Orhan Pamuk

T

tarantino

Bence Orhan Pamuk'un yazdığı kitaplar çok karamsar ve sıkıcı. Tamamen medya abartmasıyla buraya gelmiş. Kral çıplak misali birisi kötü deyinceye kadar herkes susuyor. Hiç şimdiye kadar bir kitabını bitirebildiniz mi?

NOT:İlk kitabı olan Cevdet Bey ve Oğulları gerçekten güzeldi.

boş bi adam ya..kitap yazıyo adamı her yerde görüyorum..yazar dediğin kitabını yazar sadece.. kitabın reklamı olmaz..o yazar reklamcı değildir..-tabi yazar ise-

emrevatans demiş ki:
boş bi adam ya..kitap yazıyo adamı her yerde görüyorum..yazar dediğin kitabını yazar sadece.. kitabın reklamı olmaz..o yazar reklamcı değildir..-tabi yazar ise-

nerde gördün söyle ben de gideyim cok severim kendisini:)
yazar dediğin de bir insandır nihayetinde hatta daha cok yer almaları gerek medyada falan ki okuyucunun daha çok ilgisini çeksinler.
kitabın da reklamı olur müziğin de yoksa nasıl ulaşacak insanlara...
tabii ahmet altanın son kitabı için yapılan reklamlar bana cok abartılı ve komik geliyo o ayrı yani bu kadar da göze sokulmaz...

okuduğum kitapları benim adım kırmızı, beyaz kale, kara kitap, cevdet bey ve oğulları, yeni hayat. hepsinden de cok zevk aldım. orhan pamukun kitaplarının güzel tarafı hiç bilmediğimiz bir hayatı sunmaktansa yaşadığımız hayatları gizli kalmış, heyecanlı, biraz da melankolik yanlarıyla bize tekrar göstermesidir bence. ayrıntılarla, işaretlerle, sırlarla süsler romanları ve herşeyden önce zevk verir romana iyi de yapar.

abi neler diyosunuz Orhan Pamuk hakkinda ya Turkiye nin dunyaca unlu olan bir iki yazarindan biri adam daha genc diyolar biraz yaslansin nobel ödulu alcak diye bekliyolar butun dunya begeniyo adami siz burda kendi ulkenizi temsil eden adama atip tutuyosunuz....

CedriX demiş ki:
abi neler diyosunuz Orhan Pamuk hakkinda ya Turkiye nin dunyaca unlu olan bir iki yazarindan biri adam daha genc diyolar biraz yaslansin nobel ödulu alcak diye bekliyolar butun dunya begeniyo adami siz burda kendi ulkenizi temsil eden adama atip tutuyosunuz....

cidden ya. 100 bin euroluk impact-dublin ödülü boş yere mi verildi bu adama arkadaşlar?!çok mu kolay bu ödülü almak sizce?kitapları birçok dile boş yere mi çevriliyor?sevmiyor sıkılıyor olabilirsiniz sonuçta bu sizin fikriniz ama adamı aşağılayacak sözler söylemeniz çok yersiz bence

http://www.medyatava.net/tavahaber.asp?id=8193

abi bence tam bir ateist herif. bir iki kitabını okuma gafletinde bulundum maalesef . şahsi fikrim sabetaycı felan olamaz adamda inanç namına hiç bişiy yok. neden ödül aldığına gelince sizde yazın bi kitap şöyle inançlara saldırın örfü adetleri yerden yere vurun kesin dünyanın ilgisini çeker bi iki ödül alırsınız tabii özellikle islamiyete bi saldırı yapın örnek olarak şeytanın ayetleri yazarı salman rüşdi gibi.

orhan pamuk'un hangi kitabında islamiyete saldırı var? inanca yönelik olumsuz yorumlar yapabilir, yapmalıdır lakin ben hatırlamıyorum öyle bişey...ayrıca doğu kültürünü böyle allayıp pullayıp batıya okutan bi yazardan bahsediyoruz örfü adeti savuncaz diye .ok attığınız adam o örfü adeti coğu kişiden iyi bilen gerekli saygıyı gösteren bir yazar...

batı özentisi ve kendi değerlerini sürekli küçümseyen bi insan. karmaşık uzun cümleler kuran, cümlenin sonunu getirdiğinde ya bu adam neyden bahsediyodu ki diyip baştan okumama sebep olan, vakit kaybından başka bişey değil.ayrıca burjuvanın teki, bütün hayatı boyunca baba parası yemiş. ondan çok daha iyi yazarlar var ama onun kadar popüler değiller, televizyonlarda gazetelerde çok da bahsedilmiyorlar ne yazık ki ve bu adam üstüne para verip time dergisine kendini kapak yaptırmış biri. paranın gücü işte.