behringer pedalların güvenilirliği...

TO800 çok başarılı bir klon, ben çok memnunum şahsen pedalımdan. Ama geri kalan dist. ve overd. pedalları için aynı yorumu yapamayacağım, pek iyi sonuç veren aletler değiller zira. Benim hoşuma gitmedi ya da, bilmiyorum.

Behringer TU100 kullanan varmıdır acaba? yorumlarını alabılırmıyım.Ve tizlere yada peslere çekerken ne yapmak gerekiyor sadece üzerindeki mode'den çekilebiliyormu?

Ayrıca ne kadar tize ve pese çekebiliyoruz...

şimdiden teşekkürler

Ze_uS demiş ki:
Behringer TU100 kullanan varmıdır acaba? yorumlarını alabılırmıyım.Ve tizlere yada peslere çekerken ne yapmak gerekiyor sadece üzerindeki mode'den çekilebiliyormu?

şimdiden teşekkürler

Kullanma kılavuzu: http://www.behringerdownload.de/TU100/TU100_ENG_Rev_C.pdf

Tanıtım: http://www.behringer.com/TU100/index.cfm?lang=ENG

Yabancı bir kaç forumda bu pedalın kendisinin "akortsuz" olduğu söyleniyordu... :LOL: Kalibrasyonu mümkün müdür, hiç bilmiyorum... Satın alırken başka tunerlarla kıyaslayarak alın diyorlar...

2 gündür 4-5 defa 2 tane Behringer pedal söktüm. İçerideki işçilik gerçekten kaliteli... Görseniz ağzınız açık kalır...

Devre elemanları minicik, ciddi makine parkı kurmuş olmaları lazım, lehimler tertemiz...

Hem GDI21'de hem TO100'de çift taraflı PCB kullanmışlar. Yüzeyden kısa elemanları (direnç, entegre gibi zaten onlar da standarttan oldukça küçük, elle lehimlemek imkansız gibi) alt tarafa koymuşlar. Yüksek elemanları (kapasitör, bir kaç diyot) üst kısma yerleştirmişler. Zaten potansiyometreler yüksek oldukları için bu elemanları yüksekliği için tasarruf yapmışlar...

Pedal kasası ABS'den üretilmiş. Gerekli bölgelere mukavemet artırıcı çubuklar yerleştirilmiş. Genel anlamda et kalınlığı oldukça iyi. Anahtarlara yakın kısımlarda destek parçaları vs. mevcut.

Yani AllexStone'un dediği gibi ayakla basmakla kırılacak cinsten değil bu pedallar. Açıkçası Boss'a garezimden değil de, pedalların o kadar sağlam olmasına pek gerek yok...

Behringer'in pedal kutularındaki en korkutucu kısım basılan kapağın menteşesi. Kalın bir plastikten yapılmış şimdiye kadar sorun çıkarmadı. Ama keşke takoz mekanizması Boss'lardaki gibi vida ile yapılsaymış. Menteşelerin yukarısındaki kenar alta değiyor (C), yay alttan itiyor (A), menteşeler de (B) ortada kalıp hem takoz oluyor hem de dönmeyi sağlıyor. Bu da menteşelerin gereğinden fazla yorulmasına sebep olur...

behringeros9.jpg

Boss'ları hatırlarsanız; resme göre yayın sol tarafındaki vida kapağın fazla açılmasını engeller...

Ben bir kaç elemanı değiştirip mod'lamak için açmıştım ama pedalın altında yazdığı gibi "No user-serviceable parts inside" ile karşılaştım.

Yabancı forumlarda bazı parçaları değiştirenler oluyormuş. Burada o tip parçaları bulmak imkansız...

Ben sadece LED'leri değiştirmekle yetinebildim. Gayet güzel oldular.

