Pegasus(Alternatif Rock) - Samsun

2001 yılında Alp ve Özgür ün Samsun'da kurdukları 'Pegasus', ismini o yıllarda çıktıkları bir konserde ayakkabı markasından almıştır.Gruba daha sonra katılan Engin ve Sonay ile çalışmalarına başlamıştır.2001 yılından bu yana verdikleri konserlerle bir çok başarıya imza atmışlardır.30 a yakın besteleri olan grup bunlardan birini Ankaralı bir gruba satmıştır.2005 yılının yaz mevsiminde girdikleri demo kaydından alınlarının akıyla çıkan Pegasus 2005 yılının kasım ayında bir amatör klip çekmiştir.2006 yılında bir çok şenlik ve hayır konserinde yer alımştır.Engin ve Sonay'ın gruptan ayrılmasıyla müziğe kısa bir ara veren Pegasus yollarına Önder ve Serdar'la devam etme kararı almıştır.Tarzından ve sahnedeki eğlencesinden ödün vermeyen Pegasus yeni oluşumuyla birlikte beste çalışmalarına ağırlık vermektedir. Grup Kasım 2006'da konserlerine yeni oluşumu ile birlikte yeniden başlayacaktır....

Alp-------- Vokal+E.gitar
Serdar-----Elektro gitar
Önder------Bas gitar
Özgür------Davul

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet 12 Kasımda Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rock Festivalinde Pegasus sahnede... ;) Samsun'dan ve Türkiye'den sağlam gruplar çıkacak. Pegasus'ta yeni coverları ve besteleriyle orda olacak. İlgilenenlere duyurulur... :D

özgür gibi bir davulcu gerçekten zor dünyaya gelir.ancak pegasus için bir kaç küçük eleştirim olcak nacizane;
1)coverlarınız çeşitlenmeli açıkçası coverlarınız kurban duman üzerinde,biraz daha farklı coverlar denemeniz gerekli bence
2)besteler güzel ancak vokal oturmamış gibi geldi.
başarılar hepinize

• Konu Sahibi Konu Sahibi
http://www.garaj.org/haber/16277/ondokuz-mayis-universitesi-6-rock-festivali.htm

Konserle ilgili detaylara burdan ulaşabilirsiniz.

Eleştrilere gelince Pegasus şu an yeni bir oluşum içinde tabiki biraz zaman tanımak gerekir. Bestelere gelince şu an tam olarak hazır değil vokallerin oturmaması doğal çünkü grup tam anlmaıyla oturmadı.:) Hepimiz çok umutluyuz bunun sebebide stüdyolardan aldığımız keyif... Repertuarı genişletme çabalarımız devam ediyo. Klasik şarkıalrdan değilde kıyıda köşede kalmış güzel şarkıları coverlamak ilk amacımız ki zaten coverın amcıda budur. :D Tabi bunlarda pegasus tarzına uygun olmalı. Duman repertuarda yok ama Kurban büyük bi ihtimalle olacak oda Pegasus geleneği diyelim :D

Ama teşekkür ederim eleştrin için.Alp ve Özgür için Pegasus herşey.Grubu sağlamlaştırmak ve devam ettirmek adına gerekenide yapıolar.Yeni oluşumda bunun gayet bilincinde.Böyle yapıcı eleştrilerede her grubun olduğu kadar Pegasusunda ihtiyacı var.
Tamamladığımız beste hakikaten çok hoşumuza gitti.Konserede her şey oturmuş olur. Alp'in sahne performansınıda bilen bilir zaten...

12 Kasımda O.M.Ü Rock Fest.e herkesi bekliyoruz....

slmlar.. samsundan gruplar görmek çok güzel.. hatırlıyorum sizi.. oml mezunuyum :) başarılar arkadaşlar..

güsel yorumlar için tesekkürler arkadaslar.eleştrilere gelin(metalgamer)ben 5 senedir vokalim bu grupta 5 sene oturmadıysa hiç oturmaz bundan sonra vokaller:):)nese saka bi tarafa studyo asamasında zaten hiç bişiy oturmamış olur ne davullar be gitarlar ne vokaller.zaten studyoyada bunun için girilir bişiyleri oturtmak için.suan bisde bunun gayreti içerisindeyiz.serdar ve önder gruba süper bi hava katılar.yani bi ara acayip sevindiler pegasus bitti diye ama pegasus daha sağlam gelio arkaaslar ve kahretsinki insanlar bu kadar olaylara rağmen gene en çok bizi sevio.arkamızdan kuyu kazanlara laf söleyenleere 12 kasım pazar günü göstereceğimiz performans kapak olcak.sevgilerimle pegasus alp:)::)

vermeyecekmis bana askini:)) beyler sizi taniyorum tabi dumanlar,kizlar baya bi agizdan solemisler utubedaki videoda,yalniz neresi onu cozemedim.Grubun goze batan en onemli ozelligi alpin seyirci iletisimi; cok manyak,helal olsun.Ozgurda davulda yeterli<Sadece bu sarkiniz ibiliyorum,tarziniz buysa can sikmayan bir tarz bravo,utubeda takiliyonuz hea?:)12 kasim 2006 omu rock festte gorusuruz ,ün yapmak icin ugrasiyosunuz,emek veriyosunuz bunu denemek bile takdire deger....

yorumların için saol.ama eksik bişiy söledin.bis ün yapmaya calısmıyoruz.sadece amacımız sarkılarımızı insanlarla paylasabilmek.çünki kendimizede sarkılarımızada çok güveniyoruz.güzel yorumlarin için tekrar tesekkür ederizz:D

2 sene önce 1 senelik samsun maceramda sadece davulcuyla yüzeysel bi tanışıklıgımız var sanırım major std sinde davul hocasıyda candan bi arkadaş

özgüre ve gruba başarılar

.

pegasus 19 haziran da Ogün Sanlısoy ile Samsun doğupark da konsere çıkacaktır tüm ilgilenlere duyurulur
konser tarihi ; 19 haziran salı
konser saati ; 19:00-23:30
konser fiyatı ;5 ytl

Geri