Boost Pedalları hakkında

halilpazarlama demiş ki:
acumenis demiş ki:
ts808 ne guzel pedalmıs. hem tonları super hem boost da super. pahalı ama kıydım paraya aldım walla
olayda orda pahalı işte.yoksa süper pedal millet boyuna pedalları 808e dönüştürmek için mod yapıyor :)

Ah ulan ben de almayı düşünüyom bi tube screamer ama ts 808 alsak ay sonunu zor getirecez.Ts9 alayım diyom bu sefer aklım diğerinde kalıyor :)
Tefeciden para mı alsak napsak :D

Forumdan takip ettigim izmirde bi eleman var el yapımı pedal satıyor ki arkadaşımda bir adet vardı... Adam temiz is yapıyor. Kendi sitesinde görüp çok şaşırdıgım bi olay vardı ts-9 ile ts-808 pedallarının şemalarını vermiş ve hemn hemen birebir aynı iki direnç haricinde bir inceleyin derim elektronik bilgim olmadığı için bu iki direç arasındaki farkı pek anlayamıyorum ama elemanın dediğine gore bu ıkı dırenc cok cok bı tone değişimi sergilemezmiş ben onun yalancısıyım. bu iki direncinde nasıl değişirse ts-9 dan ts-808 yapılacagıda yazıyor...

http://adddepo.page.tl/TS-9-vs-TS-808.htm

Benim de bi sorum var marshall anfiden kullandıgım overdrıve ı boost edecegim bi pedal ne olur sizce sert bır tonedan yumusak bır tona kadar cıkabılen bır pedal tavsıyenız ne olur acaba ts-9 u bende begendım ama bu dedıgım sekılde kullanırsam ne sonuc elde ederım...

tri-ac yi sd-1 le boostlamayı dusunuyorum ancak ritm tonu olarak kullanıcam solo için zaten ritm tonuyla solo atıyorum..tri-ac + sd1 ile heavy-trash soundlar alınabilirmi?

boss sd1 boss od3 ibanez ts9 - 808 dod 250 marshall bb2

bunlar en çok kullanılan boosterlar.ikinci el bunlardan alıp deneyebilirsiniz.beğenmezseniz aynı fiyata satarsınız zarar etmezsiniz.tona doğrudan etki edecek bir pedal için şu iyidir demek yanlış olur.zevk meselesi.

triac nin drive ları zayıf ama sadece sd1 le dedıgım tonları alabilmek mumkunmudur bosu bosuna almıyım okadar seyi?gt2 almayı dusunmuyorum bu arada triac almalıyım :)

boss mt-2 pedal ile boss sd-1 i boost etmeye çalışıyorum fakat her seferinde mt-2 nin ses bozuluyor ve ortaya çok farklı gürültülü birşey çıkıyor...acaba benim yanlış yaptığım birşeymi var diye düşündüm...drive lar ortalama nasıl olmalıdır sd -1 ve mt-2 nin...bu gürültüden kurtulmak ve istediğim bi ton elde etmek istiyorum...bu boost olayını biraz daha ayrıntılı anlatıcak bir arkadaşımız varsa lütfen cevap bekliyorum

Boost olayında esas düşük gain ve yüksek volumedür.O yüzden zaten mt2 boosta gelecek bir pedal pek değil, ki boost ettiğin zaman SD1 in drive ını baya baya kısman lazım.

metinica demiş ki:
boss mt-2 pedal ile boss sd-1 i boost etmeye çalışıyorum fakat her seferinde mt-2 nin ses bozuluyor ve ortaya çok farklı gürültülü birşey çıkıyor...acaba benim yanlış yaptığım birşeymi var diye düşündüm...drive lar ortalama nasıl olmalıdır sd -1 ve mt-2 nin...bu gürültüden kurtulmak ve istediğim bi ton elde etmek istiyorum...bu boost olayını biraz daha ayrıntılı anlatıcak bir arkadaşımız varsa lütfen cevap bekliyorum

abi sd1 boosterlık konusunda en kullanışlı pedallardan biri hatta bazen tonu hiç etkilemeyip volume boost olayı yapıyor.ben levelı saat 4 yönünde tonu 2 yönünde ve driveıda tamamen kapalı veya çok az açacak şekilde kullanıyorum.ama mfikretin dediği gibi mt2 boosta gelen bi pedal değil.drive ayarlarını iki pedaldada iyi ayarlamak lazım.yoksa basların yayıldığı fuzz tarzı bi ses elde edersin yada baslar yok olur.bence ikisininde bütün ayarları ortada olacak şekilde bağla oynaya oynaya idealini bul.ama ikisindede driveların çok açık olmaması lazım.

koko.jpg

arkadaşlar clean booster pedal sıralamasındaki yeri sizce nasıl olmalı wah'tan hemen sonra kullansak nasıl olur sizce?
Deneme yanılma. Bu doğrudur diye bir şey yok. İlk pedal olarak kullanıp tonunuzu hacimlendirebilirsiniz. Ya da Drive sonrası kullanıp drive tonunuzu boost edebilirsiniz. Hepsi tercih ve kendi ekipmanınıza göre sizin karar vereceğiniz şeyler. İki tane de kullanabilirsiniz.

Geri