Bu GDI21'in orijinali:

Bu da makyajlanmış hali:

Bu da TO100, sadece LED'i değişti...

yeşil olan tube overdrive'ı dükkanda deneyip gerçekten sevmiştim. fakat elimde fazlaca dist-od pedalı olduğu için öncelik listesine alamadım.
pedalların dayanıklılığı konusuna gelince; son derece önemlidir. evde basıp kendi kendinize konçerto yapoıyorsanız tabii ki pedala hiçbirşey olmaz. fakat çalışan bir müzisyenseniz; haftada en az 3 programa çıkıyorsanız; bütün malzemede sağlamlık istersiniz. üzerine ayağınızın ucuyla basıvermiyorsunuz. 3 saatlik programın sonlarına doğru o kadar da hassas davranamıyorsunuz. ama yine de behringerler öyle üzerine basmakla kırılacak aletler değiller. bir de tabii çaldığınız yer illa ki BAR olduğu için her cuma cumartesi o sahneye en az 2şer içki dökülür. onların da biri hep gelir senin pedallarını bulur. onların pedalınızın içine girmemesi, ıslanmaya karşı da biraz dayanıklı olması beklenir. (yani gördüğün gibi pedalları harala gürele kullanan şımarık kıymet bilmez çocuklar değiliz. koleksiyon yapmayıp, kullanırsan eskiyor pedallar. bir komandoluk durumu yok)

GDI21'lerde ve onun bas için olanında sürekli adaptör, güç ünitesi sorunu çıkıyor. hem benimkinde hem de basçımda oldu. fakat bunun tek sebebi gelişigüzel uygunsuz adaptörler kullanmak, sırf bastımmı ışığı yanıyor diye o adaptör uygun değildir. neyse ki behringerin fiyatları sayesinde bu benim için ucuz bir öğrenme yolu oldu. düzgün adaptörüyle kullanıp da sorun yaşayan yoktur sanırım. (aleti de tamir ettirmedim daha, preamp olarak kullanmak için almıştım ama şimdilerde amfisiz çıkmıyorum.)

son birşey.. evet; pil açma yeri kesinlikle pratik değil. o kadar çakma yapmışken, orayı da bostan araklayıverseler çok pratik olacakmış. ve aynı şekilde adaptör girişi de hiç pratik değil. tam "in" girişinin yanında, üstüne üstlük de size yakın tarafta. tam kablo karışıklığına davetiye çıkarıyor. adam gibi şunu üst tarafa koysalar.. (bir de danelectro EQ kullanıyorum. ton olarak gayet memnunum ve 60 liraya aldım. fakat gel gör ki bütün girişleri (in-out-adaptör) üst tarafta dipdibe sıralamışlar. behringer kopya-klon olduğu bu kadar belli aletler yaparken bu ergonomik özellikleri de kopyalasa çok iyi olurdu.

ha son olarak; gitarist olarak haftada 2 gün programa çıkıyorum; ve malzeme taşımaktan bıktığım için sadece amfi, gitar (amfinin kontrolleri clean-od ve chorus için) bir de ritter'ın içine sığan bir wah pedalı ve behringer tuner kullanıyorum. fakat bir boss kutu yapar yapmaz, bütün pedallarımı yanyana dizmeyi düşünüyorum. (ha bir de boss'larda adaptörde güç yoksa aletten hiç ses geçmiyor, behringerde adaptör fişten çıksa da true bypass mıdır nedir, gitarınızın sesi kesilmiyor. yanılıyor olabilirim, ama öyle hatırlıyorum??)

kahrolsun boss, gibson. yaşasın çakma behringer, yaşasın cort!!!

gogostar demiş ki:
Ze_uS demiş ki:

şimdiden teşekkürler

Kullanma kılavuzu: http://www.behringerdownload.de/TU100/TU100_ENG_Rev_C.pdf

Tanıtım: http://www.behringer.com/TU100/index.cfm?lang=ENG

Yabancı bir kaç forumda bu pedalın kendisinin "akortsuz" olduğu söyleniyordu... :LOL: Kalibrasyonu mümkün müdür, hiç bilmiyorum... Satın alırken başka tunerlarla kıyaslayarak alın diyorlar...

2 gündür 4-5 defa 2 tane Behringer pedal söktüm. İçerideki işçilik gerçekten kaliteli... Görseniz ağzınız açık kalır...

