Avcılar’da Sokak Müzisyenlerine Saldırı

Gerekli yerlere hakkınızda gerekli şikayetlerde bulunulmuştur.Umarım kısa sürede neticeden siz de haberdar olur.Umuma açık yerlerde toplumun kutsallarını çekinmeden aşağılamadan doğan yaptırımlara maruz kalırsınız.
İlgili merclere bir de maden suyu söyle. Kimse kimsenin kutsalına hakaret etmiyor, kendi fikrini hür iradesiyle dile getiriyor.

Hatta @RobertCray burayı da güzelce oku.
Öncelikle inançlı arkadaşlarımdan özür dileyerek başlıyorum. Amacım kimsenin inançlarını aşağılamak değil. Yalnızca din olgusu karşısındaki fikirlerimi dile getirmek. Tabi inancın dogmatik yapısı gereği, bir çok insan fikirlerimi, inanç karşıtı bulacakları için doğrudan hakaret olarak algılayabilirler. Yapabileceğim bir şey yok, onlar için üzgünüm yalnızca.
Türk halkındaki İslam sevgisini şuna benzetiyorum. Hani bazı anneler vardır, oğulları her türlü haylazlığı yapar fakat anaları her zaman onları korur. Her suçunu örtbas eder. Benim
oğlum yapmaz öyle şey der. İçten içe bilse de oğlunun gerçek karakteri ile yüzleşmeye cesaret edemez.
Şimdi ortada Kuran ve ayetleri var. Her şey net. Apaçık yazılmış Hristiyan ve Museviler ile dost olmayın diye. Erkek 4 kadınla evlenebilir demiş. Eşinizi (haififçe) dövünüz demiş. Kafirleri gördüğünüz yerde öldürünüz diye emredilmiş. Miras paylaşımı ile ilgili ayette bariz matematik hatası yapılmış. (araştırın) Dünya düz sanılmış. vb. vb.
Ve günümüzde bu ayetleri savunmak için de, çoğu zaman ayetin indirildiği dönemdeki özel durumlar sebep gösteriliyor. Yok öyle yazmaz deniyor. Yazar ama onu iyi anlamak lazım, öyle değildir o deniyor. Falan filan.
Yani videodaki sakallı dayı nasıl dümdüz aklını Kuran'a uydurmuşsa, çoğu insan da İslam'ı kendi aklına uydurmaya çalışıyor. İkisi de yanlış.
Ve bana sorarsanız ben derim ki, teyze kusura bakma ama senin oğlan biraz serseri.
En kibarca bu şekilde ifade edebiliyorum.
Şikayet etmek istersen özelden Tc no, ikamet adresi, vergi ve esnaf sicil no bilgilerimi gönderebilirim. Kal sağlıcakla.

Son düzenleme:
@RobertCray .. insanların fikirlerine saygı gösteremiyeceksen kendi fikirlerini de yazma..bu sitede zaten hadsiz bir üslubla yazılar yazmak yasak.. Tuna'nın yazdıklarının neresi gözüne battı da şikayet ettin merak ettim.. Tuna Polat diye onun adini rahatça yazdin da kendi adini da yazacak kadar cesaretin var mı acaba ?Adam İslam coğrafyasında din diye bize dayatılanlara tepkisini anlatmış.. Pedofili bizde, hırsızlık bizde, yolsuzluk bizde, kadına dayağın kralı bizde.. Allahtan Müslümanız yoksa direk cehennemliktik...

Gerçek islam değil vs ben artık bunları duymaktan sıkıldım. Bir din yüzünden milyonlarca insan zarar görüyorsa birileri rahatça o dini kullanabiliyorsa o dinde kusur vardır arkadaş. Yada bu kadar insan gerçek islamcı değilse kıyamet kopsunda kurtulalım arkadaş işe yaramadı yani herşey ortada. Herkesin dini kendine abi. Kimse kimseye vicdanla ilgili konularda gerçeklerden bahsetmesin bence. Şu durumdan çok farkı kalmıyor. Burda durumun vahimliğine bakmaktansa islam bu değil efenim kötü bir algı oluşmasın sizde falan derdine düşmeyi anlayamıyorum. Konu bu değil ki.
Katılmıyorum. Kusur İslam'da değil, insanlardadır.

Şu tezatınızı önce bir gözden geçirin ; olumsuz bir davranış gördüğünüzde -"bunları nki gerçek islam değil "diyerek sıyrılırken, şu anki hangi savaşı islama mal ettiniz? onu da "gerçek islam bu değil " - "kusurlu olan yaratılan insanlar" diyerek reddetmenizi beklerdim ama aklamaya kıyaslamaya çalışıyorsunuz? Tarihte en yüksek katliamlı tüm savaşlar din adına yapılan savaşlardır. Bunun hristiyanlığı museviliği yok. İki yanlış, bir doğru etmez. Neyi haklı görelim ?

