Aile durumları...

aile durumunuz nasıl?


  • Toplam oy veren
    988
#1
bu sıralar özellikle aile kavramı dünyada bitti gibi görülüyor
aileniz size gereken ilgiyi gösteriyorlar mı?
görüşleriniz...
brezilya dizisi gibi oldu ama neyse artık
 
#2
ben yıllardır annemle birlikteyim.Babamla hiç yaşamadım. gerçi bunun bazen biraz eksikliğini yaşıyorum ama.
Ama annem benim herşeyim. eh kadın büyüttü, okuttu.. neler çektim çocukken.. yokluk içinde bir hayat, tek odalı bir evde 4 kişi.
Allah'a şükür şimdi iyiyim.
 
#4
Ailemi asla cehennem gibi görmedim.Hayatınızda her zaman yanınızda olacak,sizi destekleyecek,tecrübeleriyle size yol gösterecek,sizi asla satmayacak,yokluğundan bile olsa verip sizi kurtaracak,size ne olursa olsun tereddütsüz müdahele edecek,koruyacak,en zor zamanlarınızda en önemli işlerini bırakıp gene sizinle beraber olacak tek topluluk,tek insanlar,ailenizdir.

En azından benim için...Onlara çok şey borçluyum.
 
#5
Ailemle hep birlikteyiz yada ben öle sanıyorum... ama genede benim için ellerinden geleni yaptıklarından eminim.. bazen beni korumak için bazı şeyleri kısıtladıkları zamanlarda olmuştu...
hatta çekilmez bir hale bile gelebiliyorlar....

Ama beni bu yaşa kadar büyüttüler sırf bunun için bile aileme hala bir hayat borçluyum.....
 
#7
Ailemle yaşadığım söyleniyor. Sabah 5 dakika anneyi, akşam 10 dakika babayı öğün vakti görüp üst katta kendi hayatıma çekiliyorum. Hem aileyle olup hem tek yaşamak güzel.
 
#11
gerçekten de önemli yeri var ailenin insanın kişiliğinde...
ben de birlikte yaşayanlardanım ama birlikte oturmuyoruz; ben odamda annem ve babam salonda... en azından aynı çatı altında olmak da birşey... kafalarımız benim yaşım gereği pek de uyuşuyor denemez ama yine de ailemi seviyorum
sırf annem yüzünden şu an dövmeye ve küpeye sahip değilim... istemiyor ama artık ısrarlarım doğrultusunda yaptırma izinini kopardım, aslında evden çıkıp yaptırıp eve gelebilirim ama bu ailemin bana olan güvenini sarsar ki bu da bayağı kötü bir durumdur!!! sonuçta bu dünyada her türlü pisliği yapsanız dahi yine de yüzünüze gülümseyecek insanlardır aileniz... zaten isteseniz de pislik yapamazsınız :) :D :)
 
#14
Ailemden ayrılmak için can atmıyorum... Ayrılmamak içinde can atmıyorum ama ;) İnsanın hayatta her türlü tecrübeyi yaşaması lazım ama... "Aile" konusuna gelince, hayatta çıkarsız sana istediğin herşeyi verebilen, vermek için çabalayan kişiler topluluğu.. Kıymetini bilmek lazım...
 
#16
Ailemle aram çok iyidir.Tabikide her ailede olduğu gibi bizdede sorunlar oldu.Bana hiç bir zaman kısıtlama getirmediler.Ama bu ilgilenmedikleri anlamınada gelmiyor aksine benimle her zaman ilgileniyorlar.
Bazen onların bana verdiği değerin karşılığını onlara veremiyorum.Ve bunu yaparken farkında bile olmuyorum.Ama sonra kafama "dank" edince çok üzülüyorum.
 
#18
ailem birarada olduğu için ve aslında annem ve babamın bana kattığı farklı yönlerden dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum...

aile çok önemli, keşke kimsenin ailesi ayrı olmasa derim.. bazen insan bıkar ailesinden filan, kızar ama sanırım en kötü anlarında hep yanında olan ailedir..

sanırım despot bir babam ve anlayışlı bir annem var, bu yüzden ben de ortası birşeyim...

herkes ailesine gereken değeri versin derim...
 
#20
annemden ayrı yaşıyorum..üniversite dolayısıyla..yokken çok özlüyorum ama beraberken de 2günden fazla geçinemiyoruz..yine de birisinin herkoşulda arkanda olduğunu bilmek çok güven verici..şimdi de abimle(rockoonla) beraber yaşamaya basladım..çok eğlenceli olucak :))
 
Üst