Melez

maresalx demiş ki:
nicegirl_fb demiş ki:
parça başarılı olmuş ama klip daha iyi olabilrdi şarkının türkçe olması hakkında yapılan eleştirilere katılıyorum. madem ki bu parçadaki amaç s.o.a.d a cevap vermek türkçe olmamalıydı. biz biliyoruz çünkü önemli olan bunu başkalarına anlatmak. ama yinede gösterdiğiniz çaba ve emekten dolayı kutlarım sizi
senin sifatin ne ki klip daha iyi olabilir di diyosun ?
amator gruplar icinde izledigin en iyi kliplerden biri bu ya izlememissin ya da allah akil fikir versin..
isiklardan acilara montaji kesip bicmeleri (simdi cutting diycem ukala olucam) herseyiyle cok hos olmus..isallah bundan sonraki calismalarda boyle kaliteli olur
kesinlikle katılıyorum.. bende az çok bilirim montaj ve çekim olaylarını... Kolay şey değil ve şu klibe bakınca günlerce uğraşıldığını ve ne paralar verildiğini görebiliyorum... Bu amatör bir klip değil, profesyonel bir iş.. zaten albümüde çıkıyomuş yakında... parçada çok güzel yerinde bir attack olmuş... küfür etselerdi ben dinlemezdim açıkcası... Bu arada albüm gelirinin mehmetcik vakfına bağışlanıcağını ben bilmiyordum.. O zaman HARBİDEN HELAL OLSUN!!!

:))) aslında başlığın yukarda olmasını istiyorum herkesin bu haberi görmesi ve destek vermesi için doğru söylüyorsun.. bir de genelde ilk sayfaya girilmez forumlarda direk son sayfayı açarsın.. O yüzden her yeni sayfaya klibi koymam gerekiyor diye düşündüm.. Yanlış anlamalara yol açtıysam üzgünüm...

Gazeteceyim. Melez grubuyla ilgili yaptığım araştırmadan ve görüşmeden kısa bilgilendirmeleri hemen sizlerle paylaşayım... Grup öncelikle tepkisiz kalmamak adına bu şarkıyı hazırladıklarını çalışmalarının da yaklaşık 2 aylık bir sürece yayıldığını belirtti,halkımızın beklediği daha ağır ve çarpıcı sözlerle ilgili yorumları şu oldu.Rtük ten onay alınıp şarkının yayınlanması bazılarımızın hiç bilmediği kıstaslara bağlı yani siz şarkı sözlerini küfür ve hakarete dayalı kelimelerden seçemiyorsunuz evet soad bunu yaptı ama türkiyede bunu denetleyen kurumlardan dolayı olabilecek sınırlamayı aşmak için yapabildiğimiz en mantıklı söz seçimi YETER in içindeki sözlerdir diye belirttiler..
bir diğer başlıkta sözlerin neden ingilizce olmadığı.Bunun içinde aldığım cevap şarkının önce toplumumuzda bir taban bulabilmesi ve tanınmasının çok daha önem arzettiği, yani öncelilke toplumumuzun kabul etmesi bu parçayı ama en kısa zamanda ingilizce versiyonu yada ingilizce altyazılı formatının avrupa kanallarına dağıtılacağı yönünde..benim anladığım kadarı ile bu şarkı klip ve zamanlamanın arkasında ciddi bir plan var. Avrupa versiyonu da hazırlanmış zaten biraz sabırlı olalım arkadaşlar...bu grubu izlemeye devam edelim zannettiğimizden çok daha fazla ses getireceklerini düşünüyorum.. Teşekkürler...