Devre elemanları minicik, ciddi makine parkı kurmuş olmaları lazım, lehimler tertemiz...

Hem GDI21'de hem TO100'de çift taraflı PCB kullanmışlar. Yüzeyden kısa elemanları (direnç, entegre gibi zaten onlar da standarttan oldukça küçük, elle lehimlemek imkansız gibi) alt tarafa koymuşlar. Yüksek elemanları (kapasitör, bir kaç diyot) üst kısma yerleştirmişler. Zaten potansiyometreler yüksek oldukları için bu elemanları yüksekliği için tasarruf yapmışlar...

Pedal kasası ABS'den üretilmiş. Gerekli bölgelere mukavemet artırıcı çubuklar yerleştirilmiş. Genel anlamda et kalınlığı oldukça iyi. Anahtarlara yakın kısımlarda destek parçaları vs. mevcut.

Yani AllexStone'un dediği gibi ayakla basmakla kırılacak cinsten değil bu pedallar. Açıkçası Boss'a garezimden değil de, pedalların o kadar sağlam olmasına pek gerek yok...

Behringer'in pedal kutularındaki en korkutucu kısım basılan kapağın menteşesi. Kalın bir plastikten yapılmış şimdiye kadar sorun çıkarmadı. Ama keşke takoz mekanizması Boss'lardaki gibi vida ile yapılsaymış. Menteşelerin yukarısındaki kenar alta değiyor (C), yay alttan itiyor (A), menteşeler de (B) ortada kalıp hem takoz oluyor hem de dönmeyi sağlıyor. Bu da menteşelerin gereğinden fazla yorulmasına sebep olur...

behringeros9.jpg

Boss'ları hatırlarsanız; resme göre yayın sol tarafındaki vida kapağın fazla açılmasını engeller...

Ben bir kaç elemanı değiştirip mod'lamak için açmıştım ama pedalın altında yazdığı gibi "No user-serviceable parts inside" ile karşılaştım.

Yabancı forumlarda bazı parçaları değiştirenler oluyormuş. Burada o tip parçaları bulmak imkansız...

Ben sadece LED'leri değiştirmekle yetinebildim. Gayet güzel oldular.

Bu GDI21'in orijinali:

Bu da makyajlanmış hali:

Bu da TO100, sadece LED'i değişti...

Yaptığın yorumlar için çok tesekkurler...

merhaba arkadaşlar şahsen behringer ürünleri kullanmadım anfi dışında ama şu plastik kutu meselesi hakkında bir elektronikçi olarak yorum eklemek istiyorum o da şu oluyor
plastik kutuda (tüm yorumları okuduktan sonra ekliyorum)tek dezavantaj baskı devreyi topraklayacak bir kütle olmadığından dip gürültüsünün sunsamp yada boss benzeri pedallara kıyasla biraz daha fazla olabilmesidir buda 2-3 pedaldan sonra zorunlu olarak gürültü filtresi kullanmanıza sebepolabilir

Bugün bas gitar çalan bir arkadaşıma Behringer VD1 aldık. Kozmetik açıdan bigmuff pedalının aynısı, kasası da gayet sağlam görünüyor. Tek düşündüren nokta üzerindeki potlar, basit plastik malzeme kullanılmış ama fazla hırpalamadığınız takdirde çok da mühim değil bence.

Sevgiler...

silent_guitar demiş ki:
Bugün bas gitar çalan bir arkadaşıma Behringer VD1 aldık. Kozmetik açıdan bigmuff pedalının aynısı, kasası da gayet sağlam görünüyor. Tek düşündüren nokta üzerindeki potlar, basit plastik malzeme kullanılmış ama fazla hırpalamadığınız takdirde çok da mühim değil bence.

Sevgiler...
Arkadaşım aleti alalı 3 ay oldu, haftada en az iki kere uzun süre kullanıyor provada, sound zaten çok çok iyi. Bunun dışında her hangi bir aksama da yaşanmadı şu ana kadar. Sağlamlık konusunda da beklediğimizden iyi.

