Mydukkan'ın Site Güncellemesi Hakkında Anket (katılmanız Dileğiyle)

Mydukkan'ın yeni ara yüzü sizce nasıl

• Toplam oy veren
    153
  • Anket kapandı .
1'e 2 olan oran 1'e 3 olmuş.Net şekilde sitenin eski haline dönmesini istiyor insanlar.

Malesef bu o kadar kolay olmayacaktır. Biz elbet bir gün tarihin tozlu sayfalarında yerimizi alacağız ama mileniallar artarak geliyorlar. Eski siteyi yeni nesil bir gence Samsun telefonundan deneyimletirken videoya alın, nedenini anlayacaksınız. Bu uzun soluklu, geleceğe yapılan bir yatırım, yol üstünde elbet revizyonlar geçirecektir. Zaten kullanıcı deneyimi bunu gerektirir.

Keyfim için geldiğim bir sitede iş konuşmak istemem, bedava danışmanlığa girer ama elbet siteyi kim hazırlıyorsa performans değerlerine bakıyordur. Bir de şu linke baksınlar derim:

PageSpeed Insights

Gördüğüm en kötü tasarımlardan biri.Baya sekte vurur yeni gelecek müşteriye .Bunca yıldır kazandıkları para da yeter artık başkaları da kazanır böylece:)))

yeni arayüz oldukça sıradan, hiç özgün değil, üstelik kategori seçimlerinde mouse'unuz çok hassas değilse yeniden başa sarıyoruz :) eski arayüz oldukça güzeldi, ben de eskiye dönülmesi taraftarıyım. Çok sevdiğim bir özlü sözle noktalıyorum;
"baktın idare ediyor , elleşme" :)

ben yaşlıyım eyvallahda telefon üzerinden hayatta online alışveriş yapmam bir takım tel bile almam nedir bu mobile uyum sağlama hırsı anlamadım valla...

Şimdiki hali çok kötü olmuş, eskisi orjinaldi mydukkan a özgüydü, şuan ki hali diğer saçma müzik aleti satan sitelerden farksız olmuş

Yaklaşık 4 yıldır mydukkandan alışveriş yapıyorum belki geçmiş yıllardaki alışkanlıktan dolayı yeni içeriği hiç beğenmedim, Aslında daha kullanışlı bir hale gelmiş ama bana windows xp den vista geçiş gibi geldi xp güzeldir.

Yeni içeriğe alışması belki zor tamam da, sitede birçok hata da mevcut. Örneğin sienna sunburst maple strat'ın üzerine tıklayınca, "Olympic White - Rosewood" start açılıyor, detaydaki resimler yine sienna sunburst maple.

Umarım burayı takip ediyorlardır. Mydukkan'ın iş yapmasındaki en büyük unsurlardan biri, alacağı ekipmanı kendi şehrinde bulamayan insanların online alışverişleri idi. Bu şekilde devam ederlerse kimse başka şehirden riske girip bu haldeki bir siteden alış veriş yapmaz. Ürün satın alınca ne geleceği belli ideğil.

Merhabalar,

Öncelikle tüm sosyal medya ve internette yazılanları büyük bir dikkatle okumaya gayret gösteriyoruz. Yapıcı eleştiriler için de ayrıca teşekkür ederiz, siteyi geliştirmemize yardımcı oluyor. Site eskisine nazaran daha kolay ve herşeyin daha da elinizin altında olan bir tasarımla geliyor. Kullandıkça emin olun ki ne kadar rahat olduğunu fark edeceksiniz. Biz de şu an için çok uzun zamandır üzerinde çalışıp bilmemize rağmen zaman zaman yabancılık çekiyoruz. Blog yazımızı da okuyabilirsiniz. Aklınıza takılan, kullanımda zorluk yaşadığınız her şeyi gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz. Kullanma kılavuzu olarak biz varız :) Lütfen direkt yargılamadan önce kendinize ve bize bir şans verin. Sizden tek isteğimiz bu :)

Müzikle kalın...

