Solak Elektro Gitarını Göster Ey Türkrockçı :)

Yıllık hortlatma geleneğini sürdüreyim...Suhr Custom Classic Antique yolda iken Ibanez Jem JR, Ibanez JS veya Kurt Cobain Jaguar alayım diyorum oyalanmak için.

Elinde bunlardan olan satmak / takaslamak isteyen olursa iletişime geçebilir benimle. Elimde 7-8 gitar var takaslamak isteyen ile konuşabiliriz malum gitar zor bulunuyor bizim solak dünyamızda :)

hort!

IMG-20160617-WA0003.jpg

Bende de;
2006 Fender Highway one upgraded strat,
2012 Fender Deluxe strat,
2012 Gibson LP Studio black ebony,
2006 Carvin DC400W,
1985 Gibson Flying V alpine white,
2010 Esp Eclipse fulltickness,
toplama tele, charvel super strat
akustik, klasik vs var ama üşenip foto koyamadım.

Bende de;
2006 Fender Highway one upgraded strat,
2012 Fender Deluxe strat,
2012 Gibson LP Studio black ebony,
2006 Carvin DC400W,
1985 Gibson Flying V alpine white,
2010 Esp Eclipse fulltickness,
toplama tele, charvel super strat
akustik, klasik vs var ama üşenip foto koyamadım.
Toplama Tele'den bahsedebilir miyiz biraz? Gövde, sap vs nereden temin ettiniz? Solaklar için bunlar büyük eziyet.

Ooo. Forumun solaklarını bir arada toplamış başlık.
Renkli karakterler var aralarında; malum solaklık ve IQ arasındaki ilişkiye dair spekülasyon çoktur.
Yalnız nedense gitarları bana çok ters geliyor 🤣

Şaka bir yana... Bu çalışmada söylenen bazı laflar enteresan:

"In conclusion, when it comes to demanding and complex mathematics, left-handers have a clear edge. However, the study reminds us that hand preference does not just come down to which hand you write with, but the hand you use most for a range of activities. So, those who are right-handed writers, but have a strong left hand preference for other activities, can have a similar brain structure to extreme left-handers – and vice versa."

Özetle diyor ki, olay sadece sağlak-solak olmakla bitmiyor. Sağ el ile yazıp da sol elinizi başka aktivitelerde ağırlıkla kullanıyorsanız, beyin yapınız tümüyle sol elini kullananlara da benzeyebilir.

Bu durumda, gitar çalmak adamın zihnini de açabiliyormuş sanki? Tabii göreceli olarak:)

20230109_044447.jpg

Sağdan sola:
-Fender jazzmaster traditional japan 2018,
-Squier classic vibe 50's china 2014 (boyasını söküp gomalak uyguladım. Sapa humbucker taktım, mint green pickguard'la değiştirdim.)
-Squier stratocaster 90's korea. (Aslında bu gitar sağ. Gövde ve bir kaç parçayı solak sx strat'ınkiyle değiştirdim. Gövdeyi daphne blue-surf green arası bir ton yakalayıp boyadım. Geri kalan her şey squier'a ait.
-Çakma gibson sg. Fender'i aldığım abide epey gitar vardı bunu da bana hediye etmişti sağolsun. Gövde masif 2 parça maun. Bunun da boyasını söküp gomalak uyguladım. Tonu olsun işçiliği olsun bu da baya güzel bir gitar.

merhaba,
sarı sitedeki fiyatları da takip ettiğinizi yazmışsınız. oradaki fiyatları uygun bulmadığınız halde burada ne bulmayı ümit ediyorsunuz merak ediyorum.
Sarı sitede solak 2 tane american strat var öncelikle bunu belirteyim. Bir tanesi 1978 usa strat ve fiyatı 52bin. Bütçemi aşıyor. Diğeri uygun 22 bin fakat klavyesinde tamir gerektirecek hasarı var. Bu iki fiyatın ortalamasında eli yüzü düzgün bi gitar yok maalesef.

158283 eklentisini görüntüle

Sağdan sola:
-Fender jazzmaster traditional japan 2018,
-Squier classic vibe 50's china 2014 (boyasını söküp gomalak uyguladım. Sapa humbucker taktım, mint green pickguard'la değiştirdim.)
-Squier stratocaster 90's korea. (Aslında bu gitar sağ. Gövde ve bir kaç parçayı solak sx strat'ınkiyle değiştirdim. Gövdeyi daphne blue-surf green arası bir ton yakalayıp boyadım. Geri kalan her şey squier'a ait.
-Çakma gibson sg. Fender'i aldığım abide epey gitar vardı bunu da bana hediye etmişti sağolsun. Gövde masif 2 parça maun. Bunun da boyasını söküp gomalak uyguladım. Tonu olsun işçiliği olsun bu da baya güzel bir gitar.
Daphne Blue-Surf Green arası derken bana sonuç Sonic Blue olmuş gibi geldi. Nefis çalışma elinize sağlık, bir dal da relic'inden alırım demişsiniz :) Nitro finish galiba?

Japon JM bir gün satarsanız talip olurum bu arada :)

Daphne Blue-Surf Green arası derken bana sonuç Sonic Blue olmuş gibi geldi. Nefis çalışma elinize sağlık, bir dal da relic'inden alırım demişsiniz :) Nitro finish galiba?

Japon JM bir gün satarsanız talip olurum bu arada :)
Eyvallah :) Fotografta renk biraz değişiyor. Gerçekte daha yeşilimsi. Nitro değil boyalar bildiğin akrilik hobi boyasi. Bir kaç rengi karıştırıp tonu bulduktan sonra fırçayla boyadim çok ince zimparayla puruzsuzlestirip üzerine akrilik sprey vernik sıktım. Elbette pro bir sonuç olmadı ama fena da olmadı. Hafif relic de yaptım evet. Eski Squier parçalarıyla birleşince de tam vintage bir görünümü oldu.

Jazzmaster'ı umarım satmak durumunda kalmam çok seviyorum. Mad prof silver spring gibi çok güzel bir reverb pedalim var ama sırf jm ile surf sound için surfybear spring reverb almayı düşünüyorum.

Eyvallah :) Fotografta renk biraz değişiyor. Gerçekte daha yeşilimsi. Nitro değil boyalar bildiğin akrilik hobi boyasi. Bir kaç rengi karıştırıp tonu bulduktan sonra fırçayla boyadim çok ince zimparayla puruzsuzlestirip üzerine akrilik sprey vernik sıktım. Elbette pro bir sonuç olmadı ama fena da olmadı. Hafif relic de yaptım evet. Eski Squier parçalarıyla birleşince de tam vintage bir görünümü oldu.

Jazzmaster'ı umarım satmak durumunda kalmam çok seviyorum. Mad prof silver spring gibi çok güzel bir reverb pedalim var ama sırf jm ile surf sound için surfybear spring reverb almayı düşünüyorum.
Relic işçiliği bence gayet başarılı olmuş çok beğendim.

Surfybear fikri de gayet iyi ama onun sığacağı bir board almak öncesinde daha mantıklı gibi :)

Geri