Avcılar’da Sokak Müzisyenlerine Saldırı

Islam ulkeleri yada müslümanların cok olduğu ülkeler hristiyanlarin 600 yil kahrini cektikleri karanlik çağdalar. Bunu kabul edelim. Bu yuzden devlet işleriyle dini ayirmak gerekiyordu. Malesef ülkedeki cogunluk bunu yapamiyor. Kendisinin ailesinin komşusunun refahini düşünebilmek zor geliyor. Durum çok kötü yani iyiye de gitmiyor.
Telden yazdim karakter hatalarinin kusuruna bakmayin.

bide sokak müzisyenlerinin baş belası esnaflar var..ya kendileri zor kullanarak göndermeye çalışıyorlar eğer zorlanırlarsa ki bu biraz istisnaya kaçar zabıta çağırırlar.bizi zor kullanarak gönderdiler sayılır

Islam ulkeleri yada müslümanların cok olduğu ülkeler hristiyanlarin 600 yil kahrini cektikleri karanlik çağdalar. Bunu kabul edelim. Bu yuzden devlet işleriyle dini ayirmak gerekiyordu. Malesef ülkedeki cogunluk bunu yapamiyor. Kendisinin ailesinin komşusunun refahini düşünebilmek zor geliyor. Durum çok kötü yani iyiye de gitmiyor.
Telden yazdim karakter hatalarinin kusuruna bakmayin.

abi kim bakıcak karakter hatasına yardır gitsin .

Öncellikle olan olay ne İslam'ı nede başka bir inancı simgelemektedir. 2 sakal uzatıp Allahuekber diye bağıran herkes Müslüman değidir. Selçuklu zamanında bir davaya şahit aranırken 5 vakit namazında ve etrafınca sağlam bilinen bir kişi aranırdı ki şahitliği geçerli kılınsın.
2.si şu yukarıda gördüğünüz ayetide son zamanlarda fazlasıyla gördüm ve bunun kısmı araştırmasını yaptım. Kuranda yazan herşey direk yorumlanamaz tefsirler bunun için vardır ama insanımız çok bilgili ya hiç siyer okumaz hiç hadis kitabına bakmaz direk işe girişir. Maide suresindeki bu ayet aslında Hz. Muhammed zamanında medineye hicret zamanında Yahudilerle yapılan ticaret ve saldırmamazlık anlaşmalarını Mekkeli müşriklerle yaptıkları ortaklık ile bozmalarndan sonra uyarı amaçlı inmiştir. Ayrıca bu olaydan sonra bile Yahudilerle ve ileri zamanlarda bizansla ticaret yapılmış aynı zamanda bir rivayete göre Ayasofyanın yapımına yardım edildiğide söylenmektedir.

Son olarak şunu belirmek istiyorum.İslam madem barış dini madem bu bahsettiğin gibi anlaşmalara açık neden şuanda iç savaş var bak dinsiz avrupaya adamlar ne alemde diyen arkadaşlara hitaben 1618-1648 arası 30 yıllık mezhep savaşlarına öncesinde İngiltere fransa arasında olan 100 yıl savaşları, haçlı seferleri ve benzerlerine bakmalarını rica ediceğim. Zira şuanda yapılan savaş o savaşların 1000 de 1 i bile olamaz. Fransanın ortasında bulunan paristeki Catabomsların resimlerine baksanız ne demeye çalıştığımı çok daha iyi anlayacaksınız.
Belki dilimin sertliği belkide artık gerçekten bu olayların boğazıma kadar gelmesinden dolayı kaynaklanan bir hata olduysa kusuruma bakmayın. Şonuçta bende bir müzisyenim gün gelecek belkide o saldırıya ben yada arkadaşlarımdan biri maruz kalacak ama başıma gelse suçu dini yada bir gruba atmak yerine kişilere bakardım. Çünkü İslam her ne kadar mükemmel olsada bunu uygulayan aciz insanlardır ve yanlış yorumlamaları, yanlış davranmaları tamamen kendi hatalarından ibarettir.
Sağlıcakla Efendim.

Şu tezatınızı önce bir gözden geçirin ; olumsuz bir davranış gördüğünüzde -"bunları nki gerçek islam değil "diyerek sıyrılırken, şu anki hangi savaşı islama mal ettiniz? onu da "gerçek islam bu değil " - "kusurlu olan yaratılan insanlar" diyerek reddetmenizi beklerdim ama aklamaya kıyaslamaya çalışıyorsunuz? Tarihte en yüksek katliamlı tüm savaşlar din adına yapılan savaşlardır. Bunun hristiyanlığı museviliği yok. İki yanlış, bir doğru etmez. Neyi haklı görelim ?

