Requiem For A Dream / Bir Rüyaya Ağıt

Ülkemizde gösterime girmemiş,benim de tamamen tesadüfen izlediğim,müzikleriyle insanı acaip etkileyen,yüzde 2-3 gün sonra yavaş yavaş geçmeye başlayan bir somurtma hali yaratan,süper bir film işte...

Uyarı:
Forumda TC Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer yasalarına göre alınması, bulundurulması, çoğaltılması ve satılması suç teşkil eden, telif ve kayıt sahibinden izinsiz üretilmiş "korsan" müzik CDsi, kasetleri ve bilgisayar programı içeren materyallerin satışı/değiştokuşu ve reklamına kesinlikle izin verilmeyecektir. Bu meyandaki mesajlar görüldükleri yerde silinecek ve sahiplerine uyarı verilecektir. Israr edenler siteden uzaklaştırılacaktır.

Ben de divx olarak download edip seyretmiştim. İnsanı çarpıyor gerçekten, ikinci kez seyretmeye hala cesaret edemedim. Son sahneler çok çok etkileyici. Neyin hayaliyle nereye gelindiğine verilmiş çok sağlam örnekler. Kızın eve geldikten sonra koltuğa uzanıp cebinden uyuşturucu paketini çıkarırkenki gülümsemesi de aklımdan çıkmıyor hiç.

film herşeyiyle süper kurgulanmış.. özellikle sonunda ana karakterlerin hepsinin bi şekilde, bi nedenle cenin pozisyonu almaları da ayrı bi güzellik..
filmi seyretmeden önce kendinizi bikaç günlük sinir bozukluğuna da hazırlayın derim..

müthiş bir film..müzikleri de öyle..ayrıca ellen burstyn'in oyunculuğu dehşet..
requiemforadream.com en az filmi kadar değerli bir site..

aranofsky'in "pi" filmi de çok iyidir,onuda izleyin bence..
bi arkadaşıma requiem'i övdüm.izledi.dediği şey su oldu:
çok etkilendim ama bir daha hiç bir güç bana bu filmi izletemez..

süper bi film izleyin kendinizi kötü hissedeceksiniz ama izleyin televizyonda salakca uyuşturucu kötü filmleri yerine bu izletilmeli rtükten özel izinle hatta ortaokullarda izletilmeli.
burasi bir müzik sitesi olduğuna göre müziklerinden bahsetmemek olmaz çok iddialı bir laf olacak ama hiç bi müzik beni bu kadar derinden vurmamıştı bulun dinleyin son olarak filmi bulamayan arkadaşlar R.F.A.D diye geçebiliyor bazı yerlerde

alperr demiş ki:
müthiş bir film..müzikleri de öyle..ayrıca ellen burstyn'in oyunculuğu dehşet..
requiemforadream.com en az filmi kadar değerli bir site..

aranofsky'in "pi" filmi de çok iyidir,onuda izleyin bence..
bi arkadaşıma requiem'i övdüm.izledi.dediği şey su oldu:
çok etkilendim ama bir daha hiç bir güç bana bu filmi izletemez..

Kesinlikle Pi de çok iyi bir film zaten çekim teknikleri kendini hemen belli ediyor. Pi'yi izleyip Requiem for a dream'e bakınca adam hızlı geçişler cut lar konusunda aşmış bitirmiş artık.
Bakın hayatı: http://www.domat.gen.tr/darren.php

Çok ama çok başarılı bi yapım...Ayrıca filmdeki hatuna da bitmiştim..2 sene oldu izleyeli ama hala izliom arada bir,..Gerçi biraz fazla mesaj kaygılı bi film ama yine de ben bi baş yapıt olarak kabul edebilirim..Ayrıca dolar,damarlar,gözbebekleri üçlemesine de bitmiştim...

Filmi beğenenleri (ben çok beğendim) karakter olarak tahmin edebiliyorum.Ve bu filmi beğenen herkesin Trainspotting i de beğeneceğine inanıyorum.Yalnız aralarındaki fark Trainspotting de gülmece var.Yani Durum pek ciddiye alınmazken ,Requıem de olaylar gerçekten olabilecek sonuçlarıyla yansıtılmış. Bu yüzdenÇok etkileyici daha etkileyici ve en önemlisi GERÇEKÇİ.bir film.

Geri