Ünlü Gitaristler Ne Marka Gitarlar Kullanıyor?

Flareos demiş ki:
anti-social demiş ki:
jeff loomis gibi bir adama yakışmayan bir gitar
emg manyetikli, set neck maun govdeli gul gibi gitar işte, seni bu yoruma iten nedir?? cok merak ediyorum

NOT: Linkteki Hellraiser degil blackjack...

Daha "high-end" bir gitar olması gerektiğini söylemiştir ki bence de öyle.Custom shop 7 tel soloist falan çalması lazım Jeff Loomis'in bana göre.

Abi adam öyle bir gitar istemiş ki shecter adama öyle bir gitar yapmıs... Gitar sevk meselesidir, adam rosewood seviyordur mauncudur, nt yerine bir govde istiyordur zevklerine gore hellraiser cıkmıstır...

ayrıca onun elindeki hellraiserin de sana bana satılan hellraiserle aynı olmadıgını az cok tahmin edebiliyoruz... ediyoruz degil mi :)

michel angelo nun kullandığı 4 lü gitarın markası ne bilen var mı öyle tanıdık bi markaya benzemiyor ayrıca o gitar bana demir den yapılmış gibi geldi bilgisi olan var mı

wodyy demiş ki:
michel angelo nun kullandığı 4 lü gitarın markası ne bilen var mı öyle tanıdık bi markaya benzemiyor ayrıca o gitar bana demir den yapılmış gibi geldi bilgisi olan var mı

http://www.angelo.com/the_quad_guitar.html

ayrıca şekter gibi bir gitarı ben çalmam soloist sahibiyim,loomisin 50de biri kadar da gitar çalamıyorum.Ama şektere elimi sürmem :) Loomis olsam custom 7 telli birşey yaptırır(Jackson ya da Esp ya da Caparison gibi firmalara) çalarım.Korede yapılıp amarikada monte edilen gitarı napayım[/url]

imperiaflex001su7.jpg

burdaki jackson nasıl bişey.kafada professional yazıyo.yekpare.bir humbucker bir single....boyle bi model daha once gordunuz mu?

masterofpuppetsasd demiş ki:
burdaki jackson nasıl bişey.kafada professional yazıyo.yekpare.bir humbucker bir single....boyle bi model daha once gordunuz mu?

Jackson Warrior Pro tam modelin adı. Eski professional serilerinden. 1996ya kadar üretilen serinin üst modellerinden. Ama bunların yani warrior'ların 92de durdu galiba üretimi... :)

Flareos demiş ki:
Abi adam öyle bir gitar istemiş ki shecter adama öyle bir gitar yapmıs... Gitar sevk meselesidir, adam rosewood seviyordur mauncudur, nt yerine bir govde istiyordur zevklerine gore hellraiser cıkmıstır...

ayrıca onun elindeki hellraiserin de sana bana satılan hellraiserle aynı olmadıgını az cok tahmin edebiliyoruz... ediyoruz degil mi :)

schecter adaam öyle bir gitar yapmış değil.o zaten signature model de değil.shecter abanoz klavyeli model üretmiyor bildiğim kadarıyla(kesin konuşmak istemiyorum bir kez daha gözden geçirmem lazım çünkü)yani belli seçenekler sunulmuş ona o da alabildiğinin en iyisini almış gibi birşey.çünkü floyd'lu da değil o model ve kendisinin kullandığı floydlu bir tane hellraiser var.Kendi teknisyeni montajını yapmış o gitara Floyd Rose'un.Arka taraftaki string thru delikleri gözüküyor hala.

Yani olay şu.Bildiğim kadarıyla Jeff Loomis'in isteklerine göre şekillendirilmiş bir model Hellraiser,ancak signature modeli değil kesinlikle.1 yıl içinde falan çıkacak deniyor Jeff Loomis signature ancak bilemiyorum.

melihbozkurt84 demiş ki:
çilekeşte alinin kullandığı esp yanılmıyorsam gibson değil.
washburn ünde modelini hatırlamıyorum ama washburn ün tek 7 tellisi olması lazım.zaten ucuz bir gitar amerikada 190$ filandı.türkiyede 700$ diyolar.bir ara amerikadan getirtmeyi düşünmüştüm.

bu arada bildiklerim

metallica ==> genelde ESP ama saymakla bitmez.:D

herşeyi kullandılar

Jamesin Telecasteri var aynı zmanda bilirsiniz çeşitli akustikler fender vs vs.. onun dışında ESP , Gibson , Jackson

Kirk zaten Fender Strato kullanmış, Ibanez , Gibson :) , Jackson , ESP hespi elden geçmiş başka kullanmış mı bilmiyorum

Cliff sadece ve sadece Ario Pro II ve bi gitar daha kullanmış hatırlamıyorum.. ve böyle bir insanın tek gitarı olması daha farklı bişey katıyor ona :)

Jason ve Robert ta genellikle Fender , rob bazen ibanez , jason ın da aria sı olması lazım bi tane başka bilmiyorum

Mustaine de sadece Jacskon diye biliyorum tabi metallica da iken..

James in S&M de kullandığı akustik Martin D28...
Ayrıca özellikle st.anger sarkılarını caldıklarında kullandığı bir LTD F serisi gitarı da var...

Kargodan Koray'ın cort g serisi sarı bi gitarı var ateş ve su klibinde ve izlediğim konserlerde onu kullanıyordu.

Dave Mustaine in Esp Axxion u ve Jackson Flying V gitarları da gerçekten muhteşem...

OmniaMovens demiş ki:
herşeyi kullandılar

Jamesin Telecasteri var aynı zmanda bilirsiniz çeşitli akustikler fender vs vs.. onun dışında ESP , Gibson , Jackson

Kirk zaten Fender Strato kullanmış, Ibanez , Gibson :) , Jackson , ESP hespi elden geçmiş başka kullanmış mı bilmiyorum

Cliff sadece ve sadece Ario Pro II ve bi gitar daha kullanmış hatırlamıyorum.. ve böyle bir insanın tek gitarı olması daha farklı bişey katıyor ona :)

Jason ve Robert ta genellikle Fender , rob bazen ibanez , jason ın da aria sı olması lazım bi tane başka bilmiyorum

Jason Newsted Sadowsky bass kullanır ;)

PuNcHiE demiş ki:
OmniaMovens demiş ki:
herşeyi kullandılar

Jason Newsted Sadowsky bass kullanır ;)

jason newsted sadowsky nin yanında bi re issue fender jazz bass kullanır.stüdyoda bazen rickenbeckerda kullanırmış.tabi normalde kac tane hangi bası var bilmemiz zor.

cliff burton ise kırmızı rickenbecker ı ile daha cok gorulur.albüm kayutlarında hep rickenbecker kullanmıstır.

dave mustaine metallica günlerinde bc rich bich kullanırdı.daha sonra jackson a gecti.

Zaten ben genelde kullandığı bası söyledim. Sahnede %90 Sadowsky kullanıyordu. (En azından Metallica' dayken kullanıyordu. Şimdi ne kullanıyor bilmiyorum :D)

Geri