Ortadoğuya baktığınızda bütün islam coğrafyası sapkınlık içinde, savaşından tut, kadına verilen değerden medeni haklara kadar en çağdışı uygulamaları görmekteyiz. Bunların tamamını da kurana ve şeriat kurallarına dayandırmaktalar. Yaşanan karışıklıkları meydana getirenler; ana dili arapça olan kuranı - islam kaynaklarını kendi dili ile okuyan, o "gerçek" coğrafyada doğan topluluklar. Onlar doğru bilmiyor, doğru anlamıyor, en doğrusunu 500-600 yıl sonra islamı kabul eden biz daha iyi biliyoruz... hadi ya !? Peki nerede yaşanıyor bu gerçek kusursuz islam ?

Şeriat iktidara gelinceye kadar hep iyi yönlerini gösterir, yönetime geldiğinde de gerçek yüzünü görürsünüz. İran daki islam devrimi öncesi de aynen bu süreç yaşanmıştı.
şeriat buydu ve hiçbir zaman değişmedi. Ya bunu kabullenin artık ya da kendi masallarınıza kendiniz inanın.

Son düzenleme:
Gerçek islam değil vs ben artık bunları duymaktan sıkıldım. Bir din yüzünden milyonlarca insan zarar görüyorsa birileri rahatça o dini kullanabiliyorsa o dinde kusur vardır arkadaş. Yada bu kadar insan gerçek islamcı değilse kıyamet kopsunda kurtulalım arkadaş işe yaramadı yani herşey ortada. Herkesin dini kendine abi. Kimse kimseye vicdanla ilgili konularda gerçeklerden bahsetmesin bence. Şu durumdan çok farkı kalmıyor. Burda durumun vahimliğine bakmaktansa islam bu değil efenim kötü bir algı oluşmasın sizde falan derdine düşmeyi anlayamıyorum. Konu bu değil ki.

Yahu hakikaten Papa altın tahtta otururken Dünya'da açlıktan ölenler için ağlaması ne ironidir.. Siz hiç şu şeyhlerden günümüzde açlık, yokluk çeken gördünüz mü!! Evet, İslam ahlakı denen birşey var muhakkak ta eskidenmiş onlar, Dervişlik denen bir olgu var da bugün elinde asayla gezip de parası olan olmayan ayırmaksızın adamı şıkıştırıp oraya, buraya yardım ayağına para kopartan cinsten.. Bakın bakalım çevrenize hiç yokluk çeken gerçek hoca gördünüz mü ? Müessese olmuş artık Din ticareti, Cübbeli Ahmet televizyonlara hayrına mı çıkıyor, ya da diğerleri hiç yokluk çekiyor gibi mi görünüyor.. Babamın mevlüdü için eve çağırdığım cami hocasının benden belki 2 saat okuyacağı dua için istediği parayı söylesem şaşarsınız.. Üstelik bizi de tanırdı.. Din artık yığınları gütmenin yolu olmuş.. Yazık ya hakikaten yazık.. Einstein der ya "Aptallara göre insanlar; ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8’den fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece 2’ye ayrılırlar: İyi insanlar ve kötü insanlar." Mesele bu işte, ne kadar iyiyiz ya da ne kadar ahlaklıyız..

Şu tezatınızı önce bir gözden geçirin ; olumsuz bir davranış gördüğünüzde -"bunları nki gerçek islam değil "diyerek sıyrılırken, şu anki hangi savaşı islama mal ettiniz? onu da "gerçek islam bu değil " - "kusurlu olan yaratılan insanlar" diyerek reddetmenizi beklerdim ama aklamaya kıyaslamaya çalışıyorsunuz? Tarihte en yüksek katliamlı tüm savaşlar din adına yapılan savaşlardır. Bunun hristiyanlığı museviliği yok. İki yanlış, bir doğru etmez. Neyi haklı görelim ?

Ortadoğuya baktığınızda bütün islam coğrafyası sapkınlık içinde, savaşından tut, kadına verilen değerden medeni haklara kadar en çağdışı uygulamaları görmekteyiz. Bunların tamamını da kurana ve şeriat kurallarına dayandırmaktalar. Yaşanan karışıklıkları meydana getirenler; ana dili arapça olan kuranı - islam kaynaklarını kendi dili ile okuyan, o "gerçek" coğrafyada doğan topluluklar. Onlar doğru bilmiyor, doğru anlamıyor, en doğrusunu 500-600 yıl sonra islamı kabul eden biz daha iyi biliyoruz... hadi ya !? Peki nerede yaşanıyor bu gerçek kusursuz islam ?

