home studio

merhaba
bir home stüdio kurmaya karar verdim
bir aranjör arkadaşa danıştım ve bazı cihazlar satın aldım
midi klavye
delta 10/10 lt ses kartı
m audio bx 5 monitör
12 kanallı yamaha mikser
tc elec. m300 efect proc.
tc elec triple c compresor
tc elec. d two delay
akai cd 3000 xl sampler
m audio tampa pre amp
m audio luna mikrofon
behringer 32 equlazier
100 yakın sampler cd ler
sizce bunlar yeterlimi veya içinde gereksiz olanlar varmı
başka ne alabilirim çok gerekli olan
hocam birde en büyük sorun bunların bağlantılarını nasıl yapıcam daha hiçbirini kuramadım
lütfen bu konuda biraz yardım edermisin
şimdiden teşekkür ederim ve bayramınızı kutlarım

Benim gözümde en büyük hatayı yapmışsın. Bilmeden baya bir alet almışın. Home studio ları geçtim Kadıköy civarında control room'unda bukadar alet olan stüdyo bilmiyorum ben :) Şimdi daha fazla birşey almadan önce bulabildiğin kadar kitap al, oku, olayın mantığını çöz, sonra başka alışveriş yaparsın

İngilizcen varsa www.tweakheadz.com a bir bakın orda beginners guidelar var yardımcı olur.

Buda yine benim görüşüme göre gereksiz olanlar

tc elec. m300 efect proc.
tc elec triple c compresor
tc elec. d two delay
behringer 32 equlazier

Bunlar yerine TC nin plug-in leri alınabilirdi. Benim tecrübelerime göre rack le uğraşmak çok zor iş, dışarı gönder seside sonra aletten döneni kaydette amanda aman uğraş...

akai cd 3000 xl sampler
Bir soft-sampler daha fonksyonel olurdu ve daha ucuza gelirdi

Amaçsız olarak yapılan bir alışveriş örneği. Daha ne işe yaradığını bilmeden alınan yığınla cihaz. Gayet de güzel cihazlar aslında, ama şu an hiçbir işine yaramaz, zira amacının ne olduğu belli değil :roll:

Araba sürmesini bilmeden gidip "en iyisi ne?" diye sorup Mersedes BMW Porsche almak, sonra da kapıya çekip öyle sabah akşam pencereden bakıp çürümelerini seyretmek gibi bir olay.

Buna ne tavsiye verilir bilemiyorum. O kadar parayı bir aranjör arkadaş tavsiyesine bağlar insanlar da gidip parasını verip bu iş nasıl yapılır diye öğrenmek akıllarına gelmez. "Akıl sormaya da para mı verilir yav?" derler içlerinden. Bedava alınan akılla da ancak bu kadar olur işte.

Sen önce o kadar cihazı niye aldın onun cevabını ara bence. Eğer o listedeki her bir cihazı neden aldığını doğru cevaplayabilirsen o cihazları da birbirine bağlayabilirsin. Doğru bağlamayı becerebilirsen doğru kullanmayı da becerebilirsin.

O TC'ler bende olsun isterdim mesela, çok işime yarardılar, ama sen onlarla ne yapabilirsin bilemem. Ya da öyle üç tane ayrı ayrı TC rack cihaz alacağıma bir tane TC Powercore Firewire alırdım iş biterdi.

Umarım o Akai CD Sampler'a da büyük para dökmedin.

şaka mı bilmiyorum ama satılık forumunda bunlardan bazılarını satıyor.. akai 3000cd xl ile ilgili bilgi arıyorum kaç para eder, hafızası max kaça çıkarılır, iyi alet midir?

Geri