Boost Pedalları hakkında

Rock/Heavy Blues için en iyi sonuç veren drive ikilisi hangisi?

ben gt2+dod yjm ile çok iyi sonuçlar aldım..

bununla birlikte booster olarak sd1,ds1,bd2,guvnor,ts7,... çok sayıda pedal mevcut..kullananların görüşlerini alırsak güzel bir paylaşım olur..

sevgiler

"En iyi" şeklinde bir yaklaşım yanlış olur.Tamamen zevke bağlı bir olay.Benim beğendiğimi başkası beğenmez.Başkasının beğendiğini benbeğenmem v.s.

Şu ana kadar kullandığım en iyi booster lar şüphesiz:Sd-1 TS-d ve Dod YJM idi.

Dod YJM ı halen kullanmaktayım.ama bunların içerisinde hafızamdan silinmeyen tek ikili TS-9 Vox Ac-30 ikilisinin verdiği sonuçtu ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tabii ki en iyisi demek pek doğru değil..ama tecrübelerimizi ve sound karakterlerini karşılaştırabiliriz...mesela yjm ile neyi beraber kullanıyorsun şu an?ve sound karakteri nasıl?

Stüdyoda MArshall JTM45 ile birlikte kullanıyorum,Dod YJM yi.Çok sert bir pedal değil.Bir Overdrive kadarda sıcak değil açıkçası.Bir yerden sonra volume pedalı gibi çalışıyor sanki :)

Ama şunu kesin söyleyebilirim,çok tiz ses veren bir pedal.Sırf bu yüzdende birtanede Danelectro Fishclip 7 band eq kullanıyorum.Ama yinede belirli ayarlarla bu pedaldan en iyi şekilde verim almaya çalışıyorum.Kesinlikle iyi pedal.Güçlü bir pedal.

fender blues jr ile;

ibanez ts-9 original keeley baked mod
ibanez ts-808 reissue analogman silver mod
marshall bb2 kullanıyorum(boost seçeneği ile)

bunların arasında tona en az renk katan marshall bb2, genelde booster olarak onu kullanıyorum.
ts-808'ü booster olarak kullanmıyorum, o hafif drive'ını çok beğeniyorum
ts-9'u da bazen 808'in yanında booster yapıyorum, tona çok renk katıyo, ama kattığı rengi seviyorum, çok tatlı bi drive'ı var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
stevierayvaughan demiş ki:
fender blues jr ile;

ibanez ts-9 original keeley baked mod
ibanez ts-808 reissue analogman silver mod
marshall bb2 kullanıyorum(boost seçeneği ile)

bunların arasında tona en az renk katan marshall bb2, genelde booster olarak onu kullanıyorum.
ts-808'ü booster olarak kullanmıyorum, o hafif drive'ını çok beğeniyorum
ts-9'u da bazen 808'in yanında booster yapıyorum, tona çok renk katıyo, ama kattığı rengi seviyorum, çok tatlı bi drive'ı var.
baba sen napmışsın ya..analogman ile mi hallettin mod olayını??

Daha önce aynı amaçla BOSS BD-2 kullanıyodum,şimdi SD-1...BD-2 istediğin tona daha yakındı...Bunları denediğim amfimin modeli Carvin Vintage 16'ydı...

Marshall BB2 yurtiçinde bulabileceğin en iyi boos pedalı. Boost pedalında olay şudur eğer çok iyi bir lambalı amfin var ise boost amfinin karakterini değiştirmeyecek. BB2 sesi malesef değiştiriyor ama en azından kötü şekilde değiştirmiyor. Önce iyi bir Class A lambalı amfi tavsiye ederim daha sonra boost bence. Ben boost pedalı olarak Klon Centaur aldım, yakında elimde olacak, o zaman yourum yaparım.

01 demiş ki:
Stüdyoda MArshall JTM45 ile birlikte kullanıyorum,Dod YJM yi.Çok sert bir pedal değil.Bir Overdrive kadarda sıcak değil açıkçası.Bir yerden sonra volume pedalı gibi çalışıyor sanki :)

Ama şunu kesin söyleyebilirim,çok tiz ses veren bir pedal.Sırf bu yüzdende birtanede Danelectro Fishclip 7 band eq kullanıyorum.Ama yinede belirli ayarlarla bu pedaldan en iyi şekilde verim almaya çalışıyorum.Kesinlikle iyi pedal.Güçlü bir pedal.

Booster'ı send-return'den mi kullanıyorsun ?

arkadaşlar gdi21 ile ts9 kullanıyorum ben, ancak daha çok drive aldığımız (şu durumda gdi21) pedalı daha önemi koymalıyız sonramı? benim mantığımda önde olması gerekiyordu ancak denediğimde (sadece gdi21 ile değil diğer dist pedallarıyla da oluyor) ton gerçekten rahatsız edici cızırtılı bir hal aldı, nedir sizce durum :)

BD-2 ve BB-2 biraz daha bas ton katacaktır amfinin orjinal sesine..

SD-1 daha saydam diğerlerine nazaran,ki bu iyi bi şi..Jackhammer bu işte nasıldır bilmiyorum hiç :D

Geri