falan hepsi en iyi markalar olay doğal malzeme olan agaçmı yoksa işçilikmi.Kusura bakmayın ama ben yazılanlara katılmıyorum eger limited edition bi gitar olacaksa saglam luthierler tarafından yapılır ve işçilik sorunu olmaz.Geriye ne kalıyor bence sadece kişisel çatışmalar ve marka düşmanlıgı...

Unutmayınki İbanez in butun kore malı gitarları CORT fabrikalarında ve Cort un Luthierleri tarafından imal ediliyor.
İbanez de Esp de bu yollardan geçti Cort ta gecer .Ama nolur bugun böyle konuşanlar 10 yıl sonra Cort a ilah gözüyle bakar.Yazık cok yazık...

Bu arada emeği geçen arkadaşları tebrik ediyorum Türkiye gibi az müzik aleti satılan bir ülkede böyle bişey yapmışlar bravo!!!

anti-social demiş ki:
ya cort almak kristal kola içmek gibi bişey

Bu çek genel bir değerlendirme.Genel değerlendirmelerde insanları her zaman doğru sonuca ulaştıramıya biliyor.

Evet,belli bir fiyat aralığında dediğin doğru.İnsanlar gidip bir İbanez RG3** modeline(iş yine İbanez e gitti ,yanlış anlaşılmasın) vereceği bir parayı gidip bir X-9 a yada X-11 e verebiliyorlar bu gayet normal.Çünkü markalaşmış firmalar çok düşük ve kalitesiz modellerini bile çok yüksek fiyatlara pazarlıyabiliyorlar.İnsanların benzer sınıftaki ekonomik seçime yönelmesi gayet doğaldır bence. :)

İşin içine yüksek meblağlar girdimi işte orada işin rengi değişiyor,çünki o fiyat aralığında bir çok seçenek çıkıyor ortaya.

Mesela benim şahsen 1200-1300 Dolar civarında bir param olsa alacağım tek gitar ikinci el bir Jackson SL-1 dir. :) Ama ekonomik imkanlar insanı isteristemez daha uygun olana yönlendiriyor bu gayet normal.İşte bu noktada Cort işini çok iyi yapıyor.

Saygılar Sevgiler

Bilgi açısından, Türk bayrağının bir imge olarak kullanımı belli noktalarda yasalarla korunmuş, şekli belirtilmiş ve hangi koşullarda kullanılabileceği yasaların işaret ettiği noktaların olduğunu unutmamak gerekir. Bunun yanısıra üzerinde Türk bayrağı işlenmiş bir ürüne fiziksel bir zarar verilmesi de aynı şekilde yasalar tarafından suç olarak işaret edilir. Sonuç olarak ticari bir üründe ben bayrağın kullanılmasının etik olmadığını düşünüyorum. Farklı uluslar tarafından bayraklarına tabii ki önem verilse de, ülkemizde bayrağımıza verdiğimiz değer anlamında kutsal olarak addedilir. İleride usülsüz bir kullanımda, kullancının ve üreticisinin zor durumda kalacağını da ayrıca belirtmek isterim.

Son olarak fikrimi beyan etmek gerekirse, ürünün konseptini pek beğendiğimi söyleyemem ama verilen bir emek olduğu da ortadadır, fakat yukarıda belirttiğim noktalarında gözönünde tutulmasında fayda var.

Geri