www.sonsaniye.net

maresalx demiş ki:
nicegirl_fb demiş ki:
parça başarılı olmuş ama klip daha iyi olabilrdi şarkının türkçe olması hakkında yapılan eleştirilere katılıyorum. madem ki bu parçadaki amaç s.o.a.d a cevap vermek türkçe olmamalıydı. biz biliyoruz çünkü önemli olan bunu başkalarına anlatmak. ama yinede gösterdiğiniz çaba ve emekten dolayı kutlarım sizi
amator gruplar icinde izledigin en iyi kliplerden biri bu ya izlememissin ya da allah akil fikir versin..
isiklardan acilara montaji kesip bicmeleri (simdi cutting diycem ukala olucam) herseyiyle cok hos olmus..isallah bundan sonraki calismalarda boyle kaliteli olur

sen ne diyorsun ya sıfatın ne falan ne biçim konuşuyorsun sen. ben ışıklara ya da montaja bişey demedim ki önce anlada ondan sonra konuş. klibin büyük bölümünde grup çekilmiş, sadece sonunda bikaç saniye türk bayrağı çekilmiş. grup yerine daha anlamlı şeyler çekilebilrdi. ayrıca ben parçayı beğendim kötü bişey söylemedim ki tebrik ettim hatta onları. ne bu sinir anlamadım yani. hem ayrıca eğer beğenmemiş olsaydım bile sanane. benim fikrim dimi bu hayret ya.. :evil:

Selam

Az önce şarkıyı müzikal anlamda tekrar dinledim.
Amacına ulaşması daha önce belirttiğim sebeplerden dolayı zor da olsa müzikal anlamda başarılı buldum şarkıyı.

Kayıt, düzenleme, çalış vs. gayet güzel bence.
Bu sefer bas gitarlar önceki şarkılara göre daha sağlam geldi kulağıma, kutlarım ;)
Sondaki kısa Mehter bölümü de hoş olmuş. Uzatılmaması gayet isabetli karar.

Tek "daha iyi olabilirdi" dedirten unsur vokal bana göre.
Vokalde biraz güç eksikliği ve "Yeter" derken yapılan vurgunun garipliği çarptı kulağıma. "O kadar kusur kadı kızında da olur" diyenler de haklıdır :)

Klip eğer kendi imkanlarınızla çektiyseniz ortalamanın üzerinde.
Görüntüler arasında amaca yönelik bölümlerin daha fazla olması, sözleri anlamayanların en azından resimlerine bakarak :) konuyu kavramasına yardımcı olabilirdi bana kalırsa.

Sonuç olarak güzel bir çalışma elinize sağlık.
Bir an önce alt yazılı versiyonunu hazırlayıp gereken yerlere ulaştırırsanız belki işe yarar.

Başarılar
MG

nicegirl_fb demiş ki:
maresalx demiş ki:
nicegirl_fb demiş ki:

sen ne diyorsun ya sıfatın ne falan ne biçim konuşuyorsun sen. ben ışıklara ya da montaja bişey demedim ki önce anlada ondan sonra konuş. klibin büyük bölümünde grup çekilmiş, sadece sonunda bikaç saniye türk bayrağı çekilmiş. grup yerine daha anlamlı şeyler çekilebilrdi. ayrıca ben parçayı beğendim kötü bişey söylemedim ki tebrik ettim hatta onları. ne bu sinir anlamadım yani. hem ayrıca eğer beğenmemiş olsaydım bile sanane. benim fikrim dimi bu hayret ya.. :evil:
1)ben sinirli felan degilim seninle tartismaya da calismiyorum sadece sende "melez'in klibini iyi olmamis daha iyi olabilirdi" diycek altyapiyi göremiyorum..
2)klibin buyuk kisminda grubun cekilmesi dogal bisi adamların gidip el sallayan yengeçleri ya da terlik giyen köfteleri cekicek hallari yok ya
3) gene ukalalik olarak algilama ama ben 2 universite bitirdim su an 3.sunda 1. sınıftayim yani okudumu anliycak yapıdayım :) sen sanki biraz cocuksun
4) begenip begenmemen beni ilgilendirmez..Turkiyede amator gruplarin yeni yeni klipleri oluyor adam akilli ve ben kendimi bu konuda uzman gorerek diyorumki melezin bu klibi guzel olmus..senin begenmemen burda kimseyi etkilemiycektir

Rock; tek amacı insanları sömürmek, din kuralları ve daha bir çok hurafeyle insanları susturmak ve biz koyunları gütmek olan devlet denen çirkef kuruma yalakalık aracı değildir. Lütfen bizim yaşam tarzımızı buna alet etmeyin. Rock tarzının neye tepki olarak doğduğunu herkes çok iyi biliyor, bilmeyenler de baksın öğrensin sonra bir şeyler yapmaya çalışsın.

