F/p Olarak Sx Mi? Başka Bir Gitar Mı?

Zaten anlatmak istediğim bu. Fabrika'da malzeme montajı sırasında bir Luther ince ayar yapmıyor. sizin elinizi alıp, bazı parçaları sıkmanız gerekiyor. 3 veya 4 tel akort kaçırıyordu. inceledim. Kulakcığı oluşturan vida/somun gibi üstteki parçayı sıktım. akort kaçırma problemi çözüldü. Yayları gerdirince sustein arttı.
Sustein bloğunu kalınını veya titanium olanını hangi fendere taksan onunda performansı artırıyor.
Sonuçta bu gitarlar 150 $ gibi fiyatlara satılıyor. Çok aşırı performanslar beklememek gerekir. Zaten konuştuğumuz fiyatına göre performansı.

SX kesinlikle. Sadece köprü blocku ve üst eşiği değiş yeter. Ama sst 57 62 bunlar tavsiye etmem. American ağaç olanlardan al alder yada ash keyfine kalmış. Bunlar aynı zaman tek parça kanada maple sapa sahip. Manyetikler gayet başarılı ha 2. El daha iyi manyetik görürsün ucuza alırsın zamanla.

Benim denediğim gitar düşük seste bile inanılmaz bir dip gürültüsü yapıyordu topraklama olmasına rağmen. Ama ne yapalım; gülü seven dikenine katlanır. :) Noise Gate tonu öldürüyor bence.

Fender'de mg15 falan mı kullanıyorlar. Gittik denedik Sx taş gibi gitar. Modifiyeyle meksika fenderi yer bitirir. Merak eden gelsin benim gitarımı çalsın Ankara'da.

Hatta şöyle diyeyim SX'e o kadar çok talep arttıki onlarda bu güzel ağaçları yetiştiremeyip bozabilirler. Alacak olan gitsin denesin alsın Sx bozmadan.

Fender'de mg15 falan mı kullanıyorlar. Gittik denedik Sx taş gibi gitar. Modifiyeyle meksika fenderi yer bitirir. Merak eden gelsin benim gitarımı çalsın Ankara'da.

Hatta şöyle diyeyim SX'e o kadar çok talep arttıki onlarda bu güzel ağaçları yetiştiremeyip bozabilirler. Alacak olan gitsin denesin alsın Sx bozmadan.
SX'te problem yok. Ben MyDukkan'ı eleştiriyorum şu an. Açın bakın İbanez GRG170DX incelemesini. GRG170 olduğunu bilmesem acayip paralara satılan Fender'lerden zannederim yahu. Aynı kaydı MG15 ile de yapıyorlar ama çok profesyonel reamp ve mix yaptıkları için ortaya aşırı prof. bir video çıkıyor. Gitar Teknikleri gibi çık, önüne bir tane mikrofon koy, baba gibi al kaydını sonra yükle. Sonra alıyorlar gitarı 'Tonum niye videodaki gibi değil?' diyorlar.

Merhabalar, bende sizinle aynı durumdaydım. Charvel'in oldukça sert bir gitarının yanında akustik gitarım clean ton ihtiyacımı karşılamamaya başlamıştı. İlk başta bi squier denedim, en ucuz modeliydi pek verim alamayıp tekrar sattım. Üstünden zaman geçti ve hala o arayışım devam ediyordu ki forumda sx akımını gördüm ve denemek istedim. Yine bu forumdan manyetikleri artec'in alnico tabalı bi manyetiğiyle değiştirilmiş ve köprüye meksika fenderden çıkma bir köprü takılmış sx aldım. Size tavsiyem, güzel bir sx gitar tam sizin aradığınız şey. Şahsen aldığımdan beri elimden düşüremiyorum gitarı :D

MyDukkanın o olayına bende katılıyorum parçaları bile birebir sırayla çalıyorlar. :D

Peki SX olarak hangi model tavsiye edersiniz? İlk sayfa da yorumu bulunan arkadaşlar amerikanları öneriyorlar. Modifiye elbette şart fakat ilk başta manyetiğe gireceğimi sanmıyorum eşik, blok, burgular gibi şeyleri değiştireceğim.

