Sony Z1 Mi Lg G2 Mi?

1000 liralık bir bütçeyle sizce Sony Z1 mi yoksa G2 mi almalıyım. bunlar eski telefonlar fakat işlemcileri yeni çıkan 1000 liralık telefonlara göre daha iyi. misal; G4c (G4'ün minisi) yaklaşık 900 lira fakat işlemcisi, hafızası Ram'i daha düşük.
Yakın zamanda almayı düşünüyorum sizce hangisini tercih etmeliyim?

Lg g2 kullanıyorum yaklaşık 1 buçuk senedir.Hiçbir sıkıntı yaşamadım.Sadece bu son gelen güncellemeden dolayı bazen sapıtıyor.Ama hala 1000 tl civarına alınabilecek en iyi telefon bence.

Z2 kullanıcısı olarak aldığım güne lanet okuyorum. Z serisi tamamlanmamış, eksik bir seri. Aman uzak durun. Kronolojik sıkıntılar barındırıyor Z ailesi.
Mesela, 2milimlik bir eğimde bile hop kayar düşer. Düşmeye programlanmış resmen alet. Ses seviyesi düşük bırakılmış. Konuşma sırasında karşı taraf sesinizi alamıyor. Sanırım su gecirmemesi için sıkı sıkıya kapalı yaptıklarından dolayı :) Ekran ışığı diğer telefonlardan daha az. Kamera ısınınca kendini kapatıyor.
Falan filan işte, saymakla bitmez... :) Katiyen önermem.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Z2 kullanıcısı olarak aldığım güne lanet okuyorum. Z serisi tamamlanmamış, eksik bir seri. Aman uzak durun. Kronolojik sıkıntılar barındırıyor Z ailesi.
Mesela, 2milimlik bir eğimde bile hop kayar düşer. Düşmeye programlanmış resmen alet. Ses seviyesi düşük bırakılmış. Konuşma sırasında karşı taraf sesinizi alamıyor. Sanırım su gecirmemesi için sıkı sıkıya kapalı yaptıklarından dolayı :) Ekran ışığı diğer telefonlardan daha az. Kamera ısınınca kendini kapatıyor.
Ne kadar zaman önce aldınız? şuanda fiyat olarak mantıklı görünüyor. Özellikleri kağıt üzerinde iyi.

Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum ve burada yazılanların hepsini tecrübe ettim elbette, ancak bunlar kesinlikle z2 almamak için sebepler değil bana göre. Ben fazlasıyla memnunum. Karşı tarafın ses almama durumu da ortam şartlarına göre oluyor ve çok abartılmamalı bence.
Başlığı açan arkadaşım için de tavsiye ederim. Z1 ile ilgili bir bilgim yok.

14 aydır xperia z1 kullanan biri olarak izlenimlerimi paylaşabilirim.
öncelikle işlemci frekansı hız demek değildir. benchmark puanlarından aldıkları puanlar kıssas olur. antutu gibi benchmark programlarının açıkladığı listelerde telefonların hangisinin daha hızlı olduğunu görebilirsin. pilli cihazlar oyun oynamak için uygun olmadığından(pilin çabuk bitmesi gibi) ufak farklar yüzünden karar değiştirmeni tavsiye etmem, takılma olacak güçte işlemciler değiller çünkü.

xperia z serileri suya dalmaya dayanıklı cihazlardır(ip58). bu yüzden kulaklıkları yalıtılmıştır, sesin çok canlı gelmesini beklememek gerekir(ip kodları hakkında bilgi için : IP kodu ). suyun altında fotoğraf çektim, arada suya tutup yıkıyorum. kıssası samsung s5 ise su dökülmesine dayanıklı(ip67).

z1'de tft ekran var. IPS ekranlara göre daha cansız ekranlar. bunu beceriksiz oldukları için değil, daha az pil harcadığı ve yoğun ışıklı ortamda ekranın daha rahat görülmesi nedeniyle seçmişler. IPS'lerin piyasadaki satış albenisi daha yüksek olduğu için tftnin avantajları ikinci plana atılarak bu olaya daha çok dönülmüş. Keza iphone 6 alıp pil bitmesin diye siyah beyaz modda kullanan gördüm. aynı şekilde ben de resimleri daha canlı gösteren xreality özelliğini kapattım.

benim önceliklerimde ilk sırada olan tasarım olayı açısından düşünürsek, kişiden kişiye değişir fakat bence hala en güzel tasarımlı telefonlardan. önüne temperlenmiş cam, arkasında kapak takmama ve bir senedir kullanmama rağmen hala kapak söküldüğünde bana çok cezbedici ve klas geliyor. bu açıdan g2'nin yüzüne bakmam.
ama bunun dezavantajları da şunlar. pil arızalandığında serviste sökülmesi lazım ve her yeri parmak izi oluyor. bir başka rahatsız olduğum konu power tuşu, bozulursa yine servis isteyecek. su geçirmezliği devam eder mi bilmiyorum. tabi önllü arkalı koruma istiyor.

İki telefona da lollipop 5.0.2 geldi, Z1 e lollipop 5.1 de gelecek, g2nin desteği bitti. z1'de lollipop vaadedildiği gibi pil tasarrufu sağlamadı, hala ortalama kullanımda 1.5 belki 2 güne yakın gidiyor. üstüne üstlük çok işlem yaptıktan sonra arada home tuşuna basınca simgeler yenileniyor, 2-3 saniyeliğine simgeler kayboluyor. 5.1 ile düzeleceğini umuyorum.

z1'in fiyatı düşmeden önce fiyata göre sıraladık ve başkasına g2 aldırdım. yan yana koyduğunuzda fiyatlarını bilmeyen birine iki kat fiyat farkına satarsınız z1'i.

bu arada minileri en güçlü telefonlar hala sony xperia z compact serisi.

Son düzenleme:
Ne kadar zaman önce aldınız? şuanda fiyat olarak mantıklı görünüyor. Özellikleri kağıt üzerinde iyi.
Valla gözüm, 3ay önce aldım. Z4'ün çıkmasını beklerken telefonum bozuldu, o da xperia tipo idi. :) Birkaç gün sonra da bu Z2 indirime girdi media martkta ve 1449tl oldu. Yapacak bir şey yok diyerek aldım. Kısmet işte.
Kağıt üzerinde teknik özellikleri güzel, ama kullanmadan anlayamıyorsun sıkıntıları. Google ile aratsan bile kaç küsür sıkıntısı olduğunu yine görebilirsin.
Kim ne derse desin, karşı tarafta rahat konuşamadıktan sonra, nereye koysam kayıp düşecek mi diye tetikte olduktan sonra ne eylileyim böyle akıllıyı. Benim görüşüm bu, benim çektiğim bu. :)

Son düzenleme:
Geri