Rock faşist değildir. Rock sınırsız beyinlerin, sınıfsız toplumların, sınırsız bir dünyanın ve başkaldırının müziğidir.

Ayrıca 5 yaşındaki çocuğa da yalancı desen sana ben yalancı değilim diye cevap verir.

Klip olayına gelince o ben klipçiyim diyen arkadaşa söylüyorum; Kimsenin klipteki ışık veya çekim hatalarına laf söylediğini sanmıyorum sadece görsel olarak beğenilmemiş olabilir ben klipçiyim diye çıkıp da ezici bir üstünlük sağladığını düşünmüşsün ama komik olmuş biraz.

derman demiş ki:
Rock; tek amacı insanları sömürmek, din kuralları ve daha bir çok hurafeyle insanları susturmak ve biz koyunları gütmek olan devlet denen çirkef kuruma yalakalık aracı değildir. Lütfen bizim yaşam tarzımızı buna alet etmeyin. Rock tarzının neye tepki olarak doğduğunu herkes çok iyi biliyor, bilmeyenler de baksın öğrensin sonra bir şeyler yapmaya çalışsın.

Rock faşist değildir. Rock sınırsız beyinlerin, sınıfsız toplumların, sınırsız bir dünyanın ve başkaldırının müziğidir.

Ayrıca 5 yaşındaki çocuğa da yalancı desen sana ben yalancı değilim diye cevap verir.

Klip olayına gelince o ben klipçiyim diyen arkadaşa söylüyorum; Kimsenin klipteki ışık veya çekim hatalarına laf söylediğini sanmıyorum sadece görsel olarak beğenilmemiş olabilir ben klipçiyim diye çıkıp da ezici bir üstünlük sağladığını düşünmüşsün ama komik olmuş biraz.
Yaa arkadaşım bu olayda komik olan bişey varsa o da senin dediklerin kusura bakma :)) kimse senin yaşam tarzını bişeye alet etmiyo, bu özenti yaşamları artık bırakmak gerekiyor, büyüdünüz artık yeter yani, ne yani rock müzik dinliyorum diye kendimi belirli kalıplara sokmak zorundamıyım yaa!!! bu ne büyük bir saçmalık böyle!! Rock başkaldırının müziğidir diyosun, ben sana müziğinde baş kaldırmayan binlerce rock sanatçısı sayabilirim.. sen heavy metalden bahsediyosun, henüz kavramlarında oturmamış ama olsun yavaş yavaş olucak :)) Rock faşist değildir falan demişsin.. Nerden kopyala yapıştır yaptın bilmiyorum ama hakkaten saçmasapan biyerden yapıştırmışsın :))) İnanma böyle şeylere kandırmışlar seni :)))))))))) Melez en iyisini yaptı, bunu zaten çıktıları kanallarda, röportajlarda anlatıyolar... Ama sen şimdi ben TV izlemem benim tabularım var falan da dersin :)))) Melez başardı, başarıyı karalamaktan vazgeçin.. Eksikleri söyleyin ama karalamayın!!!! AYIP!!!!!!!

Git ne dinlediğini ve bu akımın neye karşı doğduğunu öğren ayrıca dünyada yanlış giden bir şeyleri düzeltme çabası kalıp değildir aksine bize sunulan kalıplara sığmayıp taşmak demektir. Müziğin özünü bilmemen de düşündürücü blues rock'n roll hard rock heavy metal olarak sıralarsak yine işin özünde rock ı buluruz güzelim.