Şeriat iktidara gelinceye kadar hep iyi yönlerini gösterir, yönetime geldiğinde de gerçek yüzünü görürsünüz. İran daki islam devrimi öncesi de aynen bu süreç yaşanmıştı.
şeriat buydu ve hiçbir zaman değişmedi. Ya bunu kabullenin artık ya da kendi masallarınıza kendiniz inanın.
Maalesef kendi düşüncelerim ve inançlarım gereği yazdıklarınıza katılamıyorum. (özeti bu)
Ayrıntıya kısaca değinmek gerekirse.
* Dünyada yaşanan olaylar hakkında söyledikleriniz doğru elbette, maalesef çağdışı yaşıyoruz. Peki neden ?
Şöyle bir soru sorarak bunun cevabını vermek istiyorum.
Acaba Afrika'da insanlar neden açlıktan ölüyor ? Allah bu kadar zalim olabilir mi ? Hem yaratacak hemde acı çektirip öldürecek.
Acaba Afrika'da insanların açlıktan ölmesinin nedeni orada yiyecek içecek olmaması mı yoksa Dünya nimetlerinin insanlar tarafından eşitçe paylaşılmaması mı ?
Bugün aylık gideri 1 trilyondan fazla olan saraylar yapabiliyorsak, hadi bizi geçtim ülke olarak, Amerika Mars'a araç gönderebiliyorsa sanırım Afrika insanının da açlıktan ölmesini engelleyebiliriz.
Fakat toplumlar olarak bizler bunu yapmıyorken hangi çağdaşlıktan bahsedebiliriz, göz göre göre insanların ölmesini seyrediyoruz. Bunda sorumlu olan kim ? Allah' mı, din mi, yoksa bizim iyi yada kötü insanlığımız mı ?
* Dünya var olduğundan bu yana, o yada bu din için (İlahi yada batıl) savaşlar olmuştur. Çünkü din ve vicdan duygusu en kolay sömürülen duygudur. Kötü niyetli kişilerin bundan prim yapmasıda çok kolaydır. En basitinden dilenciler, hepsi bizlerden bin kat daha zenginler ve yaptıkları sadece duygu sömürüsü. Fakat bizler toplumda dilenciler var diye bir önyargıyla hareket edip gerçek ihtiyaç sahiplerini yok mu sayalım, onlara elimizden geldiğince yardım etmeyelim mi? Yani ortada binlerce kötü örnek var diye iyi olan yardımseverlikten vazmıgeçelim. Din de böyle birşey, gördüğümüz kötü örnekler yüzünden, din kötüdür, şöyledir vs. gibi yorumlar yapmak doğru olmaz.
* Bold olarak yazdığınız kısımlar içinse; evet Kuran'ı oradaki Vahabilerden, Bedevilerden çok daha iyi biliyoruz Türk toplumu olarak. (Lütfen bu konuyu biraz araştırın). Ayrıca bir yanlışınızı da düzeltme ihtiyacı duyuyorum. Kuran'ın arapçasıyla, Arap Devletlerin' de konuşulan Arapça arasında dağlar kadar fark var. Yani onlar da, sizin sandığınız gibi Kuran'ı okuyarak anlayamazlar, tefsire veya bir öğretciye ihtiyaç vardır. Şöyle örnek vereyim; eki Türkçe denilen dil vardır ya, okursunuz ama ne dediğini anlamazsınız, Türk olduğunuz ve Türkçe konuştuğunuz halde. Kuran'daki durum da budur.
Nedim'den bir örnek. (Lütfen anladığınız satırları mesaj olarak yazın) Daha eskilerden örnek verirsem durum iyice karışır, bu nedenle daha eskilere bulaşmıyorum.
Bu şehr-i Sitanbul ki bi misl ü behâdır
Bir sengine yek pâre Acem mülkü fedâdır
Bir gevher-i yekpare iki bahr arasında
Hurşîd-i cihan-tâb ile tartılsa sezâdır
Bir kân-ı niamdır ki anın gevheri ikbâl
Bir bağ-ı iremdir ki gülü izz ü alâdır
* Bir de Şeriat yorumunuz hatalı yada eksik diyebilirim. Şöyleki ; Şeriat, Allah'ın kanunu demektir. Yani bizim önümüze sunulan, çocukluktan beri öğretilen "hırsızlık yapanın eli kesilir" değildir. (Konudan alakasız ama onu da belirteyim, her hırsızlık yapanın eli kesilmez, ihtiyacı olmayıpta sadece karşısındakine zarar vermek amacıyla hırsızlık yapılmışsa bu ceza uygulanır, o da yine davacı olan kişinin isteğine bağlı)
Şeriat, bizim bildiğimiz ve modern eğitimde öğrendiğimiz, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matemetik vs. dir. Evrende herşey bir matematik üzerine kurulu değil mi ? Örneğin Dünya nın 1 yılı 365 gün 6 saat değilmi ve hep aynı hiç değişmiyor. İşte bu konulmuş bir kanundur. (Bilemiyorum ama küçük miktarlarda değişiklik oluyorsa bu rakamda, o da bir matematiğe dayalı olarak oluyordur, sonuçta bilim adamı değilim ince hesapları bilmiyorum)
Yada yerçekimi kanunu dediğimiz şey, bu da Şeriat tır. Allah'ın yaratırken koyduğu kuralların bütününe Şeriat denir. Yani Şeriat' ın gelmesi gitmesi diye bir durum yoktur. Şeriat istesekte istemesekte hayatımızın tamamı zaten.

