Ipad'den Ses Çıkışı Almak Için Hoparlör-referans Monitör-amfi Tercihi ?

Merhaba,
Ipad air2, apogee jam96k, Jamup pro ve bias kullanıyorum. Genellikle Thrash metal ağırlıklı çalmaktayım. Ipad i amfi vazifesinde kullanıyorum. Ancak bu ekipmanlardan sesi dışarı vermek için yani ipad in kulaklık çıkışına girmek için ne kullanacağım konusunda hiçbir fikrim yok, orta seviye bir kulaklıkla idare ediyorum şuan. Sizce en doğru seçim 5+1 ses sistemi mi, referans monitör mü yoksa herhangi bir kabin yada amfi midir ? En hacimli düzgün sesi hangisi ile alırım ?

bence kesinlikle bir referans monitor al jam icin de sanirim kablo var referans monitore baglamak icin ayri bi sekilde ama tam emin degilim 5+1 yada 2+1 le iyi bir sonuc elde edemezsin hi fi sistemle de oyle

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bence kesinlikle bir referans monitor al jam icin de sanirim kablo var referans monitore baglamak icin ayri bi sekilde ama tam emin degilim 5+1 yada 2+1 le iyi bir sonuc elde edemezsin hi fi sistemle de oyle
Yanıtınız için çok teşekkür ediyorum. Jam'de referans monitör e girmek için herhangi bir çıkış mevcut değil malesef, diğer ipad in kulaklık çıkışından girmem gerekecek bunu ne şekilde yapabilirim ? Bir de direk amfiyi bağlayarak kullanan arkadaşlar var. Kabin alıp dine ona girmek hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Merhabalar,
Hocam ben aynı şekilde Ipad + Irig Hd + Jamap - Bias gibi programları kulaklıkla kullanıyor ve aynı zamanda evdeki orta halli 2+1 ses sisteminde de kullanmaktayım. Ses çıkışını sizinde söylediğiniz üzere Ipad'teki kulaklık çıkışla almaktayım.
Eğer referans monitörü ya da benzeri ses sistemleri kullanmak isterseniz sanırım Jack çıkışı şeklinde olacaktır onların girişleri. Bu durumda ipad'e giriş yapabilmek için jack girişini kulaklık girişine entegre edebileceğiniz inceltici kullanmanız gerekecektir.

Peki referans monitörü ya da 5+1 gibi ses sistemi kullanmanızdaki amacınız nedir? Yani kayıt amaçlı ve tonları çok daha sağlıklı duyabilmek için mi yoksa gitar çalarken sesi dışarıya da verebilmek için mi?
Eğer 2. seçenek ise çok fazla zahmet etmenize gerek kalmayabilir standart bir ses sistemi sizi tatmin edebilir.

2. opsiyon olarak jami satip apogee duet alabilirsiniz duet ipad iphone la uyumludur. duet hem ses karti hemde studio monitor icin anfi gorevi gorecektir

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar,
Hocam ben aynı şekilde Ipad + Irig Hd + Jamap - Bias gibi programları kulaklıkla kullanıyor ve aynı zamanda evdeki orta halli 2+1 ses sisteminde de kullanmaktayım. Ses çıkışını sizinde söylediğiniz üzere Ipad'teki kulaklık çıkışla almaktayım.
Eğer referans monitörü ya da benzeri ses sistemleri kullanmak isterseniz sanırım Jack çıkışı şeklinde olacaktır onların girişleri. Bu durumda ipad'e giriş yapabilmek için jack girişini kulaklık girişine entegre edebileceğiniz inceltici kullanmanız gerekecektir.

Peki referans monitörü ya da 5+1 gibi ses sistemi kullanmanızdaki amacınız nedir? Yani kayıt amaçlı ve tonları çok daha sağlıklı duyabilmek için mi yoksa gitar çalarken sesi dışarıya da verebilmek için mi?
Eğer 2. seçenek ise çok fazla zahmet etmenize gerek kalmayabilir standart bir ses sistemi sizi tatmin edebilir.
Merhabalar hocam, size durumu kısaca özetliyim. Amfi olarak roland cube 20xl kullanıyordum ancak kayıt alma istediğim dolayısıyla amfimi satıp apogee jam aldım. Açıkçası şuan ne rolanddan aldığım ses hacmini alabilyorum, nede kayıt almak için bi girişimim oldu. İstediğim tonları alamamak biraz hevesimi kaçırdı sanırım. Yani önceliğim amfi olarak kullanmak sonrasında ise basit seviyede kayıtlar almak. Şuan orta seviye bir ses sistemi ile kullanıyorum. Eğer duyduğum tonun yetersizliği cılızlığı ses sisteminde kaynaklı ise bir referans monitor yada, hoparlör çıkışını jack küçültücü ile amfiyi bağlayarak kullanmak üzere bir amfi almaya hazırım.

Kısacası iyice kafam karıştı, apogeeye o kadar para verdikten sonra istediğim sesi alamayınca moralim bozuldu diyebilirim.

Uzun yazdım kusuruma bakmayın çok teşekkür ederim yorumlarınız için :)

Geri