Floyd rose ve sabit köprünün avantajları/dezavantajları

sabit köprünün baya bi avantajı var bence.sustain daha fazla olması,akord değiştirme kolaylığı sap,entonasyon ayarı yapma kolaylığı.tel değiştirme kolaylığı.floydun ise 2 avantajı var akord kaçırmamak ve vibrasyon.dezavantajları ise saymakla bitmez :)

MetalikA demiş ki:
sabit köprünün baya bi avantajı var bence.sustain daha fazla olması,akord değiştirme kolaylığı sap,entonasyon ayarı yapma kolaylığı.tel değiştirme kolaylığı.floydun ise 2 avantajı var akord kaçırmamak ve vibrasyon.dezavantajları ise saymakla bitmez :)

Kesinlikle, onun için sonuna kadar floyd-rose, resmen bir hastalık :D Gitarımın üstünde iyi bir floyd-rose olsun isterse bloklu olsun ama olsun. Hatta en iyi floyd-rose bloklu olandır bence :mrgreen:

Bencede iki farklı kombinasyona sahip olmak lazım

Yumuşak tonları olan versatil bir sabit köprülü vede çıglık çıglıga floyd rose lu sert bi alet .

Ruh haline göre çal artık :)-

floyd rose zaman zaman işkence çektirebiliyor.
her ne kadar hep floyd rose lu gitarlar almış olsamda sabit diyesim geliyo.yoksa floyde rose mu desem...kararsız kaldım bencede ikisinden de bulundurmak lazım

Seçim yapamadım,ikisinden de aldım ben...

Ama işte o zaman bilmediğim Floyd Roselu gitarların iyisi ve kötüsü arasında uçurum olabildiğiydi,Floyd Rosesuz gitarlarınsa donanımı basit mantıklı olduğundan ucuzunu da alsan sorun çıkmıyo bu anlamda..

Ben tremolosuz gitarın iyisini aldım,diğerinin de orta sınıf ve markasız tremololu olanını aldım,Lo-TRS II ne zaman inflak etcek diye bekliyorum şimdi...

eliniz aşırı terliyosa f.l. ile işiniz var demektir(kendimden biliyorum :cry: )zaten bi milyon tane parçası vardır meretin. ii bakım yapmazsanız bir sure sonra pas içinde kalacaktır.ilgi isteyen bi zımbırtıdır.sabit koprude bu sorunla bu kadar ciddi karşılaşılacağını sanmıyorum

bence ikiside bulunmalı.bole alexi tarzı sadece kopru manyetiği olan ve manyetiği yuksek cıkıslı olan alder/maple/ebony tarzı gitarın olucak.floyd rose lu
bide maun/maun/gün konfügrasyonuna sahip baska bi gitarın olucak iki tane manyetikli ve sabit koprulu.

ondan sonra daldan dala atla.

masterofpuppetsasd demiş ki:
bence ikiside bulunmalı.bole alexi tarzı sadece kopru manyetiği olan ve manyetiği yuksek cıkıslı olan alder/maple/ebony tarzı gitarın olucak.floyd rose lu
bide maun/maun/gün konfügrasyonuna sahip baska bi gitarın olucak iki tane manyetikli ve sabit koprulu.

ondan sonra daldan dala atla.

That's totally right baby!!! :D

Geri