Schecter C1 Custom & Schecter C1 Classic

Merhabalar, başlıkta belirttiğim iki gitarı bir süredir inceliyorum Schecter C1 custom modelini kullandım sonrasında kullandığım gitarların ardından yine o tarz bir modele geçiş yapmaya karar verdim ama gözüme schecter c1 classic modeli yarptı deniyen bilen kişisel yorumlarını yaparsa ürün hakkında karar vermemde yardımcı olacak deneme şansım yok dore müzik adana mağazasında stokya yok :D rock, metal bazende clean tonlar olabiliyor. saygılarımla... Custom : C-1 Classic Vault : C-1 Custom

İkisi de çok sağlam gitarlardır. Birini alırsanız diğeri için pişman olmazsınız. Ben şahsen o kadar para vermişken Blackjack serisini tercih ederdim. @programci_84 Schecter kullandığı için (Saygılar.) daha detaylı bilgi verebilir.

Bende C1 Classic var, hakkinda hic bir negatif yorumda bulunamam acikcasi. Benimki ilk uretilen Classic'lerden (2008'de falan aldim herhalde), yeni versiyon ile arasindaki tek fark nut'in Tusq olmamasi herhalde. C1 Custom hic kullanmadim ama C-1 Hellraiser ile Classic arasinda Classic'i secmistim alacagim zaman. Custom ile arasindaki temel uretim farki Classic'in neck-thru, Custom'in set neck olmasi. Blackjack serisi metal icin daha uygun olabilir (Blackout'larla geliyor), bir de SLS modelleri var, SLS'lerin saplari daha ince ve mat boyanmis elin kaymasini kolaylastirmasi icin. Onlari da aklinda tutabilirsin alacagin zaman.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende C1 Classic var, hakkinda hic bir negatif yorumda bulunamam acikcasi. Benimki ilk uretilen Classic'lerden (2008'de falan aldim herhalde), yeni versiyon ile arasindaki tek fark nut'in Tusq olmamasi herhalde. C1 Custom hic kullanmadim ama C-1 Hellraiser ile Classic arasinda Classic'i secmistim alacagim zaman. Custom ile arasindaki temel uretim farki Classic'in neck-thru, Custom'in set neck olmasi. Blackjack serisi metal icin daha uygun olabilir (Blackout'larla geliyor), bir de SLS modelleri var, SLS'lerin saplari daha ince ve mat boyanmis elin kaymasini kolaylastirmasi icin. Onlari da aklinda tutabilirsin alacagin zaman.

şuanki üretimlerde classic modellerde aksamlar (gold) kafamı kurcaladı acaba kararma renk atma problemi olurmu diye endişeliyim sizin gitar aksamları nikel sanırım.
neck-thru olması benide cezbetti blackjack serilerine pek ısınamadım elime hafif geldi deneme şansım oldu, ama bana uymadı.

şuanki üretimlerde classic modellerde aksamlar (gold) kafamı kurcaladı acaba kararma renk atma problemi olurmu diye endişeliyim sizin gitar aksamları nikel sanırım.
neck-thru olması benide cezbetti blackjack serilerine pek ısınamadım elime hafif geldi deneme şansım oldu, ama bana uymadı.
Benimki de gold aksam, nikel degil, resim biraz karanlik olmus herhalde (). Herhangi bir renk degisikligi olmadi simdiye kadar.

Geri