Epiphone 1956 Goldtop Limited Edition Gitar Nasıl

Rica ederim dostum ne demek :) Dore müzikte bu şekilde satılması da ilginç ama.. Bendeki ID Core da ikicni el ama dore'den alınma, normal priz ama. Şu resimdeki gibi bir çevirici işini görecektir.
1344460160Amerikan%20%C4%B0ngiliz%20Fi%C5%9F%20%C3%87evirici%200-700x700.jpg
evet sımdı gıdıp aldım , ama ne dıyım kı bılemedım amfi çalışmıyor şansıma o kadar mutluydum kı 5 dk da mutluluğum gıttı. Çeviriciyi taktım bataryanın ışığı yanıyor amfının ısıklarıda yanıyor ilk açıldığında cok tuhaf bır cızırtılı ses çıkardı amfı ondan sonra hıc ses gelmedı vuruyorum telelre gene ses yok dore musiği aradım yarın getırrın bakalım dedıler, priz içinde nadiren bazı partilerde çıkıyor İngiliz model dediler şansa bak ya çalışmıyor ışıklar yanıyor ama çalışmıyor

Amfiyi prize takmadan nasıl anladın gitarın efsane olduğunu yahu :)

Bir de, şu fişin ucu şu tiplerden biri mi:

http://www.advancetec.co.uk/media/c...lug_suitable_for_psu_s_bs_approved_c13_ie.jpg

http://img.weiku.com/waterpicture/2...with_NEMA_types_plug_634546718974153921_1.jpg

Öyle ise ortada devasa bir dalgınlık var demektir. Çevirici falan almadan Do Re'den kendi fişini isteyebilirsin.
evet 1. linkteki olan tipten ve gitarı sevdım anlamında söyledım çaldım yarım saat ama bu amfiyle çalamadım

evet sımdı gıdıp aldım , ama ne dıyım kı bılemedım amfi çalışmıyor şansıma o kadar mutluydum kı 5 dk da mutluluğum gıttı. Çeviriciyi taktım bataryanın ışığı yanıyor amfının ısıklarıda yanıyor ilk açıldığında cok tuhaf bır cızırtılı ses çıkardı amfı ondan sonra hıc ses gelmedı vuruyorum telelre gene ses yok dore musiği aradım yarın getırrın bakalım dedıler, priz içinde nadiren bazı partilerde çıkıyor İngiliz model dediler şansa bak ya çalışmıyor ışıklar yanıyor ama çalışmıyor

Gitarının volume podu açık mı? Arada herhangi bir pedal kullanıyor musun? Amfiden gelen kabloyu gitardan çıkarıp ucuna parmağınla vurunca ses geliyor mu? Amfi tuner modda olabilir mi? Em out / phones çıkışına herhangi birşey taktın mı? Götürmeden önce bunları kontrol etmek isteyebilirsin...

P90 manyetikli hiçbir gitarı almam.
Zaten Gibson denince hiç kimsenin aklına P90 manyetikli bir Gibson gitar gelmez.
Bu gitardan klasik Gibson Les Paul'ün dolgun, sıcak tonunu alamazsınız.

P90 manyetikli hiçbir gitarı almam.
Zaten Gibson denince hiç kimsenin aklına P90 manyetikli bir Gibson gitar gelmez.
Bu gitardan klasik Gibson Les Paul'ün dolgun, sıcak tonunu alamazsınız.
Öyle deme hocam. P90 lar müthiş manyetikler bence. Kalın tellerde single kadar temiz ve net, ince tellerde ise bir humbucker gibi sıcak ve dolgun bir sound verirler. Ayrıca ilk gibsonlar p90'lı üretilmiştir yanlış bilmiyorsam. Biraz da tarz meselesi bu ama ben şahsen p90 manyetikleri humbuckerlara tercih ederim.

p90 tamamen zevk - renk meselesi :) Köprüde humbucker, sapta p90 manyetikli bir gitarım var, son 2.5 yıldır tek elektro gitarım. Öncesinde neredeyse ayda bir gitar değiştiriyordum. Bunda kalakaldım.

Öyle deme hocam. P90 lar müthiş manyetikler bence. Kalın tellerde single kadar temiz ve net, ince tellerde ise bir humbucker gibi sıcak ve dolgun bir sound verirler. Ayrıca ilk gibsonlar p90'lı üretilmiştir yanlış bilmiyorsam. Biraz da tarz meselesi bu ama ben şahsen p90 manyetikleri humbuckerlara tercih ederim.

Hocam kesinlikle zevk meselesi. Beni deli eden, dip gürültüsü. Birde alışmışız humbuckera, gücü zayıf geliyor.

