Hardcase İçindeki Kalıp Nasıl Yapılır?

Elimde bir adet flightcase var ama alırken gitarı içinde deneme imkanım olmamıştı. Gitar jackson dk2-l. Gitar case içinde dururken jacksonın kafası malum aşağıya doğru indiği için gitar burguların üstünde duruyor gibi oluyor. Ve case in o kısmında göçme oluştu.

Case in orjinal kalıbı yerine gitarın birebir oturacağı kalıp yapmak istiyorum ama case in içindeki dolgu malzemesi nedir bilmiyorum. Sizce dediğimi yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim? :?

ya bir arkadaşım şu mavi straforlar ve gri bir sünger(biraz daha sert) ile kalıp yapmıştı. içine de kadife serdi, çok güzel oldu valla. ama case i ve gitarın pozisyonunu fotoğraflarsan daha rahat cevaplanabilir. sanırım burada bu ve benzer işleri yapan arkadaşlar da var...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dsc01688vj1.jpg

dsc01689nz1.jpg

aynı case in tıpkısının aynısının ikizi var benim arkadasımdaki kendiside jackson kullanır.arkadas üst taraftaki sap seklinde oyulmus minderi aldı ve dieri ile değistirdi.altınada bileklik koydu bi tane.baya işine yaradı.ama gorunum acısından tabi rahatsız edebilir kimilerini..(gitar cillopmus :D)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
masterofpuppetsasd demiş ki:
aynı case in tıpkısının aynısının ikizi var benim arkadasımdaki kendiside jackson kullanır.arkadas üst taraftaki sap seklinde oyulmus minderi aldı ve dieri ile değistirdi.altınada bileklik koydu bi tane.baya işine yaradı.ama gorunum acısından tabi rahatsız edebilir kimilerini..(gitar cillopmus :D)

üsttekiyle alttaki minderimi değiştirdi?

evet yoğun strafor doğru karar. maketbıçağı,zımba,zımpara ve kadifemsi kumaşlar direk işini görür. kumaşı strafora yapıştırırken, ya ağaç tutkalı ve çift taraflı bant yada zımba ,raptiye tarzı malzemeler kullanabilirsin. derby gibi yapıştırıcılarla straforu eritmeyesin.

gosterdigim yerlerden yukselt dedigim yeri klavye tam oturacak kadar yukselt, tabi orayı yukseltince usttarafı derinlestirmen lazımki kapak kapansın.bunları icini kumasını sokup yaparsan daha orjinal olur sonra tekrar yapıstırırsın birsey olmaz,yada o yerleri kesip sonra hallettikten sonra benzer bir renk kumas la kapatabilirsin. hadi kolay gelsin bakim ;)

aslında bi kısa yoldaha gostereyim klavyenin altına destek olarak sunger cek yastık gibi ozaman burgular degmeyecek ama ust tarafı yine kesip alman lazım, 15 dk. lık işi var yapabilirsin ;)

FreeRockGitarist demiş ki:
gosterdigim yerlerden yukselt dedigim yeri klavye tam oturacak kadar yukselt, tabi orayı yukseltince usttarafı derinlestirmen lazımki kapak kapansın.bunları icini kumasını sokup yaparsan daha orjinal olur sonra tekrar yapıstırırsın birsey olmaz,yada o yerleri kesip sonra hallettikten sonra benzer bir renk kumas la kapatabilirsin. hadi kolay gelsin bakim ;)

:D açıklama güzel olmuş

ya aslında dediğini düşündüm ama içime sinmedi jackson case arıyordum zaten hiç düşmedi. Kafamda gitarın tam yerine oturması var. dediğini yapınca gitar casein içinde gene abuk bi şekilde duracak. Saolasın :)

aslında iyibir dusun abuk bisekilde durmayacaktır.ama eger o gitar guz biyere koydugundada burgular degiyorsa ozman tamamen jackson a ozel bisey ya dusunememisler yada kendi hardcase lerini satmak icindir :D
cunki govdeyide yukseltmek geregiyor ama her ne olursa olsun benim elimde olsa hicbir goruntu orjinalliginde bozulma olmadan tıpkı hardcasenin senin jackson icin yaratıldıgını dusundururdum sana :D ok sen artık bi çare dusun

Geri