Son düzenleme:
@tunckk
İyi veya kötü ahlaklı olmak kişilerin kendilerinin seçeceği olgulardır ve bu dinlerin tekelinde değildir. İhtiyac sahiplerine yardımcı olmak isnani vicdan meselesidir.
Bunun için bir inanca mensup olmanız gerekmez. Dinler uğruna yaşanan katliamlar yobazlıklar ise gerçektir.

"Kuran'ı oradaki Vahabilerden, Bedevilerden çok daha iyi biliyoruz Türk toplumu olarak." demişsiniz; Bütün islam coğrafyasında konuşulan arapçayı eskisini ve yenisini biz Türkler olarak daha iyi biliyoruz, kuranı ve islam kaynaklarını daha iyi anlıyoruz diyorsunuz ve buna inanıyorsanız inanmaya devam edin.

Öncellikle olan olay ne İslam'ı nede başka bir inancı simgelemektedir. 2 sakal uzatıp Allahuekber diye bağıran herkes Müslüman değidir. Selçuklu zamanında bir davaya şahit aranırken 5 vakit namazında ve etrafınca sağlam bilinen bir kişi aranırdı ki şahitliği geçerli kılınsın.
2.si şu yukarıda gördüğünüz ayetide son zamanlarda fazlasıyla gördüm ve bunun kısmı araştırmasını yaptım. Kuranda yazan herşey direk yorumlanamaz tefsirler bunun için vardır ama insanımız çok bilgili ya hiç siyer okumaz hiç hadis kitabına bakmaz direk işe girişir. Maide suresindeki bu ayet aslında Hz. Muhammed zamanında medineye hicret zamanında Yahudilerle yapılan ticaret ve saldırmamazlık anlaşmalarını Mekkeli müşriklerle yaptıkları ortaklık ile bozmalarndan sonra uyarı amaçlı inmiştir. Ayrıca bu olaydan sonra bile Yahudilerle ve ileri zamanlarda bizansla ticaret yapılmış aynı zamanda bir rivayete göre Ayasofyanın yapımına yardım edildiğide söylenmektedir.

Son olarak şunu belirmek istiyorum.İslam madem barış dini madem bu bahsettiğin gibi anlaşmalara açık neden şuanda iç savaş var bak dinsiz avrupaya adamlar ne alemde diyen arkadaşlara hitaben 1618-1648 arası 30 yıllık mezhep savaşlarına öncesinde İngiltere fransa arasında olan 100 yıl savaşları, haçlı seferleri ve benzerlerine bakmalarını rica ediceğim. Zira şuanda yapılan savaş o savaşların 1000 de 1 i bile olamaz. Fransanın ortasında bulunan paristeki Catabomsların resimlerine baksanız ne demeye çalıştığımı çok daha iyi anlayacaksınız.
Belki dilimin sertliği belkide artık gerçekten bu olayların boğazıma kadar gelmesinden dolayı kaynaklanan bir hata olduysa kusuruma bakmayın. Şonuçta bende bir müzisyenim gün gelecek belkide o saldırıya ben yada arkadaşlarımdan biri maruz kalacak ama başıma gelse suçu dini yada bir gruba atmak yerine kişilere bakardım. Çünkü İslam her ne kadar mükemmel olsada bunu uygulayan aciz insanlardır ve yanlış yorumlamaları, yanlış davranmaları tamamen kendi hatalarından ibarettir.
Sağlıcakla Efendim.
Kuran ayetleri tüm zamanlara aittir, hükmü sonsuzdur. Maide de bir Kuran suresidir. Bu kadar.
Ne sure hakkında ne de İslam hakkında bir yorumda bulunmaktan kaçındım. Sadece olay yerindeki sakallının, haklılığından %100 emin olarak saldırıya geçmesinin ardındaki motivasyonun kaynağı hakkında fikir sahibi olun istedim.

