Kablo - Jack secimi

Planet Waves kablo aldım, içinden rengarenk halkalar çıktı

Arkadaşlar cahilliğime verin, ne işe yarıyor acaba bu rengarenk plastik halkalar??

Herkese merhabalar benim oturduğum binada topraklama yok prizlerim topraklı priz ama bir işe yaramıyor sanırsam bu durumda.Lambalı laney vc15 amfi kullanıyorum ve amfiyi topraklama olan binalarda denediğimde en ufak dip ses yoktu fakat benim evimde bilhassa overdrive kanalında dip ses oluşuyor.Bu sorunu planet waves agra-10 kablo alarak biraz da olsa azaltabilir miyim teşekkürler.

Hocam kablonun dibinde gri renkli plastik bir halka var. Onun yerine istediğin rengi takıyorsun yani bi esprisi yok sadece görüntü amaçlı :)

Dipsesi kesmek için öncelikle gitarın elektronik aksamının iyi olması ve şase çok önemli. Eğer elektronik aksam (potans,jack girişi,bağlantı kabloları vs) kaliteli ise sorunu ilk önce jackta, eğer jackta sorun yok ise prizde aramak lazım diye düşünüyorum.

Gitarım fender lace sensor manyetikli ve hiçbir sorunu yok amfim ise lambalı laney vc15 1 hafta oldu amfiyi alalı ikinci el aldım ve aldığım kişinin evinde en ufak bir ses gelmiyordu ki kendisi zaten bana dedi oturduğum binanın topraklama sistemi iyi olduğu için dip ses yapmıyor dedi ve tertemiz amfi fakat benim evimde dip gürültüsü yapıyor binamda topraklama yapılmamış prizlerim topraklı fakat bir işe yaramıyor sanırsam binada topraklama olmadığı için kaliteli kablolarla bu işi halledemez miyim deli para istiyolar topraklama yapma işinede

Ne olursa olsun kaliteli bir jack sahibi olmak şart. Bence planet waves marka devre kesicili jacklardan al. Ben 6 yıldır aynı jackı kullanıyorum ve hiç yarı yolda bırakmadı beni.

He bir de dikkatimden kaçan bir nokta var. Gitar single manyetikliyse daha çok dip gürültüsü olacağından, noise gate vs kullanmak da faydalı olacaktır.

3 single lace sensor gold manyetikler var üzerinde ki zaten bunlar dip sesleri en aza indirdiği için gene manyetikten kaynaklanan bir sebep olduğunu zannetmiyorum ne yazık ki binanın topraklaması olmadığı için bu tip seslere alışmak durumundayım teşekkür ederim her şey için =)

Aynen toprak prizli resimdeki gibi ama binada yok topraklama yapılmamış acaba birazda olsa etkisi olur mu kablonun acaba onu merak ediyorum

Sorunun cevabi zaten icinde. Binada topraklama yapilmamissa priz topraklama da olsa, kablon kaliteli de olsa, manyetiklerin "noiseless" da olsa cozum olmayacaktir. İlk once iyi bir topraklama yapman gerekir. Sonra adim adim duruma gore kablonu degistirirsin lazim gorursen.

Aynen toprak prizli resimdeki gibi ama binada yok topraklama yapılmamış acaba birazda olsa etkisi olur mu kablonun acaba onu merak ediyorum
Aynen topraklama olmadıktan sonra kablo kalitesi sadece sound' un üzerine etki yapar gürültü üzerine hiçbir etkisi olmaz. Topraklama mutlaka vardır evde, banyo ve mutfakta ki prizler buz dolabı ve çamaşır makinası gibi yüksek akım çeken cihazlar için yapıldığı için onlarda topraklama olma zorunluluğu yönetmeliklerde uzun süredir mevcut. Orda bir dene eğer gürültü azalırsa 3' lü priz ile ordan al elektriği.
Bu işe yaramaz ise çok sağlıksız bir yöntem olan nötr den paralel çekmek zorunda kalacaksın.

Aynen topraklama olmadıktan sonra kablo kalitesi sadece sound' un üzerine etki yapar gürültü üzerine hiçbir etkisi olmaz. Topraklama mutlaka vardır evde, banyo ve mutfakta ki prizler buz dolabı ve çamaşır makinası gibi yüksek akım çeken cihazlar için yapıldığı için onlarda topraklama olma zorunluluğu yönetmeliklerde uzun süredir mevcut. Orda bir dene eğer gürültü azalırsa 3' lü priz ile ordan al elektriği.
Bu işe yaramaz ise çok sağlıksız bir yöntem olan nötr den paralel çekmek zorunda kalacaksın.

Bir bakayım deneyeyim o zaman mutfakta ve banyoda teşekkür ederim...

Geri