Zimbabwe'nin Simgesi Aslanı Katleden Şerefsiz Hakkında (ibret Verici...)

Bazılarının bileceği üzere, Minnesotalı bir diş hekimi olan ve "parası ile değil mi kardeşim, öldürürüm" kafasındaki Walter James Palmer isimli soysuz cani, Zimbabwe'deki çeşitli işbirlikçileri sayesinde ülkenin simgesi olan aslan Cecil'i katletti. Mide bulandırıcı tüm detaylara girmeyeceğim, şu kadarını söyleyeyim: Önce okla yaralayıp iki gün boyunca takip ettikleri aslanı en sonunda kafasına kurşun sıkıp öldüren şerefsiz, bu şekilde öldürdüğü hayvanların ölüsü ile de hatıra fotografları çektiriyoe. Herifin bu konudaki sabıkası diz boyu ve daha önce kendi memleketinde de yasak yerde ayı filan öldürmüş sanırım. Öldürdüğü jaguar, gergedan vs ile de fotoğrafları var.

Bu şerefsiz kendini güya vahşi hayatta avlanıyor ayaklarında hayvanı önce okla yaralayıp sonra "avlamakla" övünedursun, hayvanı bilenler aslanın neredeyse yarı domestik olduğunu söylüyor. Yavruları olması da cabası... Hayvan aslında Oxford Üniversitesinin de gerçekleştirdiği bir çalışmanın de parçasıymış ve tasmasında bir verici fila da varmış. Arkadaşlar onu yok etmişler, aslanın kafası ise henüz kayıplarda idi... Şerefsizler neyi öldürdüklerini gayet iyi biliyorlardı yani.

Gelen tepkiler üzerine kıçı tutuşan ve ortalarda gözükmeyen (herifin muayenehanesinin önü bir ara abluka altındaydı), ancak "ay çok üzüldüm, bilseydim o aslanı öldürmezdim (başkasını öldürürdüm)" tadında mesajlar yayınlayan, yaptığının yasal olduğunu ve sorumluluğun rehberlerinde olduğunu iddia eden bu caninin şu anda ABD'de yargılanması pek mümkün gözükmüyor. Ancak bunu gerçekleştirebilmek için bir kampanya var. Zimbabweli yalakaları sanırım tutuklandı, tabii muz cumhuriyetinde bu heriflere neler olur bilinmez. Rüşvet yemiş muhtemelen herifler, para uğruna ülkelerinin simgesi olan aslanı peşkeş çekip öldürtmekte de sakınca görmemişler anlaşılan...İbretlik dedim ya...

Çeşitli havayolları artık Afrika'dan av anısı (trophy) konumundaki hayvan parçalarını taşımayacaklarını açıklamaya başlamış.
Asıl katil için ise şöyle bir kampanya var:
Zimbabve’de vahşice katledilen aslan Cecil için adalet istiyoruz!

Epeyce bir kedisever barındırdığını bildiğim Turkrock tayfasının da imzaları ile destek vereceklerini ümit ediyorum.

Son düzenleme:
Bir başka orospu çocuğu daha aynı şekilde aslan katletti, onun ismini cismini bilen varmıdır.. Onu da imzalasak. Google da adamın adını yazınca Gergedan, aslan, jaguar ve çeşitli hayvanların cesedi yanında fotoğrafları çıkıyor. Bir fotoğraf daha var, onu soylemiyim.

Benim anlayamadığım, bu yavsak TR de olsa birileri gider cezasını verirdi.. Bireysel şekilde..

Cezası öyle bir emsal olurdu ki, bir daha bırakın bir canlıya ateş etmeyi, onu görünce yolunu değiştirirdi... Karnca görünce "ulan üzerine basarsam ağzıma sıçarlar!" diyerek kaçardı...

Bir başka orospu çocuğu daha aynı şekilde aslan katletti, onun ismini cismini bilen varmıdır.. Onu da imzalasak. Google da adamın adını yazınca Gergedan, aslan, jaguar ve çeşitli hayvanların cesedi yanında fotoğrafları çıkıyor. Bir fotoğraf daha var, onu soylemiyim.

Benim anlayamadığım, bu yavsak TR de olsa birileri gider cezasını verirdi.. Bireysel şekilde..

Cezası öyle bir emsal olurdu ki, bir daha bırakın bir canlıya ateş etmeyi, onu görünce yolunu değiştirirdi... Karnca görünce "ulan üzerine basarsam ağzıma sıçarlar!" diyerek kaçardı...
Lütfen mesajınızı düzenleyin. Bu forumda yakışmıyor böyle küfürler.

Bu o adam zaten.
Walter Palmer: 5 Fast Facts You Need to Know

İlgilenen herkesin eline sağlık. Online dilekçeye artan destek nedeniyle Beyaz Saray da konu ile ilgili bir açıklama yapacakmış yakında sanırım. Ciddi baskı var anladığım kadarıyla.

Geri