oturduğunuz ev/kullandığınız ses sistemi/komşu soru(N)salı

evet aklıma takılan bir sorudur ne zamandır... kocaman kocaman kafa kabini, büyük komboları olan arkadaşlar var. peki kullandığınız ses sistemini dilediğiniz seviyede kullanabiliyor musunuz? apartmanda oturuyorsanız apartman sakinleri sakinliklerini koruyorlar mı yoksa dellenen var mı? siz bu durumu nasıl geçiştirebiliyorsunuz? korunma yöntemleriniz nelerdir? (son cümle pek bir manidar oldu ((:) )

yav kardeş hiç sorma cube 15'in sesini yarıya kadar açınca yan komşu sanki huzur evinde doğmuş kadın cır cır bağırıyor ama gecenin bir vakti üst kat komşu(ne ideüğü belirsiz) saz çalıyor tam uyuycam deli ediyorya ne bu komşulardan çektiğimiz abi.. :( :( :D :D

Dandik 20 watt amfinin sesini 3/10 a kadar açıp çaldıgım anda duvara vurmaya başlıyorlar. Tabi bu duvara vuran adam karısını bağırta bağırta duvardan duvara fırlatarak dövüyor bütün apartman ayağa kalkıyor ama "aile meselesi" diye karışan olmuyor. Müstakil evim olana kadar 100 watt bi amfi bile almayı düşünmüyorum bu yüzden.

bende roland micro cube var. evde sesini yariya kadar bile acamiyorum. gece gec saatlerde cogunlukla kulaklik takiyorum. studyoda kullandigim 100 wattlik lambali amfilere alistiktan sonra mc'nin sesi sinek viziltisi gibi geliyor. forumda satilan lambali amfilere agzimin suyu akarak bakiyorum sadece......

bayram taktiği güzelmiş :D

bugune kadar sorun olmasın diye co titiz davrandıım.ama ekipman yeniliyorum bu ara.gaza gelip kökleyebilirim.tabi gazetelerin 3 . sayfasında resmimi görebilme ihtimaliniz artar böylece :D

size bi animi anlatiyim ozaman,bizim ev mustakil,yazin cok sicak oldugu icin evin penceresini acip son ses caliyodum.bigun karsi apartmanlardaki komsulardan biri anneme; "sizin oglanda pek guzel rock caliyo,celal amcasiyla bazen dinliyoz,hep rockmi caliyo?baglamada caliyomu?" demis.diyeceksinizki bunda ne var?rock diye kastettigi muzik tarzi degil,bizim suheyla teyze elektro gitara "rock" diyo :)

Yaşasın demekki bir bende sorun yok komşular kafana göre takıl diyorlar zaten üst katta ki arkadaşımda elektro calıyor alt katım büro ama adamlar mafyaymış öğrendiğim kadarıyla bi kere yakaladılar beni fenerbahce marsını calarsan serbestsin istediğin kadar çal dediler benim galatasaraylı olduğumu biliyorlardı. :) çalmadım tabi bu arada bende 15 watt korkumdan alamıyorum amfi 8O

İşi abartmamak şartıyla haftada yada ara sıra sesi yükseltirim. O nun haricinde elalemin çoluğu çocuğu,hastası,derdi ve kafası var. ayıp olmasın. Aynısını bana alt komşu yapsa, yada Kro bitane müzik falan açıp bangır bangır dinlese arkasından küfür ederim , o açıdan dikkatli olmak gerekir.

ben de bir peavey bandit 112 almayı planlıyorum da (dirence göre yeni serileri 80-100 watt arası ses veriyor) onun için açım bu başlığı açıkçası üst komşular umrumda değil onlarla süre gelen 20 senelik bir gıcıklığımız var ama alt komşuları rahatsız etmekten korkuyorum (rahasız olsalar bile söylemezler o yüzden). napsam napsam bir pod mu alsam

Rahatsız etmemek lazım komşuları... İyi yada kötü insanlar olabilirler ama onların özgürlüğünün başladığı yerde sizin özgürlüğünüz biter...

Ben de evde amfinin sesini televizyon sesi kadar açıyorum... Zaten odanın akustiği iyi olmadığı için sesi açınca ton güzel gelmiyor...

Sesi açmak için srüdyolara gitmek gerek... İzmir'deyken grup halinde stüdyoya uzun süre gitmediğimizde tek başıma stüdyoya gider kafa dağıtırdım...

Kablosuz ses sistemimi baglıyorum amfiye takıyorum wireless kulaklığı evin içinde koşaraktan çalıyorum.Yanlız kablo uzun olmayınca sakat oluyor aman dikkat diyim :)

moda: ya bu başlığı müzik işi'ne taşımanız biraz manasız olmuş ve başlığı öldürüyor gibi... müzik enstrümanları ile de ilgili sonuç olarak... stüdyo kurmaktan da bahsetmiyoruz... olmamış

Geri