Ayrıca her ditorşın sesini duyduğun her şey rock değildir . Malesef siz içi boş suya sabuna dokunmayan gençlik müziğimizin içini de boşalttınız nasıl yaşadığınıza bakacak olursak ne mal olduğunuzu anlarız zaten. Sizin şu an sesiniz yok ilerde isminiz de olmicak. Ayrıca hiçbirinizin bu ülkenin en önemli kuruluşlarının yabancı ülkelere satıldığını bilmiyor musunuz? Tayyip Erdoğanın ve Kemal Unakıtanın sizi nasıl pazarladığını ve televizyonlarda 100 milyon dolar verene satarım arkadaş nidalarını duymadınız mı? Neden bu soykırım olayına tepkiniz var da ülkemizin satılmasına tepkisiz kalıyorsunuz? Ben size söyleyim çünkü böyle olmanız isteniyor. Ve sizin yüzünüzden bu ülke ileride varolamayacak sanırım çünkü gençliğin memleket sorunlarıyla uğraşmayıp tv de ne görüyorsa onunla uğraştığını görüyorum. Sizden isteğim uyanın artık. Mor ve Ötesi dinleyin ama o adamlar neden bahsediyor bunu da anlayın. Olmadı gidip sorun sen ne diyorsun diye onlar da anlatırlar bunları size. Ama dalga geçmek varken -sizin tabirinizle geyik olsun- niye benim ne söylemeye çalıştığımı düşünmüyorsun? Bu da benim sizlere tepkim. Önümüzde bir seatlle örneği var gençlik orada. Dün şili de lise öğrencilerinin hükümetin eğitim politikasını protesto etmesi, ve daha bir çok örnek... Ama eminim sen hayatında ipek ongundan başka bir şey okumamışsındır. Zira yazma tarzından ne olduğunu belli.

maresalx demiş ki:
nicegirl_fb demiş ki:
maresalx demiş ki:
nicegirl_fb demiş ki:

1)ben sinirli felan degilim seninle tartismaya da calismiyorum sadece sende "melez'in klibini iyi olmamis daha iyi olabilirdi" diycek altyapiyi göremiyorum..
2)klibin buyuk kisminda grubun cekilmesi dogal bisi adamların gidip el sallayan yengeçleri ya da terlik giyen köfteleri cekicek hallari yok ya
3) gene ukalalik olarak algilama ama ben 2 universite bitirdim su an 3.sunda 1. sınıftayim yani okudumu anliycak yapıdayım :) sen sanki biraz cocuksun
4) begenip begenmemen beni ilgilendirmez..Turkiyede amator gruplarin yeni yeni klipleri oluyor adam akilli ve ben kendimi bu konuda uzman gorerek diyorumki melezin bu klibi guzel olmus..senin begenmemen burda kimseyi etkilemiycektir

tamam sen haklısın hiç uzatmıycam uğraşamam çünkü..

nicegirl_fb demiş ki:
maresalx demiş ki:
nicegirl_fb demiş ki:
maresalx demiş ki:
nicegirl_fb demiş ki:

tamam sen haklısın hiç uzatmıycam uğraşamam çünkü..
niye tayyibin bizi pazarladığından bahsetmediğimi açıklıyım, aslında aklı olanın bunu anlaması gerek.. burası müzik forumu, eğer o konuyla ilgili de bir parça yapılmış olsaydı onu da yazardım merak etme!!!! Ve lütfen Melez'in parçasını işgal etmeyelim bu saçma kavgalar yüzünden bu yaptığımız apayrı bi ayıp zaten.. bi derdin varsa özel mesaj at lütfen burayı işgal etmeye bir son verelim.. Tüm Melez dinleyenlerden ve grup Melez'den özür dilerim...

derman demiş ki:
Git ne dinlediğini ve bu akımın neye karşı doğduğunu öğren ayrıca dünyada yanlış giden bir şeyleri düzeltme çabası kalıp değildir aksine bize sunulan kalıplara sığmayıp taşmak demektir. Müziğin özünü bilmemen de düşündürücü blues rock'n roll hard rock heavy metal olarak sıralarsak yine işin özünde rock ı buluruz güzelim.

