Ses Kartım Yeterli Mi? (zoom G2.1dm)

Herkese iyi akşamlar,

Elimde zoom g2.1dm prosesör mevcut, alet g2.1u modelinin Dave Mustaine signature haline getirilmiş versiyonu. Geçtiğimiz vakitlerde içinde dahili ses kartı olduğunu öğrendim. Zoom'un driverını yükledim cubase aracılığıyla kayıt alıyorum. Sizden ricam aşağıya ses kartının özelliklerini ekliyorum acaba ne seviyede bir kalitesi vardır. Mesela 2. elde 200 tlye alabileceğim bir fasttrack bundan alacağım ses kalitesinden ne kadar farklıdır. Veya diyebilir misiniz ki elindeki x fiyatındaki y, z, q modelleriyle denk sayılabilir eğer bi fark istiyorsan şu modellre bakmalısın.

Ek olarak kayıt alırken normalde ses kartlarında direct monitor tuşu oluyor genelde, ona basarak outputa aldığı sinyali doğrudan vermeyi önleyebiliyoruz ancak bu prosesörde bu amaca hizmet edecek bir tuş bulamadım acaba bilen bir arkadaş böyle bir özellik varsa yol gösterebilir mi?

Teşekkürler

Dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    8.9 KB · Gösterim: 224
Herkese iyi akşamlar,

Elimde zoom g2.1dm prosesör mevcut, alet g2.1u modelinin Dave Mustaine signature haline getirilmiş versiyonu. Geçtiğimiz vakitlerde içinde dahili ses kartı olduğunu öğrendim. Zoom'un driverını yükledim cubase aracılığıyla kayıt alıyorum. Sizden ricam aşağıya ses kartının özelliklerini ekliyorum acaba ne seviyede bir kalitesi vardır. Mesela 2. elde 200 tlye alabileceğim bir fasttrack bundan alacağım ses kalitesinden ne kadar farklıdır. Veya diyebilir misiniz ki elindeki x fiyatındaki y, z, q modelleriyle denk sayılabilir eğer bi fark istiyorsan şu modellre bakmalısın.

Ek olarak kayıt alırken normalde ses kartlarında direct monitor tuşu oluyor genelde, ona basarak outputa aldığı sinyali doğrudan vermeyi önleyebiliyoruz ancak bu prosesörde bu amaca hizmet edecek bir tuş bulamadım acaba bilen bir arkadaş böyle bir özellik varsa yol gösterebilir mi?

Teşekkürler
Cubase de . açtığın kanalın yanında ufak bir hoparlör simgesi var ona basınca sarı olacak ve direc monitör özelliğin olacak knk .

Mesela 2. elde 200 tlye alabileceğim bir fasttrack bundan alacağım ses kalitesinden ne kadar farklıdır. Veya diyebilir misiniz ki elindeki x fiyatındaki y, z, q modelleriyle denk sayılabilir eğer bi fark istiyorsan şu modellre bakmalısın.
Bu sorunuzu yanıtlayabilmek için ; bahsettiğiniz prosesörün sahip olduğu konvertör sisteminin teknik spec'lerini görüp bir ön fikir sahibi olmak lazım. Ancak , sağ olsun Zoom firması kendi sitesinde bu konulara hiç değinmemiş bile.
Bu durumda yapmanız gereken ; söz konusu ettiğiniz Fasttrack segmentindeki kartları deneyerek bir karara varmanız. Bunun için eğer tanıdıklarınızda ; Fasttrack , Focusrite Scarlett vbg. kartlar varsa , bunlarla kısa bir kayıt alıp deneyebilirseniz daha sağlıklı bir sonuca ulaşabilirsiniz.
Ama bu işe ayırabilecek 3000.-TL civarlarında bir bütçeniz var ise ; sound kalitenizi belirgin bir şekilde arttırabileceğiniz nokta atışı ses kartı önerisi ( sıfır cihaz olarak ) vermek daha kolay olacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cubase de . açtığın kanalın yanında ufak bir hoparlör simgesi var ona basınca sarı olacak ve direc monitör özelliğin olacak knk .
O cubase içindeki monitör özelliği, onu kapattığım vakit cubaseden ses vermiyor zaten ama sesi ses kartının outputunu kullanarak aldığım için ses kartında da monitör özelliği var onun sesini duyuyorum. Onu kapatmam lazım

Geri