Sizce Hangi Akustik Gitar

B

blues or rock

Arkadaşlar 2 3 gün içerisinde yeni bir akustik gitar almayı düşünüyorum. Gitarda aradığım özellikler elbette güzel bir tonu olması ve geniş bir ses hacmine sahip olması
Yani 15 20 kişi toplandığımızda sesini mikrofonlamaya vs. ihtiyaç duymadan rahat rahat duyurabilmeli.
klavye rahatlığı konusunda bir problemim yok. İlk kullandığım klasik gitarın klavyesinden sonra her şey rahat geliyor bana

Şimdilik aklımdaki modeller şunlar :

Fender Cd 60
Epiphone Pro 1 plus
İbanez Pf 17
Stagg sw209

Yarın izmir'e gidiyorum. Gittiğimde elbette hepsini denerim ancak sizinde görüşlerinizi almak istedim

Sizce bu gitarlardan hangisi ? Yada nakitte 550 tl'yi geçmeyecek şekilde başka hangi modelleri önerirsiniz ?

Şimdiden herkese teşekkürler

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Bence önce gitarları denemelisin.Ben ibanez'den kullanmıştım zamanında ancak akustik gitarını hiç beğenmemiştim.Epiphone'lar sanki daha iyi akustikte gibi tabi iyice denemeden net birşey söylenmez.Umarım istediğin gibi bir gitar bulursun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sağolun, zaten ilk mesajımda da belirttiğim gibi hepsini deneyeceğim zaten ama sizlerin de tecrübelerinizi öğrenmek istedim
Denediğiniz ibanez bu model miydi yoksa farklı mıydı

Arkadaşlar 2 3 gün içerisinde yeni bir akustik gitar almayı düşünüyorum. Gitarda aradığım özellikler elbette güzel bir tonu olması ve geniş bir ses hacmine sahip olması
Yani 15 20 kişi toplandığımızda sesini mikrofonlamaya vs. ihtiyaç duymadan rahat rahat duyurabilmeli.
klavye rahatlığı konusunda bir problemim yok. İlk kullandığım klasik gitarın klavyesinden sonra her şey rahat geliyor bana

Şimdilik aklımdaki modeller şunlar :

Fender Cd 60
Epiphone Pro 1 plus
İbanez Pf 17
Stagg sw209

Yarın izmir'e gidiyorum. Gittiğimde elbette hepsini denerim ancak sizinde görüşlerinizi almak istedim

Sizce bu gitarlardan hangisi ? Yada nakitte 550 tl'yi geçmeyecek şekilde başka hangi modelleri önerirsiniz ?

Şimdiden herkese teşekkürler
Dediklerinin arasında Fender. 550 TL arasında LAG T66D. Elektro istiyorsan T66DCE.

Geri