Coil-tap Ne Kadar Tutar ?

Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum forumda yeni sayılırım.. Epiphone Les Paul Custom gitarım var ve coil-tap* yaptırmak istiyorum. (Les Paul Customlarda coil tap bulunmamakta bir farklı modeli olan Les Paul Custom Prolarda bu özellik bulunmakta.) İşin kısasına gelince gitarıma coil-tap yaptırmak istiyorum sizce ne kadara mâl olur ? Ankarada kime yaptırabilirim ? Bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim..

*Coil-tap: Humbucker olan manyetiği ikiye bölmeye yani Single olarak kullanmayı sağlıyor ve bu sayede gitar her tarza çok kolay bir şekilde ayak uydurabiliyor.

her humbuckera coil-tap yapılamaz. Öncelikle manyetiğin kablosunun 4 çıkışı olması gerek. Genellikle stok manyetiklerinde 4 çıkış bulunmaz.

Son düzenleme:
O zaman manyetiklerinizin kablolarına bakın, eğer 4 kablolu ise devre şeması ve birkaç lehim ile halledilebilinecek birşey.

Ama coil tap gerçek bir single manyetik tonu veremeyecektir bilginize. Elde edeceğiniz ton cılız, tiz ve hacimsiz olacak. Gitarın her tarza kolayca ayak uydurması biraz uydurma yani :) Yine de çeşitlilik açısından denemeye değer.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman manyetiklerinizin kablolarına bakın, eğer 4 kablolu ise devre şeması ve birkaç lehim ile halledilebilinecek birşey.

Ama coil tap gerçek bir single manyetik tonu veremeyecektir bilginize. Elde edeceğiniz ton cılız, tiz ve hacimsiz olacak. Gitarın her tarza kolayca ayak uydurması biraz uydurma yani :) Yine de çeşitlilik açısından denemeye değer.
Hocam devre şeması varsa yollayabilir misiniz ?

Geri