oturduğunuz ev/kullandığınız ses sistemi/komşu soru(N)salı

1980 yapımı 150 watt bi kafa kabin kullanıyorum .. baya da açıyorum sesini. ilk başlarda gelmişlerdi bi . küfür fln ettim bidaha kimse bişe demedi karışmadı :)

Valla ben Fethiye'deyken alt komşumuz yaşlı tatlı bi teyzeydi..Sesi fazla açınca annem kızıyordu:"Abartma,kadıncağız rahatsız olur" diye..Bir gün sohbet esnasında "Bu gençlerin müzikleri çok hoşuma gidiyor,rahatsız olmuyorum" gibisinden bir söz sarfetti.O günden beri karışanım edenim yok Fethiye'de..Asılabildiğim kadar asılıyorum sese..Beni sınırlayan tek şey gitarı çalarken dolabın camının titreşimden garip sesler çıkarması..Patlıyacak diye korkuyorum..
Bu arada Fethiye'de anfi yok..Zoom B2,1u+Pioneer Müzik Seti kullanıyorum.Walla sesi yarısından fazla açamıyorum..Korkuyorum:)

Öncelikle sesi sonuna kadar açmak gerekli mi;
benim ses düzenim var odamda.2x800 watt behringer.ben sesi sonuna kadar açmıyorum ama kısık sesle en iyi sesi aldığıma inanıyorum.
bas için laney kullandım ,roland cube için arkadaşları tebrik ediyorum çok iyi anfiler.
benim dikkatimi çeken düşük wattlı anfilerin tonu çok daha güzel.
ayrıca alt kat üst kat ve yan apartmandaki komşularla daima selamlaşıyorum.işe yarıyor.

bugatay demiş ki:
Öncelikle sesi sonuna kadar açmak gerekli mi;
benim ses düzenim var odamda.2x800 watt behringer.ben sesi sonuna kadar açmıyorum ama kısık sesle en iyi sesi aldığıma inanıyorum.
bas için laney kullandım ,roland cube için arkadaşları tebrik ediyorum çok iyi anfiler.
benim dikkatimi çeken düşük wattlı anfilerin tonu çok daha güzel.
ayrıca alt kat üst kat ve yan apartmandaki komşularla daima selamlaşıyorum.işe yarıyor.

zaten dediğin gibi bugatay.evde çok fazla açmanın bi anlamı yok.bu konudan en fazla davulcular çekiyordur heralde..ama insan bazen açıp kudurmak istiyor:):):) haksızmıyım

kesinlikle haklısın bassmania cöngür cöngür bas çalmak istiyorum.ben herkese selam veriyorum mahallede.arasıra ses açmama göz yumuyorlar.şirinlik yapıyorum onlara,1 şarkılık idare ediyorlar beni.

yav sormayın alesis 60 watt amfi aldım teras katta oturuorum evde sesi %10 bile açamadım fakat çözüm buldum terasa çıkıp çalıorum ama oda mahalleyi rahatsız edio sanırım daha mahalleden bi şikayet gelmedi ama.. :D zaten amfimi satmamın sebebide sesini açamamam yoksa nie satyım güzelim amfimi :) (ama terasda çalıncada belli bi süre sonra heleki kış mevsimi ise donuo insan ewde ses açamıorum ortada kaldım :(

Geri