tune o matic köprü / sabit köprü kullananlar

arkadaslar
ben acık konusim gitar konusunda takıntılıyım :? .floyd rose varken yoktu ama simdi bend yaptıktan sonra her tele teker teker bakıyorum akord da kayma var mı diye. :oops: yani artık kilitli burgulardan sonra eskisi kadar olmasada arada bir kayma oluyo.aynı sey sizdede var mı?floyd rose un getirdiği bi güven duygusundan dolayı fazla mı paranoyak davranıyorum? :)
mesela siz her caldıktan sonra gitarın akordu tam mı diye bakıyomusunuz?
(gitarın eşik plastik bu arada)

simdiden saolun.

Valla les paulde hiç özel birşey yapmadım şimdiye kadar ve akort problemim yok

Ama şöyle bir şeye dikkat ederim (eski gitarımdan kalan bir alışkanlık) (kendisi bir les paul kopyası idi)
Bu arada sol teli nedense problem olur genelde (yani bir problem çıkacaksa ilk o telden çıkar G noktası ile ilgili sanırım :p
neyse konuyu daha fazla dağıtmadan söyleyeyim
akort ederken hep gererek akort ederim.
Yani akort ettiğim tel normalden gerginse bile yarım ses bir ses aşağı gevşetip öyle akort ederim hiç gevşetmeden.
Belki batıl bir inanç ama sorun yaşamıyorum yani denemenizde fayda var.

masterofpuppetsasd demiş ki:
les paul unun esiği ne?

Gibson'ın kendi üzerinde gelen zımbırtılar işte.
Tune o matic bridge , stop bar tailpiece. Senin sorunun bence fine tunerlarda olabilir.
Sonuçta les paul tipi köprülerde akort problemi köprü tarafında değil kafa tarafında olmalı bana göre.
Ama senin 2 tarafta ayarlanabilir olduğundan köprü tarafında da olması muhtemel.
normal bir köprü ile test etmeni öneririm önce.

fender american deluxe strat kullanıyorum .burgular kilitli burgu hiç akord kacmıyor.sabahtan aksama kadar bend yapıyorum :) çköprüsüde sağlam.aman nazar değmesin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yanlız iki gitarında fabrikasyon grafit esiği var.les paul dede deluxe strat tada.evet daha oncede diyen oldu tailpiece için.bende dusunuyorum bi tone pros kopru almayı.

Geri