Önerdiğiniz Felsefe Kitapları

lev tolstoy - hayat üzerine düşünceler....
kitabın özgün adını bilmiyorum belki farklı yayınevlerinde farklı isimlerle basılmış olabilir...

tolstoyun tüm hayat ve ölüm düşünceleri bu denemede mevcut...her an okunabilecek örneklemelerle hiç sıkmayan bi kitap tavsiyedir...

Öncelikle Psikoloji tüm dünya tarafından kabul edilen bir bilim dalıdır.Bunun üzerine fazla tartışılmaz sanırsam çünkü psikoloji deney ve gözlem gibi bir çok bilimsel yöntem kullanır.
Felsefeye gelirsek benim tavsiyelerim:
A. Schopenhauer:Var olmanın acısı
Jean Jacques Rousseau:yALNIZ Gezenin Düşleri
Frriderich Nietzsche:Böyle Buyurdu Zerdüşt
Jean Paul Sartre:Bulantı (Roman türündedir)

Bu isimlere bakınca insanın felsefe ilen ilgilenesi gelmiz herhalde..felsefe acı, yalnızlık..felsefenin tesellisini önereyim ben de bari ;)

fucka69 demiş ki:
Öncelikle Psikoloji tüm dünya tarafından kabul edilen bir bilim dalıdır.Bunun üzerine fazla tartışılmaz sanırsam çünkü psikoloji deney ve gözlem gibi bir çok bilimsel yöntem kullanır.
Felsefeye gelirsek benim tavsiyelerim:
A. Schopenhauer:Var olmanın acısı
Jean Jacques Rousseau:yALNIZ Gezenin Düşleri
Frriderich Nietzsche:Böyle Buyurdu Zerdüşt
Jean Paul Sartre:Bulantı (Roman türündedir)

okuyanınız var mı bilmiyorum ama çok farklı bi yazım yöntemiyle sadizme adını veren Marquis De Sade'in tüm kitapları ama özellikle "Justine", "Julliete" ve "Sodom'um son 120 günü"

Karanlık felsefenin,karanlık ruhlu temsilcisi;Cioran ve onun buhranlı başyapıtı;-Doğmuş olmanın sakıncası üzerine-adlı felsefi metni.

Felsefe'nin Tesellisi,yazarı Alain de Botton.Bir tür derleme kitap diyebiliriz esasında,elimdeki Sel Yayıncılık tarafından Türkçe'ye çevrileni...Biraz kitap içeriğinden bahsedelim;bütün zamanların en büyük düşünürlerinin eserlerinden günlük yaşama ilişkin yararlı önermeler bulabileceğiniz bir kitap,kitabın her bölmünde farklı bir filozof ele alınıyor ve herbirinin toplumsal sorunlara bakış açısı bunların kişiye indirgenmesi gibi konuları ele alıyor.Sıkılmadan çerez gibi okunabilecek bir kitap ...

Felsefe temelini oturttuğunuzu düşünüyorsanız Böyle Buyurdu Zerdüşt ve Sokrates'in Savunması ve de Simyacı tavsiyemdir.

Geri