Sevgiler...

Bendede gdi21 var.Benim merak ettigim gdi21 lerin hepsi kapaliykende tonu inanilmaz guzellestiriyormu?Bu bi ozellik mi yoksa bi ariza mi?Biraz daha aciklamak gerekirse,alet bypass konumunda iken hafif kompresorle brightener arasi bir gorev yapiyo.Buda super bir clean ton cikariyo.

behringer ın pedallarının hiçbiri hoşuma gitmedi.. Hep bi boğukluk bi patlak amfide çalıyormuşsun gibi bi ses.. Açıkçası boss kullandıktan sonra behringer hiçbirşey.. Yemem aç gezerim boss alırım.. tavsiye de ederim..

Bİr çok behringer pedal kullandım.Orjinallerinden daha iyi ,daha kötü ve aynı seviyede olanları mevcut.

Kullanılan dış malzeme dandik olsada çok çabuk kırılma,dökülme yapmıyor.iç elektroniği ,bossun elektroniğinden daha detaylı ve daha düzgün çalışılmış.mesela içindeki switch i mausa lardaki tik tik eden switch leri andırıyor :D

kullandığım modeller

Ultra G (4.12 kabin sim.+Di box)
Gerçekten çok güzel bir kabin simülatörü+di box.bu konuda ultra G başlığında detaylı açıklama var.

DD100(delay)
dd3 klonu olarak üretilmiş.Bazen sorun çıkarabiliyor.sorun çıkardığında tamiri mümkün değil(Hem digital olduğu için hemde çok küçük çalışıldığı için)Ama sorun çıkarmadığı sürece mükemmel bir performansı var.Ayrıca bu konuda Bossun digi delay lerininde yapılmasının oldukça zor olduğunu,boss bozulursa 100$,behringer bozulursa 30$ (2.el)kaybedeceğinizi düşündüğünüzde alınası bir pedal.Teknik özellikleri her sitede mevcut zaten.

Tu100(kromatik tuner)
Esp imde hiç sorunsuz akord etmesine rağmen diğer gitarımda özellikle E telini akord etmekte şaşırabiliyor.Bunun nedeni gitar olduğunu düşünüyorum.Telleri değiştirip tekrar deneyeceğim :D

EQ700(7band Equalizer)
GE7 ile pek farkı olduğunu sanmıyorum.Güzel ayarlarsanız drive pedalınızla çok güzel bir booster olacaktır.

GDi21(Amfi sim.)
Sadece mixere girmek için clean de preamp olsun diye almıştım.Fakat drive larıda çok çok güzel.Özellikle mesa modellemesi gerçekten sert karekterli bir modelleme ve en sevdiğim modellemesi.Gt2 kadar sağlam bir cihaz.

Yukarıdakilerden sadece EQ700 ü ihtiyacım kalmadığından dolayı sattım.Diğerlerini çok memnun bir şekilde kullanıyorum.Satmaya pek niyetim yok :D

Tavsiye ederim.

Vintage Distortion Elektrik Gitarla daha fazla drive almak için kullanabilirmiyiz?EHX Deluxe Memory Man+Cry Baby+ADD+ ts9(hafif drive için kullanıyorum) nasıl gider ?

ayrıca bu phaser filan nasıl ?deneyen yokmu hiç özellikle vintage phaser???

birde CS100 nasıl aceba?

Erren demiş ki:
FORUMDAŞLAR:

:D

CS-100 ve kahverengi büyük akustik simulayor u deneyen kimse yokmu yahu?

Büyük akustik sim. dedigin muhtemelen Gdi21 in akustik gitarlar için olan versiyonu.yani akustik gitar preampı..Eğer diğerinden bahsediyorsan ( am100 akus. modeller) ben kullandım..fiyatına göre güzel bir alet.eğer yanına ge7 gibi bi eq pedalı bağlarsan hoş tonlar alabiliyorsun.bende forumdan buldum bir hevesle edindim ancak ihtiyaç fazlası oldu şimdi satıyorum:)

Geri