Hoparlör'den Çok Az Ses Geliyor.

arkadaşlar elimde eski amfiden kalma hoparlörüm var. Bunun girişlerine kablo bağlayıp PC'ye takıyorum ama çok az ses geliyor. Bir türlü yüksek ses alamıyorum.
1-Ne yapmam lazım yüksek ses alabilmem için?
2-Bu hoparlörü referans hoparlör olarak kullanabilirmiyim? Yoksa Bilgisayar hoparlöründen farklı değilmidir?
515_8LF.jpg

Yanlış bilmiyorsam hoparlörü sürmek için power lazım, tek başına olmaz, bilgisayar da gerekli gücü sağlayamaz. Ne kadar ohm istiyor bilemiyorum ama uygun bir power gerekir.

Ancak bunların hiçbirini yapma bana kalırsa. Referans hoparlör olarak da kullanamazsın. Bir kere stereo bir ortam lazım. İki, gitara özel üretilmiş bir speaker o, bir müzik parçasını bilgisayar hoparlöründen daha iyi dinleyemezsin. Üç de dediğim gibi o şekilde kullanamazsın zaten.

Doğru düzgün referans monitör için ciddi paraları gözden çıkarmak lazım. Bilgisayar hoparlörüyle devam şimdilik :)

Hiç uğraşma bence yani.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış bilmiyorsam hoparlörü sürmek için power lazım, tek başına olmaz, bilgisayar da gerekli gücü sağlayamaz. Ne kadar ohm istiyor bilemiyorum ama uygun bir power gerekir.

Ancak bunların hiçbirini yapma bana kalırsa. Referans hoparlör olarak da kullanamazsın. Bir kere stereo bir ortam lazım. İki, gitara özel üretilmiş bir speaker o, bir müzik parçasını bilgisayar hoparlöründen daha iyi dinleyemezsin. Üç de dediğim gibi o şekilde kullanamazsın zaten.

Doğru düzgün referans monitör için ciddi paraları gözden çıkarmak lazım. Bilgisayar hoparlörüyle devam şimdilik :)

Hiç uğraşma bence yani.

Peki hocam birşey soracağım. Şimdi ben gitar çalarken bilgisayar hoparlöründen 2+1 Creative orjinal müzik, diğer hoparlörlerden 2+1 Edifier o da gitar sesini alıyorum. (İkisi birbirinden dandik) Güzel bir kulaklık getirecek arkadaşım deneme amaçlı kulaklığı gitarın sesin geldiği hoparlör yerine mi orjinal şarkının geldiği yere mi takmalıyım :)

Aynen hocam direkt bilgisayar. Kısaca sorum şu :)
Kulaklık olsa kaliteli kendi gitarınızı duymak için monitör olarak mı kulağınıza takarsınız, yoksa orjinal müziği duymak için mi ?

Direkt bilgisayarsa, tümden hepsi kulağına gelse ya? Stereo mix şeklinde ayarlarsan öyle olabilir. Yalnız gitar gelecekse kulaklıktan ve müzik uzaktan gelecekse -yanlış anlamadıysam durum böyle- senkronizasyonu tam sağlayamayabilirsiniz. Sesi kısmak zorunda kalırsınız, o zaman da keyfi kaçabilir kulaklıkla çalmanın.

Tam tersi biraz daha güzel olabilir gerçi, dışarıdan gitar, altyapı kulaklığa gelecek şekilde. Ancak ben yine de hepsini aynı yerden dinlemenizi tavsiye ederim. Umarım yanlış anlamamışımdır.

Direkt bilgisayarsa, tümden hepsi kulağına gelse ya? Stereo mix şeklinde ayarlarsan öyle olabilir. Yalnız gitar gelecekse kulaklıktan ve müzik uzaktan gelecekse -yanlış anlamadıysam durum böyle- senkronizasyonu tam sağlayamayabilirsiniz. Sesi kısmak zorunda kalırsınız, o zaman da keyfi kaçabilir kulaklıkla çalmanın.

Tam tersi biraz daha güzel olabilir gerçi, dışarıdan gitar, altyapı kulaklığa gelecek şekilde. Ancak ben yine de hepsini aynı yerden dinlemenizi tavsiye ederim. Umarım yanlış anlamamışımdır.
Süper anlamışsın hocam daha önce hiç yapmadım ikisini bir arada dinlemeyi dediğiniz gibi ikisi farklı yerlerden geliyordu. Eve gidince bu sistemi bir deneyeceğim.

Merhaba Bende de Aynı Sorun Vardı (yeni aldıgım pc de ) nasıl çözdüm analtıyorum
Kendim Denerken Buldum.
1-Denetim Masası Girin
2-Donanım Ve Ses
3-Ses
4-Açılan Sekmede Yukarıdakı Yerlerden İletişime Basıyoruz
5-Sizde %80 Oranında Azalt Da Dır
6-Onu Hiçbir Şey Yapmaya Alıyoruz Ve Sorunumuz Çözülüyor .
İnternette Heryerde Aradım Bulamadım Lütfen Bu Yazdıgımı Başka Yerlerde de Paylaşalım Ve Herkes Bilgilensin :=)

Ben çalmak istediğim şarkıyı reaperde bi kanala atıyorum. Diğer kanalada bias vst açıyorum. En rahat bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Edit: Konu hortmuş.

Geri