Ayrıca her ditorşın sesini duyduğun her şey rock değildir . Malesef siz içi boş suya sabuna dokunmayan gençlik müziğimizin içini de boşalttınız nasıl yaşadığınıza bakacak olursak ne mal olduğunuzu anlarız zaten. Sizin şu an sesiniz yok ilerde isminiz de olmicak. Ayrıca hiçbirinizin bu ülkenin en önemli kuruluşlarının yabancı ülkelere satıldığını bilmiyor musunuz? Tayyip Erdoğanın ve Kemal Unakıtanın sizi nasıl pazarladığını ve televizyonlarda 100 milyon dolar verene satarım arkadaş nidalarını duymadınız mı? Neden bu soykırım olayına tepkiniz var da ülkemizin satılmasına tepkisiz kalıyorsunuz? Ben size söyleyim çünkü böyle olmanız isteniyor. Ve sizin yüzünüzden bu ülke ileride varolamayacak sanırım çünkü gençliğin memleket sorunlarıyla uğraşmayıp tv de ne görüyorsa onunla uğraştığını görüyorum. Sizden isteğim uyanın artık. Mor ve Ötesi dinleyin ama o adamlar neden bahsediyor bunu da anlayın. Olmadı gidip sorun sen ne diyorsun diye onlar da anlatırlar bunları size. Ama dalga geçmek varken -sizin tabirinizle geyik olsun- niye benim ne söylemeye çalıştığımı düşünmüyorsun? Bu da benim sizlere tepkim. Önümüzde bir seatlle örneği var gençlik orada. Dün şili de lise öğrencilerinin hükümetin eğitim politikasını protesto etmesi, ve daha bir çok örnek... Ama eminim sen hayatında ipek ongundan başka bir şey okumamışsındır. Zira yazma tarzından ne olduğunu belli.
niye tayyibin bizi pazarladığından bahsetmediğimi açıklıyım, aslında aklı olanın bunu anlaması gerek.. burası müzik forumu, eğer o konuyla ilgili de bir parça yapılmış olsaydı onu da yazardım merak etme!!!! Ve lütfen Melez'in parçasını işgal etmeyelim bu saçma kavgalar yüzünden bu yaptığımız apayrı bi ayıp zaten.. bi derdin varsa özel mesaj at lütfen burayı işgal etmeye bir son verelim.. Tüm Melez dinleyenlerden ve grup Melez'den özür dilerim...

Bizde zaten politik bir şeylerden bahsediyoruz bu olayla bu kadar ilgilenen vatan severler niiçin hükümetin politikalarıyla ilgilenmiyor onu merak edip sordum. Şu ceddin dedem neslin babam diye dolaşan adamlar hala ülkenin dört bir yanında uzun saçlı küpeli diye arkadaşlarımızı hırpalayan, tehdit eden, küfüreden hatta bıçaklayan ilkel ve neyi savunduğunu bilmeyen adamlardır yani bizim onlarla işimiz olamaz arkadaşlar lütfen. Bu mehmet amcanın "bir faşist bıyığı bırakayım da polisler karışmasın" mantığından ileri gitmiyordur. Tartışmadan kaçan üşengeç beyinler çareyi uyum sağlamakta ve kendini teslimiyetçi bir yapının içine itmekte bulur. Benim başka sözüm yok gerisini sizinle kendi içinizdeki problem hala çatışacak bir kişiliğe sahipseniz. Apolitize değil anti-politize.

Arkadaşlar bu derman denen arkadaşımızın bana attığı özel mesajı gösteriyorum size.. Melezi tanıyan ve sevmeyen, o yüzden karşıtı olan biri olduğu belli.. soykırım olsa noolur olmasa noolur diyo :) ne diyimki ben şimdi :)

İşte Derman arkadaşımızın bana attığı özel mesaj :

" Benim seninle sorunum olamaz senin gibilerle olur. Ayrıca bu adamları neden o kadar çok savunma ve koruma gereği duyuyorsun merak ettim.

Ayrıca soykırım olmuş olsa ne olur olmamış olsa ne olur bu saatten sonra bunlar tamamen gündem saptırma politikaları buna fransa boykotu da dahil oyuna gelmemen dileğiyle. "

Geri