Musicman Silhoutte Guitar

musicman sub denemiştim ben. direk söylenebilecek şey scale olarak kısa olması. bu tip gitarlara alışık olmayanlar rahat edemeyebilir ki ben edemedim. yakın zamana kadar çok az fabrikasyon ile üretim yapıyordu musicman. ve gerçekten çok kaliteli üretiyordu gitarlarını ve hala da öyle. gövdenin polyester kaplı olması bana çok hissiz geliyor, öyle takıntıların varsa sakın alma:)) clean tonları da oldukça başarılı. ses örnekleri bulursam senin için buraya koyarım...

Bu modele benzer mavi siyah renkte bir musicman bizim vokalde vr maşallah 3 milyara yakın bir fiyatı var ama bana hiç cazip gelmedi ama sıkı bi gitar olduğu kesin tabi kendi tarzına göre.

halen kullandığım ve son derece memnun olduğum, ama başka hayallerim olduğundan satılığa çıkardığım gitardır, (hyprocrisy, yoksa benimkini mi almayı düşünüyorsun, ah keşke :D, ), benim memnun olmam bir kenara, bence son derece başarılı "süperstrat" kategorisinde bir gitar, her yola gelir, son derece ergonomik, ve her açıdan çok çok rahat bir alet, ayrıca herkes beğenmeyebilir ama dizaynı da çok hoş bence, kanımca "vintage" ile "modern"i bünyesinde çok iyi bir biçimde harmanlamıştır, clean tonları çok başarılıdır, 1 ve 5. manyetik pozisyonlarında humbuckerlardan dolayı gibson'vari, diğerlerindeyse bağlantı şeklinden ötürü strat tonları almak mümkündür, nispeten küçük bir kasası olduğundan özellikle ayakta falan çalarken hiç yormaz, vs. vs. , böyle gider , bu kadar reklamdan sonra bir de benim gitarın linkini vereyim tam olsun :D

http://www.turkrock.com/ftopic48029.html

başka merak ettiğin birşey varsa sor, cevaplayayım, kolay gelsin...

yapma abicim ben de sizin şarkılar için link koyacaktım arkadaşa dinlesin diye:) uzaktan sev beni deki clean tonları sormuştum hatırlarsan... üzüldüm şimdi. gerçi başka hayallerim diyorsun, vardır bir bildiğin...

Sunburst bir Silhouette'im var klavye rosewood. Memnunum, klavyesi çok rahat. Clean tonlar sıcak, gerçi sert müzik yapıyorsan hambuckerlar biraz zayıf gelebilir. Ama blues, hard rock falan kaldırır. Aynı gitarda fender ve gibson etkisine sahip olmak istiyorsan düşünmeden al derim. Ayrıca kullanılan malzeme oldukça kaliteli.

emrak demiş ki:
yapma abicim ben de sizin şarkılar için link koyacaktım arkadaşa dinlesin diye:) uzaktan sev beni deki clean tonları sormuştum hatırlarsan... üzüldüm şimdi. gerçi başka hayallerim diyorsun, vardır bir bildiğin...

selam emrak , napim işte gitarist hastalığı bende de var, deneyip duruyorum :D , ama sen merak etme, ne demişler: "tone is in the fingers" :), başka gitarla da güzel tonlar çıkarmak zor değil, velakin musicman silhouette'in skalasının kısa olduğu iddiana katılmıyorum, çünkü aletin skalası fender'le aynı, skala ile tel boyunu kastettiğini varsayıyorum, ama çok kompakt bir alet olduğu için kısaymış hissiyatı yaratmış olabilir...

ya nasıl desem bana biraz güdük geldi. sap sanki daha içeriye giriyor gövdede. evet scale aynı hatalı kelime kullanmışım özür diliyorum.
tanrı hepimize acil şifalar versin:)

emrak demiş ki:
ya nasıl desem bana biraz güdük geldi. sap sanki daha içeriye giriyor gövdede.

sap daha içeride değil aksine dışarıda ama gövde azıcık daha küçük olduğundan ve üst cutaway daha ileride olduğundan o hissi yaratmış olabilir, ama bu sebepten ötürü çok dengeli bir alet, ayaktayken yani...

arkadaşlar bu gün vintage sunburst / maple sap bir silhoutte e sahip oldum çok memnunum :)

emrak demiş ki:
musicman sub denemiştim ben. direk söylenebilecek şey scale olarak kısa olması. bu tip gitarlara alışık olmayanlar rahat edemeyebilir ki ben edemedim. yakın zamana kadar çok az fabrikasyon ile üretim yapıyordu musicman. ve gerçekten çok kaliteli üretiyordu gitarlarını ve hala da öyle. gövdenin polyester kaplı olması bana çok hissiz geliyor, öyle takıntıların varsa sakın alma:)) clean tonları da oldukça başarılı. ses örnekleri bulursam senin için buraya koyarım...

scale olarak neden kısa? 25.5'' işte.En yaygın olan scale bu.Normalde Baritone'la çalıyorsun da sana kısa mı geliyor?

arkadaşlar benimde önemli bir sorum olacak bendede bir musicman silhoutte var ve bridge manyetiği çok sallanıyor neck manyetiği de salanıyor ama elimle sağa sola oynattıktan sonra tekrar ortada duruyor bridge deki ise genelde bridge e doğru yatık duruyor diğer tarafa yatırdığımda orada duruyor ama en ufak bir sallantıda tekrar bridge e doğru yatık pozisyona geçiyor vidalardan humbeckkerın yüksekliğiyle oynadım değişen bir şey olmadı sizce neden olabilir acaba?

Geri