Ortadoğuya baktığınızda bütün islam coğrafyası sapkınlık içinde, savaşından tut, kadına verilen değerden medeni haklara kadar en çağdışı uygulamaları görmekteyiz. Bunların tamamını da kurana ve şeriat kurallarına dayandırmaktalar. Yaşanan karışıklıkları meydana getirenler; ana dili arapça olan kuranı - islam kaynaklarını kendi dili ile okuyan, o "gerçek" coğrafyada doğan topluluklar. Onlar doğru bilmiyor, doğru anlamıyor, en doğrusunu 500-600 yıl sonra islamı kabul eden biz daha iyi biliyoruz... hadi ya !? Peki nerede yaşanıyor bu gerçek kusursuz islam ?

Şeriat iktidara gelinceye kadar hep iyi yönlerini gösterir, yönetime geldiğinde de gerçek yüzünü görürsünüz. İran daki islam devrimi öncesi de aynen bu süreç yaşanmıştı.
şeriat buydu ve hiçbir zaman değişmedi. Ya bunu kabullenin artık ya da kendi masallarınıza kendiniz inanın.
İran'da şeriat var. Öyle mi? Ya kendinizi kandırıyorsunuz, ya da bizi kandırmaya çalışıyorsunuz. Kandıramazsınız. (Sın.)

@tunckk
İyi veya kötü ahlaklı olmak kişilerin kendilerinin seçeceği olgulardır ve bu dinlerin tekelinde değildir. İhtiyac sahiplerine yardımcı olmak isnani vicdan meselesidir.
Bunun için bir inanca mensup olmanız gerekmez. Dinler uğruna yaşanan katliamlar yobazlıklar ise gerçektir.

"Kuran'ı oradaki Vahabilerden, Bedevilerden çok daha iyi biliyoruz Türk toplumu olarak." demişsiniz; Bütün islam coğrafyasında konuşulan arapçayı eskisini ve yenisini biz Türkler olarak daha iyi biliyoruz, kuranı ve islam kaynaklarını daha iyi anlıyoruz diyorsunuz ve buna inanıyorsanız inanmaya devam edin.
Çöldeki bedevilerden daha iyi biliyoruz doğru. -demek ki siz bilmiyorsunuz- Bu tamamen araştırmayla ilgili.

Hatta @RobertCray burayı da güzelce oku.
Öncelikle inançlı arkadaşlarımdan özür dileyerek başlıyorum. Amacım kimsenin inançlarını aşağılamak değil. Yalnızca din olgusu karşısındaki fikirlerimi dile getirmek. Tabi inancın dogmatik yapısı gereği, bir çok insan fikirlerimi, inanç karşıtı bulacakları için doğrudan hakaret olarak algılayabilirler. Yapabileceğim bir şey yok, onlar için üzgünüm yalnızca.
Türk halkındaki İslam sevgisini şuna benzetiyorum. Hani bazı anneler vardır, oğulları her türlü haylazlığı yapar fakat anaları her zaman onları korur. Her suçunu örtbas eder. Benim
oğlum yapmaz öyle şey der. İçten içe bilse de oğlunun gerçek karakteri ile yüzleşmeye cesaret edemez.
Şimdi ortada Kuran ve ayetleri var. Her şey net. Apaçık yazılmış Hristiyan ve Museviler ile dost olmayın diye. Erkek 4 kadınla evlenebilir demiş. Eşinizi (haififçe) dövünüz demiş. Kafirleri gördüğünüz yerde öldürünüz diye emredilmiş. Miras paylaşımı ile ilgili ayette bariz matematik hatası yapılmış. (araştırın) Dünya düz sanılmış. vb. vb.
Ve günümüzde bu ayetleri savunmak için de, çoğu zaman ayetin indirildiği dönemdeki özel durumlar sebep gösteriliyor. Yok öyle yazmaz deniyor. Yazar ama onu iyi anlamak lazım, öyle değildir o deniyor. Falan filan.
Yani videodaki sakallı dayı nasıl dümdüz aklını Kuran'a uydurmuşsa, çoğu insan da İslam'ı kendi aklına uydurmaya çalışıyor. İkisi de yanlış.
Ve bana sorarsanız ben derim ki, teyze kusura bakma ama senin oğlan biraz serseri.
En kibarca bu şekilde ifade edebiliyorum.
Şikayet etmek istersen özelden Tc no, ikamet adresi, vergi ve esnaf sicil no bilgilerimi gönderebilirim. Kal sağlıcakla.
İnançlı değilsiniz herhalde. -Yanlış anladıysam kusura bakmayın.- Bir Müslüman olarak hayattaki yaptığımız en doğru şey, hayatımızı Kuran'ın yoluna çevirmektir. En kötü şey de, bu yoldan dönmektir. Benim anladığım kadarıyla konu, İktidar partisi, Din ve polisi aşağılamak için açılmış. Olayın müzikle ilgisi bile yok.

