Thinline Elektro Akustik Gitar Tercihi Yardım

Gavurlarda thinline diye tabir edilen bizim anlayacağımız ismiyle ince kasa bir elektro akustik gitar arayışına giriştim
Aklımda aslında ses deliği olmayan düz sadece elektro olarak çalabileceğim birşey alıp evde amfiyle sahnede zaten mixerle kullanmak fikri vardı.
Fakat gerekince akustik gitarın yanında sürekli cep amfisi mi taşıyacağım üstelik o doğal akustik sesi almak istemez miyim arkadaşlarla takılırken güzel olur soruları beni unplugged olarak da ses alabileceğim birşeylere de yönlendirdi. Hala tam olarak karar verebilmiş değilim. Açıkçası ilk akustiğim olacak ve aham şaham bir ses beklentim yok sadece kötü bir gitar almak istemiyorum yoksa ince kasadan tabiki öküz gibi bir takamine yamaha martin vb. sound bekleyecek halim yok.
Bütçem 1000 TL hani zorlasak falan suyumu sıkarsanız 1500 anca çıkar. Aralığım bu :)
Not: Gitarın görseline de çok önem veriyorum. Standard kasalar pek sevmiyorum.

Seçenekler:
Epiphone SST Studio (Sadece elektro) Fiyat: 1400
The-Epiphone-SST-Studio-Acoustic--Electric
(Gitarlar eski üretim, TR'de stokta olsa sıfırı 1100 lira civarı olmasına rağmen Ebay vb. ikinci elde aldığımda net 1400 TL'ye geliyor.)
Stagg James Neligan (Sadece elektro) Fiyat: 900
http://www.thomann.de/intl/stagg_james_neligan_ew3000_cbk.htm
(Deneme imkanı mevcut TR'de)
------------------------------------------------------
Fender Telecoustic Fiyat: 1200
http://www.thomann.de/intl/fender_telecoustic_paisley_wh_bk.htm
Stratacoustic ile beraber Fender'in yaptığı en sevimli şeylerden biri.

Ibanez Talman Serisi
Fiyat: 700-950
Ucuzdan pahalıya modelleri var.
Dikkatimi kalite olarak iki tanesi çekti.
İlki bu: Ibanez TCM50E-VBS Elektro Akustik Gitar - Zuhal Müzik
Bunun tipi de oldukça hoş. Fiyat: 850
İkincisi: Ibanez Talman TCY74-OPN Elektro Akustik Gitar - Zuhal Müzik
Bunun tipi öbürü kadar hoş olmasa da en baba bu gözüküyor fishman takılı merette. Fiyat: 950

Bu gitarlar üzerine yorumlar dışında her türlü tavsiyeye açığım. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.
Özellikle Fender'deki sapların elektro gitar saplarıyla teleyle stratla aynı oluşu soundu nasıl etkiler bu konuda da bilen kişiler varsa bizi aydınlatmalarını rica ederim.

Ben bu kasalara karşı önyargılıyım biraz. Akustik dediğin jumbo olur, vurduğunda gövdeni titretir abi :D Bununla ne kadar akustik tadı alınabilir emin olamadım. İlla iyi modelleri vardır. Madem bu tarz bir gitar düşünüyorsun. Manyetik/ekolayzr kısmına çok dikkat et, çünkü en çok kullanacağın kısım o olabilir.

Geri