Youtube Vb Için Eq Kullanmak

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tarayıcı için EQ eklentisi var, iş görür sanırım, yalnız flash video playerlarda işe yaramıyor, HTML5 player olması lazım, youtube zaten html5'e geçtiği için sorun yok ama hâlâ flash player olan video sitelerinde çalışmayacaktır.
Audio EQ
Chrome Audio EQ (aynı eklentinin sitesi)

teşekkür ederim. chrome ile birlikte youtube da kullanabiliyorum.

Ayrı bir program halinde olmasını şu nedenle istiyorum; Yamaha HS50 önitör kullanıyorum ve bunların bass-mid değerleri yeterli değil. Mix yaparken kullandığım bass seviyesi parçayo bitirdikten sonra patlıyor. sistemin parçası gigi DAW arkasında da çalışırsa. Daha verimli kullanabilirim.

Bir de DFX Audio Enhancer diye bir program var, ilk çıktığında winamp eklentisi gibi bir şeydi, sonraları tüm video ve müzik playerlarda çalışacak şekilde geliştirildi, web sitelerindeki videoları da etkiliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu biraz daha açabilir misiniz ?
HS50 lerle ilgili bir sıkıntı olduğunu birkaç yerde daha duymuştum. Mixde herşeyi düzgün birşekilde duyuyorum. Parçayı bitirip exportladığımda başka bir cihazda ya da aynı sistemde dinlediğimde öyle kaydetmediğim halde aynı ses seviyesinde bass frekanslar daha yüksek duyuluyor. muhtemelen monitörlerin cevabı düşük kaldığı için mix yaparken daha iyi duyabilmek için basslara yükleniyorum. Şöyle düşündüm eğer daw ile monitörler arasna bir eq koyarsam sorunu çözebilirim sanki. e tabi bunu daw içindeki mixer outputuna eq açarak da yapabilirim. export yaparken kapatmam lazım.

İşin en doğrusu ; Monitörünüzde bas frekanslar zayıf ise, bu monitörlere alışıp, hangi frekansları ne kadar eksik verdiğini öğrenip işlerinizi de ona göre dengelemeniz...
En EN doğrusu : Hs50 gibi alt frekansları zayıf bir monitör yerine, alt frekansları da mümkün olduğunca linear verebilen başka bir monitöre geçmek...
En EN EN doğrusu : Birkaç farklı karakterde monitöre sahip olup, çalışma esnasında bu monitörler arasında geçiş yaparak optimum denge yakalamak...
Ama şuan elde bir Hs 50 var, bu Hs 50 bas frekansları alıştığınız normal sistemlere göre az veriyor... Dikkatinizi çekerim alıştığınız sistem(ler) hala kendi monitörünüz değil henüz ama alışmanız gereken sizin monitörünüz... Buna alışamayacağınızı düşünüyor(ya da hissediyorsanız) ve Harici bir EQ ile alt frekansları arttırmak istiyorsanız, ilk denemeniz gereken monitörlerinizin kendi üzerindeki EQ zaten... Sonuçta Hs 50 nin arkasındaki EQ devresinde, Crossover frekansları, eq curve leri ve karakteri sonuçta mühendisler tarafından elinizdeki hoparlörün tam da kendisi için üretilmiş durumda... Böyle bir girişim yapacaksanız önce onu deneyin derim... Tatmin etmezse software ile deneyin.. RoomEQ wizard vs... deneyebilirsiniz...

Geri