Bu başlığı hala takip ediyor musunuz bilmiyorum ama gördüğüm birkaç sıkıntıyı daha yazayım:
1) Eksiden kargo kampanyalarınız vardı. Tel, ıvır-zıvır, şu kadar üzeri ücretsiz vs. Bu kampanyalara ne olduğu belli değil. Ana sayfada kargo ile ilgili hiçbir bilgi veya link yok. Sadece internet üzerinden ve sadece kargo ile iş yapan bir firmanın internet sitesinde kargo ile ilgili hiçbir bilgi veya link olmaması çok kötü. Kargo diye arama yapınca da cry baby wah pedalı çıkıyor. Wah wah bir durum var :) Sırf bu yüzden, biraz önce alacağım ürünü başka bir siteden satın aldım.
2) Ürün detayında ürün resimlerinin üzerine tıklayınca resimler bir görünüp, bir kayboluyor.
Mydukkan çok sevdiğim ve çok alışveriş yaptığım bir siteydi fakat bu yeni web sitesi yüzünden artık siteye girmek bile istemiyorum. :( Bu yazdıklarımı da üşenmeden bu nedenle yazdım.

Bu başlığı hala takip ediyor musunuz bilmiyorum ama gördüğüm birkaç sıkıntıyı daha yazayım:
1) Eksiden kargo kampanyalarınız vardı. Tel, ıvır-zıvır, şu kadar üzeri ücretsiz vs. Bu kampanyalara ne olduğu belli değil. Ana sayfada kargo ile ilgili hiçbir bilgi veya link yok. Sadece internet üzerinden ve sadece kargo ile iş yapan bir firmanın internet sitesinde kargo ile ilgili hiçbir bilgi veya link olmaması çok kötü. Kargo diye arama yapınca da cry baby wah pedalı çıkıyor. Wah wah bir durum var :) Sırf bu yüzden, biraz önce alacağım ürünü başka bir siteden satın aldım.
2) Ürün detayında ürün resimlerinin üzerine tıklayınca resimler bir görünüp, bir kayboluyor.
Mydukkan çok sevdiğim ve çok alışveriş yaptığım bir siteydi fakat bu yeni web sitesi yüzünden artık siteye girmek bile istemiyorum. :( Bu yazdıklarımı da üşenmeden bu nedenle yazdım.
Turkrock'ın en haklı isyanı :D

Eski hali anlaşılır,sade ve sonuca ulaşılabilirdi. Şimdi ki hali resmen free css indirilip yaptırılmış gibi. Internet alışverişimi senelerdir mydukkan.com dan yapıyordum alışverişlerimin dışında bile keyfine girip sitede geziniyordum, yeni siteye geçildiğinden beri hiç uğramıyorum bile.

Merhaba.Malumunuz mydukkan şuaralar sitenin arayüzünü güncelledi ve bence berbat bir işe imza attıklarını düşünüyorum.Daha da önemlisi ''Ne gereği vardı'' diye de düşündüm.Ortada bir şikayet ya da kullanım güçlüğü mü vardı da böyle bir şey yapma gereği hissettiler ? turkrock kullanıcılarının da mydukkanı yoğun şekilde kullandıklarını düşünüyorum.Özellikle sıfır ürün alımında tercih edilen mağazaların başında geliyor (mydukkanla hiçbir ilişkimin ve reklam amacımın olmadığını belirteyim)
Her güncelleme eskisinden daha iyi olmak zorunda değil (İlk akla gelen örnek windows 8).Benim amacım da buraya yazılan görüşler doğrultusunda mydukkan'La iletişime geçip sitenin eski görünümüne döndürülmesi konusunda istekte bulunmak olacaktır.Eğer benim gibi düşünenler çoğunluktaysa belki mydukkan bunu dikkate alır ve eski ara yüzüne dönüş yapar.
Sorum şu :
Turkrock kullancılarının sitenin yeni ara yüzü hakkındaki düşüncesi nedir ?
''BU HALİ DAHA İYİ'' yada ''ESKİ HALİ DAHA İYİ'' yazsanız o bile yeterlidir.
ESKİ HALİ DAHA İYİ

Eski halini yeni halini geçtim, birşey aratırken google sonuçlarda en başta çıkıyor ve ilk önce ona tıklıyoruz ya, işte o linkler hep kırık. Artık tıklayacağım linkin mydukkan olmamasına özen gösteriyorum.

Eski arayüze dönülmesi konusunda çoğunluk fikir belirtmiş, ama kurumun kimseyi dikkate aldığı yok, madem önemsemeyecektiniz bu anketin amacı nedir? Üstelik yeni formatta kategori seçimleri de bir garip, tıkladıkça alt kategoriler açılıyordu eski sistemde, şimdi üst üste seçenekler yığılıyor en son listele komutu ile ürünler geliyor.

ben siteden de memnunum ve harika calisan saygili guleryuzlu insanlar
buyuk bir alisveris yapmadim ama ufak tefek seyler icin ayda 1-2 key mutlaka ugruyorum.

Geri