Geçici Işitme Kaybı Hakkında..

Merhaba arkadaşlar.Dün geçmiş dönemlerde hastası olduğum metal parçaları hatırlamak/yâd etmek amacıyla bir saat civarı metal parçaları çaldım.Dubleks evimin üst katı stüdyo ve aktif olarak kullanıyorum.Bu yüzden ses haliyle bir apartman dairesinr göre yüksek.Örneğin 5 watt lambalı bir amfiyi sonuna kadar açarak kullanıyorum.Sol tarafta bir amfiden gitar sesini, sağ tarafta diğer amfiden altyapıyı alıyorum.Sağ taraftaki amfi transistörlü 18 watt bir amfi.Dün biraz takıldıktan sonra hiçbir sorun yoktu.Fakat sabah 9 gibi kulak çınlaması ve otobüslerde oluşan kulak tıkanma hissiyle uyandım.Sağ kulağımda 10-15 desibellik bir kayıp ve uyuşukluk hissi var.Ağrı ise yok.Bu durumdan muzdarip olmuş arkadaşlar illaki vardır.Nedir ne değildir bilgilendirirseniz memnun olurum.Teşekkürler.

Dediğiniz şey metallica ve trivum konserlerinden sonra 3 gün boyunca devam etti sonra kendiliğinden geçti. AYrıca beraber stüdyoya gittiğimiz bir elemanın kulağı 1 ay çınlamıştı sonra geçmiş onunki de. Çok panik yapmayın ama sağlama almak için doktora görünebilirsiniz.

Tıkanıklık varsa, bir süre sonra geçebilir ancak gliserin kullanmıştım ben zamanında, o kulakta ne var ne yok dökebiliyor ancak asıl görevi sanırım kirleri yumuşatmak. Sonrasında da doktora gitmek gerekiyor temizletmek için -ben gitmeden yırtmıştım dediğim gibi-.

Çok bela bir şeydir tahmin ettiğim şeyse, duvarlara vurasım geliyordu, duyamıyordum konuşulanları. Geçmiş olsun hocam.

Odyometri merkezlerinden birine gitmeniz yararınıza olacaktır. Yanlış hatırlamıyorsam, geçen sene yine bu forumdan birine daha bu tip bir sorun oluşmuştu. O da kulaklıkla çok aşırı sesli müzik dinlediği için yaşamıştı. Bu ciddi bir durum aslında, dikkat edilmeli.

@SLASH123 bende 5 yıl boyunca gitar çalarken kulaklık kullandım. Ancak artık ne olursa olsun kulaklıktan uzak kalmaya çalışıyorum. Özellikle bas gitarı kulaklıkla çalarken baş ağrısı ve kulakta çınlama başlıyor. Şu an bulunduğum evden ötürü amfi kullanamıyorum, bende çözümü 2+1 ses sistemi ile buldum. Bir amfi kadar olmasa da minimum seviyede iyi tonlar yakalayabiliyorum, şaka gibi. Ses kartımı alınca mikrofonlayıp kayıt atarım :D Çok garip şekilde 2+1den iyi ton alıyorum.

Odyometri merkezlerinden birine gitmeniz yararınıza olacaktır. Yanlış hatırlamıyorsam, geçen sene yine bu forumdan birine daha bu tip bir sorun oluşmuştu. O da kulaklıkla çok aşırı sesli müzik dinlediği için yaşamıştı. Bu ciddi bir durum aslında, dikkat edilmeli.

@SLASH123 bende 5 yıl boyunca gitar çalarken kulaklık kullandım. Ancak artık ne olursa olsun kulaklıktan uzak kalmaya çalışıyorum. Özellikle bas gitarı kulaklıkla çalarken baş ağrısı ve kulakta çınlama başlıyor. Şu an bulunduğum evden ötürü amfi kullanamıyorum, bende çözümü 2+1 ses sistemi ile buldum. Bir amfi kadar olmasa da minimum seviyede iyi tonlar yakalayabiliyorum, şaka gibi. Ses kartımı alınca mikrofonlayıp kayıt atarım :D Çok garip şekilde 2+1den iyi ton alıyorum.

2+1 i bende denemiştim bi aralar güzel sonuçlar doğurabiliyor ama ne yazıkki alt komşum +70 ve her türlü frekansa duyarlı bir organizma.

Geri