Hersey yapmıştım gene ses çıkmıyordu gıttım degıstırdım. Gitar tamamen mükemmel tam istedim tonları alabiyorum. Benim tarzım guns n roses slash gibi :D Ancak amfiye alışamadım çok fazla karışık geldi içindeki ayarlar onada bir alışıp istediğim ses tonunu ayarlarsam tamamdır :D

Epiphone'nun, Japonya'da üretildiği bir dönem var. O dönemi adam gibi gitarların çıktığı dönem. Bir de Kore üretimlerine nispeten güven olabilir. Ama Çin'deki üretim hakkında son yıllarda iyi şeyler söylenmiyor. Kore'de en azından ortaca kalite ve çok parçalı da olsa maun kullanırlardı. Çin'deki gitarlarla ilgili kaplama (veneer) tartışmaları çok.

Chinese Epiphone Les Pauls and mahogany

Epiphone body woods? - MyLesPaul.com

Ben bunlara bakmam, denedim, beğendim, alacağım diyorsan başka tabii.
Bu Japonyanın olayı nedir arkadaş nasıl bu kadar iyi işler yapıyorlar. Kötü olursa harakiri yapma endişesi mi var nedir.

Bu Japonyanın olayı nedir arkadaş nasıl bu kadar iyi işler yapıyorlar. Kötü olursa harakiri yapma endişesi mi var nedir.

Adamlar sanayileşmek için doğru zamanda, çok geç olmadan kendilerini yırttılar. En az 60'lardan beri gitar işinin de içindeler. Her türlü ağaç ve malzeme ile haşır neşir olup neyin nasıl işleneceğini öğrendiler. Tek sırları bu.

Son düzenleme:
Adamlar sanayileşmek için doğru zamanda, çok geç olmadan kendilerini yırttılar. En az 60'lardan beri gitar işinin de içindeler. Her türlü ağaç ve malzeme ile haşır neşir olup neyin nasıl işleneceğini öğrendiler. Tek sırları bu.
Bir ülke düşünün ki tamamı adalardan oluşsun ; o ülkenin Hiroşima ve Nagazaki gibi 2 şehrine -dünya savaşını bitirmek bahanesiyle- Amerika tarafından 2 tane atom bombası atılmış olsun ; ülkede ekillebilir topraklarınız son derece sınırlı olsun ve bu ülkenin insanları okyanusun nimetlerinden çok külfetleriyle boğuşmak zorunda kalsınlar...Bizim kurtuluş savaşında yaşadığımız gibi bir var olma/yok olma durumuyla karşılaşmış olsunlar...Şintoist felsefenin getirdiği insana ve doğaya saygı çerçevesi içinde @hackeiommi nin dediği gibi yırtındılar, öyle ki işçiler hiç yakınmadan ve senelerce izin yapmadan -kendi inisiyatifleriyle-köle gibi çalıştılar...Bir dostum, "Amerika!yı Amerika yapan Hollywood ve generalleridir(General Electric,General Motors v.b. ; Japonya'yı Laponya yapan ise ibadet eder gibi çalışmalarıdır." derdi...Amerika, sanat ve bilimi ithal etti, teknolojiye dönüştürdü (transformasyon becerisi), Japonya ise sanayi casuslarıyla teknolojiyi çaldı, geliştirdi ve daha iyisini yaptı...(Fender'in Japonya'da yaptırdığı gitarlarına kota koymak zorunda kalması gibi!..)
Bugün, sanat, bilim ve teknolojide kendi gücü ve tarzı var...Çok çalışmaktan daha iyi bir şey var, sistemli çalışmak...Ve bunu da yaptılar...:)

Epiphone'nun, Japonya'da üretildiği bir dönem var. O dönemi adam gibi gitarların çıktığı dönem. Bir de Kore üretimlerine nispeten güven olabilir. Ama Çin'deki üretim hakkında son yıllarda iyi şeyler söylenmiyor. Kore'de en azından ortaca kalite ve çok parçalı da olsa maun kullanırlardı. Çin'deki gitarlarla ilgili kaplama (veneer) tartışmaları çok.

Chinese Epiphone Les Pauls and mahogany

Epiphone body woods? - MyLesPaul.com

Ben bunlara bakmam, denedim, beğendim, alacağım diyorsan başka tabii.

Epiphone'un İzmir'de üretim yaptığı bir dönem de var :)

Kurucusunun İzmir'den taşındıktan sonra üretim yaptığı kalmış hatırımda.

Aslında hikaye ilk Yunanistan'da başlıyor.
Aile İzmir'e göç ettikten sonra, (elemanın adını unuttum) babasından öğrendiklerini, ilk mandolinleri falan İzmir'de yaptığı, akabinde savaş mavaş derken, ABD'ye göç ettikleri ve ilk gitarları da, Gibson'dan önce yaptıkları falan filan... Epiphone bizim :)

Hatta;
History

Geri