MyDukkanın o olayına bende katılıyorum parçaları bile birebir sırayla çalıyorlar. :D

Peki SX olarak hangi model tavsiye edersiniz? İlk sayfa da yorumu bulunan arkadaşlar amerikanları öneriyorlar. Modifiye elbette şart fakat ilk başta manyetiğe gireceğimi sanmıyorum eşik, blok, burgular gibi şeyleri değiştireceğim.

Hocam değişik modelleri var. Amerikanlar 100 tl fazla fiyatla satılıyor.4-5 farklı model var. Denerken hangisi hoşuna gider bilemem. Model vermek yalan olur. Sen kendi zevkine uyan tona bak.
3-4 ay modifiye düşünme. Gitara zaman tanı. Üzerindeki ayarları kurcala. İnce ayarlar yapınca harikalar yaratıyor. Bence manyetikleri yeterli. 3-4 ay sonra hangi tonu hayal ediyorsun, senin gitarın ağacı ne, hangi manyetik onu karşılar gibi ince hesaplara girmek gerekebilir.

Hocam değişik modelleri var. Amerikanlar 100 tl fazla fiyatla satılıyor.4-5 farklı model var. Denerken hangisi hoşuna gider bilemem. Model vermek yalan olur. Sen kendi zevkine uyan tona bak.
3-4 ay modifiye düşünme. Gitara zaman tanı. Üzerindeki ayarları kurcala. İnce ayarlar yapınca harikalar yaratıyor. Bence manyetikleri yeterli. 3-4 ay sonra hangi tonu hayal ediyorsun, senin gitarın ağacı ne, hangi manyetik onu karşılar gibi ince hesaplara girmek gerekebilir.

Elbette modifiye için zaman bırakacağım. SST57 ve American alderdi sanırım onu denedim. Sahip olanların yorumları ve tecrübeleri benim için önemli gitar da ucuz bir hobi olmadığı için açıkçası nokta atışı olmasa da malum koşullarda en iyisini bulmaya çalışıyorum.

Benim kullandığım model Alder olan. Şöyle bir artısı var, (bilmiyorum diğer sx modellerinde var mıdır kıyaslama şansım olmadı pek. ) çoğu zaman gitarda alıştırma yapacağımda amfiye takmaya üşenip, kendi akustik sesiyle çalışıyorum ve inan bana o bile tatmin edici geliyor. Yakın zamanda köprüye hot rails yada little 59' tarzı bir manyetik takarak iyice elimden düşürmeyeceğim muhtemelen :D

Geçen gün SX STL ALDER denedim, dip ses hariç fiyatına göre çok iyi bir performansı var. Bundan daha iyisi Şam'da kayısı.

İyisi olmalı zaten modifye yapıp parada harcıyacaksan özellikle. Ben denemeye gittiğin de dikkat etmen gereken bir kaç şey söyliyim. American alder diye geçen sx gitardan 3ts olanın klavyesi ince radiusu yüksekti 13 inç falan sanırım. Benim hoşuma gitmedi stratta yüksek radius açıkçası. Naturel olarak geçen ise radiusu 10 inç civarında klavyesi ise etli. Hatta kasası bile etli baya. Eline al çal bu farklı özellikleri kıyasla en çok hangisi rahatına gelirse. Modifiyeye gelecek olursak bence burgu değiştirmeye hiç gerek yok. Hatta başta üst eşik ve köprü blockunu değiştirmen yeter. Ucuza 2. el güzel manyetik gördükçede alıp takarsın. Ki bazen kelepir fiyata düşüyor. Ben acele ettim modifiyeyi sıfır parçalar alarak yaptım hatta abarttım biraz. Bir tek köprü 2. el. Köprü siyah gelince hepsini siyah yapayım dedim burguda aldım :D Az önce gitarı aldım bakımdan beceremem diye son modifiye olan üst eşiğide taktım. Eve geçince resim atıcam modifikasyon başlığına :)

Geri