İnançlı değilsiniz herhalde. -Yanlış anladıysam kusura bakmayın.- Bir Müslüman olarak hayattaki yaptığımız en doğru şey, hayatımızı Kuran'ın yoluna çevirmektir. En kötü şey de, bu yoldan dönmektir. Benim anladığım kadarıyla konu, İktidar partisi, Din ve polisi aşağılamak için açılmış. Olayın müzikle ilgisi bile yok.

Bize ne ya neye inanıyorsan inanıyorsun git Kuran'ın izinden sana gir de forumlarda yazı mı yaz demiş kitabın. Git masum insanlara köpek havlat filan defol git islami forum sitelerine napıyorsan yap. Dini propaganda sitesi mi burası .

Bize ne ya neye inanıyorsan inanıyorsun git Kuran'ın izinden sana gir de forumlarda yazı mı yaz demiş kitabın. Git masum insanlara köpek havlat filan defol git islami forum sitelerine napıyorsan yap. Dini propaganda sitesi mi burası .
Ne kadar saygısız ve gereksiz bir yorum. Müslüman biri müzikle ilgilenemez mi sizce? (Şimdilik siz diyorum ama bu yazınızdan pek de buna değer biri olduğunuzu düşünmüyorum.)

Arkadaşlar yapmayın etmeyin, inanç konusunda kavga olurmu hiç ?
İnanan insanada, inanmayan insanada yani kimseye yakışmaz bu konuda tartışmak.
Ben böyle biriyle tartışmam zaten Tunç abi, boş biri olduğu yazdıklarından belli. Sadece ne olursa olsun benim inandığım şeylerle ilgili böyle konuşamaz. Her insanın kutsalı, değerleri vardır. Böyle ulu orta yerde boş boş hakaretler savuramaz kimse.

Elbette hiç kimse hiç kimsenin kutsalına kötü söz söylememeli, ayrıca hepimiz uslup konusuna aşırı dikkat etmeliyiz çünkü konu çok hassas.
Ben, daha öncede belirttiğim üzere inanan bir insanım (Elhamdülillah Müslümanım), inanmayan yada başka şeylere inanan arkadaşlarımdan bir ricam olacak. Takdir edersinizki konu hassas, nasıl ki sizler başka inançlarınızın (Bu Hristiyanlık olabilir, Yahudilik olabilir) yada Ateistliğinizin eleştirilmesinden rahatsız olabilecekseniz, ben Müslümanım diyen herkeste bu şekilde sert uslupten rahatsız olabilir. Bu nedenle fikirler yazılırken kelimeleri daha dikkatli seçersek sanırım daha olumlu olur.
Ayrıca konu başlığındaki olayı gerçekleştiren kişilerin bu davranışını doğru bulmadığımıda, öyle gereksiz şiddet kullanarak yada köpeklerle giderek bu işin olmayacağınıda tekrar belirtmek isterim.
KONU İNANÇ OLUNCA AKAN SULAR DURUR ARKADAŞLAR, HEPIMIZ ÇOK DAHA DIKKATLI KONUSMALIYIZ.

Anlamamakta ısrar ettiğiniz konu şu bende inançlıyım ama burada yok ben kuranın izinden giderim gibi şeyler yazmam kime ne ? Benim kimsenin burada inançlı olup olmadığını bilmeme gerek yok kime ne ya ? Neden anlamak istemiyorsunız beni dellendiren şu oldu :

By Hmz birine inançlı değilsiniz galiba diyor ? Sen kimsin bunu sorguluyorsun ?

Aslında sizden farklı düşünmüyorum bu konuda, herkesin inancı kendine. Sonuçta burası bir müzik forumu, böyle bir tartışmaya da gerek yok burada, yeri değil çünkü.
Ama konu böyle bir aşamaya gelmişse hepimizin fikirlerimizi beyan ederken daha seçici olması faydalı olur.

Gerekli dinginlik sağlanana kadar konuyu yoruma kapatıyorum. Konunun neden açıldığı gayet açık, nasıl bir zihniyetle karşı karşıya olunduğundan dem vurulmuş. Benzer aksiyonları (herkes için) burada da yaşamamıza gerek yok. İşin içine inanç konuları girdiği anda herkesin söylediği "doğru" ve "saygı gösterilmeli" oluyor, içinden çıkmamız çok zor.

Teşekkürler.
Sevgiler&Saygılar

Başınıza bir saldırı gelirse, size saldıralnlar üzerinize köpekleri salar ve yaralamaya teşebbüs ederse, kimin daha inaçlı olduğunu mu sorgulayacaksınız? Elbette Kanun ve nizamın uygulanmasını, duruma anında müdahale edilerek sizin hakkınızın savunulmasını beklersiniz. Bu konunun açılma amacı ve bahsedilen budur. Hassasiyetimiz müzisyen dostlarımızın başına gelmiş olmasındandır. Sözü edilmeyen ancak sizin yorumladığınız taraf belli ki eksikğini hissettiğiniz bir alan.

Son düzenleme:
Geri