@tunckk
İyi veya kötü ahlaklı olmak kişilerin kendilerinin seçeceği olgulardır ve bu dinlerin tekelinde değildir. İhtiyac sahiplerine yardımcı olmak isnani vicdan meselesidir.
Bunun için bir inanca mensup olmanız gerekmez. Dinler uğruna yaşanan katliamlar yobazlıklar ise gerçektir.

"Kuran'ı oradaki Vahabilerden, Bedevilerden çok daha iyi biliyoruz Türk toplumu olarak." demişsiniz; Bütün islam coğrafyasında konuşulan arapçayı eskisini ve yenisini biz Türkler olarak daha iyi biliyoruz, kuranı ve islam kaynaklarını daha iyi anlıyoruz diyorsunuz ve buna inanıyorsanız inanmaya devam edin.
Sanırım kendimi iyi ifade edemedim.
Tekrar söylemek gerekirse, bende sizin yazdığınız cümleyi onaylıyorum zaten. Bunların sorumluusu insandır, din yada Allah değildir. Konu yardıma gelince insani yaklaşım deyip savaşa gelince neden din diyelim. O da insanların yanlış yaklaşımlarından yada çıkarcılıklarından oluyor. Yani sonuçta yine insanın suçu. Bunu dine mal etmek yanlış olur. O adamlar din tüccarlığına soyunmuş aptallarda buna kanıp savaşıyor.
Ve evet tekrar aynı cümleyi söylüyorum Türk insanı Kuran'ı onlardan çok daha iyi biliyor (bu bir kıyas sadece, herşeyi bilir demek istemiyorum)
Bu bilginin kaynağı da çok eskiye dayalı kültürümüz, bizim matematikçilerimiz vardı, hatrı sayılır şairlerimiz vardı, hattatlarımız vardı. Onlardan ulaşan bilgiler nesilden nesile iletildi. Oysa Vahabilerin yada Bedevilerin böyle bir kültürü yok, tamamen bilgisizler yani, kim ne derse oraya gidebilecek yapıdalar doğal olarak.

Kuran ayetleri tüm zamanlara aittir, hükmü sonsuzdur. Maide de bir Kuran suresidir. Bu kadar.
Ne sure hakkında ne de İslam hakkında bir yorumda bulunmaktan kaçındım. Sadece olay yerindeki sakallının, haklılığından %100 emin olarak saldırıya geçmesinin ardındaki motivasyonun kaynağı hakkında fikir sahibi olun istedim.
Kesinlikle haklısın, adamın motivasyon kaynağı bu. Ama ayeti doğru yorumlayacak bilgisi hatta beyni olmadığından kendisine öğretilmiş yada kendisinin anladığı şekilde yorumluyor DANA BASURU.

Ve evet tekrar aynı cümleyi söylüyorum Türk insanı Kuran'ı onlardan çok daha iyi biliyor (bu bir kıyas sadece, herşeyi bilir demek istemiyorum)
Bu bilginin kaynağı da çok eskiye dayalı kültürümüz, bizim matematikçilerimiz vardı, hatrı sayılır şairlerimiz vardı, hattatlarımız vardı. Onlardan ulaşan bilgiler nesilden nesile iletildi. Oysa Vahabilerin yada Bedevilerin böyle bir kültürü yok, tamamen bilgisizler yani, kim ne derse oraya gidebilecek yapıdalar doğal olarak.

bu tezinizin altında daha sağlan dayanaklar olduğunu düşünmüştüm keşke böyle bir açıklama yapmasaydınız. Hattat lar ın, matematikçilerin dil uzmanı olduğunu ilk defa duydum. Ben hattatları harf çizen güzel yazı yazan insanlar olarak biliyordum. Matematikçiler de enteresanmış üçgen beşgen değil yani. Hangi şair bize arapçanın daha iyi anlaşılmasını sağladı?
Kültürümüz çok daha eskiye dayalı değil. İslamiyeti onlardan öğrendiğimizi ve bunun da 500-600 sene sonra olduğunu unutmuşsunuz.

