Ezgi'nin Günlüğü

Mükemmel mükemmel meükemmelll!!!Tek kelimeyle..Acaba ezginin günlüğünden zevk almıcak insan varmıdr ya?Peki yan flüte bu kadar uygun şarkılar başka grupta bulunabilirmi?

daha ben doğmadan önce çıkardıkları albümleri bile var bende.:D küçüklüğüm ezgi'nin günlüğü şarkıları ile geçti.dayım ve teyzelerim dinlerdi bende onların ellerinde büyüdüm sayılır.bende o zamandan beri zevkle dinlerim.son albümleri hariç hepsi var bende.çok iyiy müzik yapıyorlar.her albümlerinde ayrı bi tat var bence.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Taksimde İstiklalde Tav Barda cumaları çıkıyorlar girerken bişey ödemiyorsunuz :LOL: ama içerde içtikleriniz haricinde 10 YTL alıyorlar 8) ama çok keyifli bir ortam tavsiye ederim :LOL: bu arada Yeni Meleğe giden yok mu aranızda ??? 8O
Gerçekten güzel bir organizasyondu Feridun Düzağaç, Haluk Levent Işın Karaca ( Bu kadın bu sesle rock söylemeli yaw :LOL: ) Barış Akarsu Hüsnü Şenlendirici ve Burhan Şeşen ve gurubun eski solistleri konuk sanatçılardı gerçekten güzel bir konserdi tadı damakta kalan cinsten Feridun Düzağaç Ezginin Günlüğü için beni beste yapmaya iten yegane gruptur bir okuldur bir anlamda Ezginin Günlüğü benim için dedi yani gerçekten güzel bir geceydi. :LOL:

rockerrocker demiş ki:
Taksimde İstiklalde Tav Barda cumaları çıkıyorlar girerken bişey ödemiyorsunuz :LOL: ama içerde içtikleriniz haricinde 10 YTL alıyorlar 8) ama çok keyifli bir ortam tavsiye ederim :LOL: bu arada Yeni Meleğe giden yok mu aranızda ??? 8O
Gerçekten güzel bir organizasyondu Feridun Düzağaç, Haluk Levent Işın Karaca ( Bu kadın bu sesle rock söylemeli yaw :LOL: ) Barış Akarsu Hüsnü Şenlendirici ve Burhan Şeşen ve gurubun eski solistleri konuk sanatçılardı gerçekten güzel bir konserdi tadı damakta kalan cinsten Feridun Düzağaç Ezginin Günlüğü için beni beste yapmaya iten yegane gruptur bir okuldur bir anlamda Ezginin Günlüğü benim için dedi yani gerçekten güzel bir geceydi. :LOL:

Çok daha önce İstanbul'da Sappho'da çıkıyorlardı.Bir daha ki gelişimde izlemek istiyorum.

bence "martı" bir şaheser..
Ezginin Günlüğü şu zamana kadar yaptığı tüm şarkılarda kafiyeyi değil duyguyu ritme katan bir gruptu.ama bence çoğu grupta yaşandığı gibi tadı bozulmuş durumda.80'lerin başlarinda yaptiklari kayitlarda enstürman ve düzenleme başarısı çok yüksek ama gruptan bir çok eleman ayrılınca büyük bir deformasyon oldu.
gene de eski şarkılarını dinlediğimde "bunların mükemmel bir hayal gücü olmalı "diye düşünmekten kendimi alamıyorum

Evet "Martı" şarkısı çok güzel.Son albümleri çıkmış dinleyemedim.Alıcam en sonunda."Ölüdeniz"albümünün her şarkısının sözleri de muhteşemdir.Özellikle "Çocuğun Kurguları"...

Ezginin Günlüğü bana her dinlediğimde "işte müzik budur"dedirten bi grup.O kadar güzel albümleri varki.Hala dinleyip dinleyip yeni şarkılar keşfettiğimi hissediyorum."aşk bitti"isimli şarkıları şu anda favorim:)Bir önceki sayfada bi arkadaş yeni klip şarkıları çok komik demiş!!Şarkıda yer alan,
"Ateşe baca lazım
Kitaba hoca lazım
Bana bir koca lazım
O da bu gece lazım"
dörtlüğü, Anadolu’da yaygın olarak kullanılmış bir maniden esinlenerek yazılmış ve şarkı kendilerinin de belirttiği gibi,kendi üsluplarıyla yapmış oldukları bir toplum eleştirisi.
Albümü eski albümlerdeki tadı vermesi umuduyla alıcam...

Geri