Requiem For A Dream / Bir Rüyaya Ağıt

abi öle bi kolun olcak ve kolun en igrenc yerine siringayi sokacaksin kimsenin midesi kaldirmaz herhalde. Zaten doktor bile o kolu gördügünde yüzünün hali durumu ortaya koyuyordu.

essence demiş ki:
izlenmeli mutlaka...etkileyici müziğiyle birlikte sizi içine çekiveriyo! uzun süre etkisinden kurtulamadım! transpotting'den çok daha iyi !4 ayrı hayat'ın çöküşünü anlatan, ibretlik bi film!

bu film trainspotting'le karşılaştırılamaz...Çünkü iki film arasındaki tek ortak nokta uyuşturcu muhabbeti,onun dışında her ikisinin de olayı farklı.En azından yönetmenlik ve kurgulama açısından karşılaştırılamaz.Çünkü Trainspotting efsanedir(en azından benim için)

Film tam bir trajediydi hayatımda en çok etkilendiğim ve üzüldüğüm filmlerden
Harika bir bağımsız film örneği bence

İzlemedim, ama görmek istiyorum.
Meşur, ulusunu düşünen "ulusal" kanallarımız, gelin kaynana gümbürtüsünden el ayak çekselerde, adam gibi sinema filmlerini, kısa film çalışmalarını yayınlasalar, festivallere gidemeyen benim gibi insanlar da oturup izlese, daha iyi olmaz mıydı ?

kesinlikle hayatımın filmi gece izledim ve yatamadım yattığımda ise 'i'm gonna be on television' sesleri yankılandı beynimde.. o filmi izleyen uyuşturucuya el sürmez sanırım en azından bu benim için geçerli..

haklısın evet.Bırak uyuşturucuyu insanın sigaradan bile nefret edesi geliyor.Bir de hayatımın kadını Jennifer Connelly'i o pozisyonlarda görünce çok kötü oldum.Ağlıyasım geldi valla.🙂

Bu başlığı yeni gördüğüme inanamıyorum 😀

Mutlu başlayıp kötü biten harika bi filmdi beni allak bullak etmişti ayrıca süper soundtrack'ı vardı

Zaten uyusturucu kullandıkları sahneler feciydi unutulmaz!!!

Benca filmin müziği film kadar etkileyiciydi..Ancak filmde verilen mesaj tam olarak verilmemiş olsa gerek biçok arkadaşım '' uyuşturucuya başlayasım geldi'' dedi..oysa filmin sonunuda biliyosunuz, o kızın hali meşhurdur...
Filmin en sevdiğim yanı biraz ilginç gelebilir ama söylemeden geçemicem..filmde karakterler gayet sıradandı.hatta okadarki hep alıştığımız güzel, kız;yakışıklı erkek, ve aşkları ,vurgusu yoktu...Ayrıca başka bir müzikle olsaydı bu filmden o kadar keyif alırmıydım bilemicem...

fleez demiş ki:
Benca filmin müziği film kadar etkileyiciydi..Ancak filmde verilen mesaj tam olarak verilmemiş olsa gerek biçok arkadaşım '' uyuşturucuya başlayasım geldi'' dedi..oysa filmin sonunuda biliyosunuz, o kızın hali meşhurdur...
Filmin en sevdiğim yanı biraz ilginç gelebilir ama söylemeden geçemicem..filmde karakterler gayet sıradandı.hatta okadarki hep alıştığımız güzel, kız;yakışıklı erkek, ve aşkları ,vurgusu yoktu...Ayrıca başka bir müzikle olsaydı bu filmden o kadar keyif alırmıydım bilemicem...
Bu tazr filmlerin, yani konusu Requiem for a Dream'in konusunda ya da yakınında olan filmlerin müzikleri her zaman dikkat çekmiştir zaten. Örneğin Transpotting'in de iki cdlik bir soundtracki var ve bunlar olmadan o film de olmaz. Özellikle bu konuları işleyen filmlerde kullanılan müzikler normalde de bu alemlerin insanlarının es geçmediği müzikler zaten.

Sevgiler...

bu fılmın soundtracklerınden bırı LOTRDADA kullanıldı we oscara aday oldu gercekten super bı soundtrack albumu war fılmde en az usıklerı kdr ii

buarada vcd formatıda cıktı en azından bısım ewde bı nushası duruo

Soundtrack'inde Clint Mansell ismi göze çarpıyor fakat filme damgasını vuran müzikler onunla çalışan Kronos Quartet'den geliyor.21 Gram filminde bile çalışmışlardı.Ayrıca beğenenler "The Man Who Cried" filmine de bakabilirler."Requiem..." filminde kullanılan müzikle aynı tarz değil ama grupla ilgilenenler bir göz atabilir.Ayrıca Dave Matthews Band ve Nelly Furtado ile de çalışıyorlar.

Bu filmi zileyeli bir kaç gün oldu.Filmin ilk 20 dkkası biraz sıkıcı ama sonra film uçuoyr.Hele bir son 40 dk var inanılmaz.Film harika bir drama.Harry'nin annesinin televiyona çıkması sevdası yüzünden en sonunda kafayı yemesi,Harry'nin uyşturucu yüzünden kolunun kesilmesi,Harry'nin kız arakadaşının uyuşturucu için yaptıkları, insanı sürükleyen bir film.Tam bir BAŞYAPIT:Gerçi beni çok etkilemedi ama Mutlaka izlenmesi gereken bir film.Bunu izleyen biri bırak uyuşturucu kullanmayı uyuşturucunun yanınıdan geçmeye korkar

İzlediğim için şanslı hissediyorum kendimi;çok net ve gerçekçi bir filmdi.İzlediğim için kötü hissediyorum kendimi;kırmızı elbisesinin içine sığmak isteyen kadın çıkmıyor içimden.O kadının dayanılmaz yanlızlığı...Ve esas kızla esas oğlanın uyuşturucu uğruna ya da uyuşturucuyla birbirilerini yok etmeleri...Film çok iyidi.Müziği de tam isabetli olmuş bana göre.

Mikado demiş ki:
essence demiş ki:
izlenmeli mutlaka...etkileyici müziğiyle birlikte sizi içine çekiveriyo! uzun süre etkisinden kurtulamadım! transpotting'den çok daha iyi !4 ayrı hayat'ın çöküşünü anlatan, ibretlik bi film!

bu film trainspotting'le karşılaştırılamaz...Çünkü iki film arasındaki tek ortak nokta uyuşturcu muhabbeti,onun dışında her ikisinin de olayı farklı.En azından yönetmenlik ve kurgulama açısından karşılaştırılamaz.Çünkü Trainspotting efsanedir(en azından benim için)
bence de trainspotting de daha cok uyuşturucu özendiriliyo gibiydi zaten şu lafa baksana
-yaşadıgınız en iyi orgazm düşünün ve bunu binle çarpın eroinin verdigi zevkin %1 bile degil
tam hatırlamıyorum ama sanırım böyle birşeydi :?

Geri