bu tezinizin altında daha sağlan dayanaklar olduğunu düşünmüştüm keşke böyle bir açıklama yapmasaydınız. Hattat lar ın, matematikçilerin dil uzmanı olduğunu ilk defa duydum. Ben hattatları harf çizen güzel yazı yazan insanlar olarak biliyordum. Matematikçiler de enteresanmış üçgen beşgen değil yani. Hangi şair bize arapçanın daha iyi anlaşılmasını sağladı?
Halen olayı yanlış algılıyorsunuz, bunlar kültürel geçmişimize örnek sadece. Aslında yanlış anlamadığınızı da ne demek istediğimi anladığınızı da biliyorum.
Peki şöyle yazsaydım ne diyecektiniz.
Bizim güvenilir din alimlerimiz vardı, tefsirler yazdılar, öğrettiler, bu bilgiler bize çok önceden kaldı.

Edit; bunlar tez değil.

Peki şöyle yazsaydım ne diyecektiniz.
Bizim güvenilir din alimlerimiz vardı, tefsirler yazdılar, öğrettiler, bu bilgiler bize çok önceden kaldı.

Yanlış anladığım birşey yok, ne anlatıyorsanız onu anlıyorum.
yüz milyonlarca nüfusa sahip, onlarca islam ülkeleri, kaynaklar da kendilerinde olmasına va anadilleri de arapça iken bizim tefsircileriiz daha güvenilir ve doğru diyorsunuz. o kadar ülke arasında bunun da böyle olduğunu bi rtek biz düşünüyoruz. Milliyetçilik gibi geldi bana.

Yanlış anladığım birşey yok, ne anlatıyorsanız onu anlıyorum.
yüz milyonlarca nüfusa sahip, onlarca islam ülkeleri, kaynaklar da kendilerinde olmasına va anadilleri de arapça iken bizim tefsircileriiz daha güvenilir ve doğru diyorsunuz. o kadar ülke arasında bunun da böyle olduğunu bi rtek biz düşünüyoruz. Milliyetçilik gibi geldi bana.
Yanılıyorsunuz.
Edit: Bahsettiğiniz toplumların hiçbirinin köklü bir geçmişi yada kültürü yok.

Sanırım yazdıklarımla kendimi ifade edebildim. Bundan fazlasına gerek olduğunu düşünmüyorum.
Katılırsınız katılmazsını o ayrı bir konu tabiki.

Edit 2: Ben düşündüğünüz anlamda Milliyetçi değilim. Ben Atatürk çü biriyim ve Sosyal Demokrasiye itibar ederim, Atatürk ün Milliyetçilik anlayışını kabul ederim.
Fakat bu durum benim inançlı bir insan olmama engel değil. Aynı zamanda inanç sahibiyim.

Gerekli yerlere hakkınızda gerekli şikayetlerde bulunulmuştur.Umarım kısa sürede neticeden siz de haberdar olur.Umuma açık yerlerde toplumun kutsallarını çekinmeden aşağılamadan doğan yaptırımlara maruz kalırsınız.

@RobertCray istediğiniz zaman insanları provake edebileceksiniz tartışmaya gelince insanları tehtid edeceksiniz. O zaman tartışma kardeşim, Benim yazdığım yazının hiçbiryerinde bir kutsalı aşağılayan ifade bulunmuyor kendi yazdıklarını önce bir gözden geçir orada daha fazlasını bulacaksın. Ayrıca niyetin zaten senin başından beri belli bu konuda konuşmaya da hiç gerek yok.

@RobertCray istediğiniz zaman insanları provake edebileceksiniz tartışmaya gelince mağdurum diyeceksiniz. O zaman tartışma kardeşim, Benim yazdığım yazının hiçbiryerinde bir kutsalı aşağılayan ifade bulunmuyor kendi yazdıklarını önce bir gözden geçir orada daha fazlasını bulacaksın.
Tuna Polat bey,ben beni rahatsız eden yazılarınız için ilgili mercilere şikayetlerde bulundum.Gerekli görülürse işleme alınırsınız orası emniyetin bileceği bir iş ,ben bilemem.Bundan başka tartışmaya girmeyeceğim.Herkese hayırlı akşamlar.

Geri