Barda

filmden yeni geldim. çok beğendiğim söylenemez ama genede iyiydi yani. akıldan kolay kolay çıkmayacak sahne yok aslında.

gece yarısı bara giren 5 genç. ve gençlerden birinin silahı var. bar sahibininde silahının olması gerekmiyor mu? ve bar tamamiyle kapanmadan güvenlik görevlileri hemen çıkıyor mu? yani bana biraz basit geldi ama güzel bi yapım.

gülünen 1-2 sahne vardı. en sonunda nejat işler ve arkadaşının şişlenme sahnesi ;)

bu arada nejat işler'in oyunculuğunu birkez daha hayran kaldım.

saygılar

senaryo gerçek bi hikayeden alıntı dediniz. merak ettim. gerçek olayın sonundada failler hapishanede bi saldırıya uğruyorlar mı?

yani bundan haberi olan varmı acaba ?

saygılar

gorona_85 demiş ki:
filmden yeni geldim. çok beğendiğim söylenemez ama genede iyiydi yani. akıldan kolay kolay çıkmayacak sahne yok aslında.

gece yarısı bara giren 5 genç. ve gençlerden birinin silahı var. bar sahibininde silahının olması gerekmiyor mu? ve bar tamamiyle kapanmadan güvenlik görevlileri hemen çıkıyor mu? yani bana biraz basit geldi ama güzel bi yapım.

gülünen 1-2 sahne vardı. en sonunda nejat işler ve arkadaşının şişlenme sahnesi ;)

bu arada nejat işler'in oyunculuğunu birkez daha hayran kaldım.

saygılar

filmi açıklamasak, daha sömestr da bitmedi, gidecek arkadaşlar vardır eminim, tadı kaçmasın

senaryoda tabi eksik kısımlar var, ama o kadar da olsun yani

nejat işler'in yanı sıra pek sevmediğim Serdar Orçin ve Çırak'ı oynayan elemanın oyunculuğu da iyiydi

yaş sınırlaması tamam da 18 biraz fazla olmuş. nejat işlerin oyunculuğu gayet iyi ama filmin tamamı göz önüne alınırsa çok da önerilicek bi film değil bence..

bence tam anlamıyla filme bu olayı aktarmamışlardır adı üzerinde alıntı yapılmış hepsi direkt olarak geçirilmemiş. sadece bir grup gencin saldırıya uğraması baz alınmıştır.

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. "V" yerine "W ya da F" , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmayınız ve kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

gerçek olayda da mağdurlardan birine o dönemin mafya babalarından biri soruyor..siz isteyin,biz öldürelim diye..ama istemiyorlar böyle bir şeyi..adamlarda öldürmüyorlar filmin aksine..zaten Rahşan affıylada serbest kalıyorlar..yani şuan özgürler!!!!!daha ayrıntılı bilgi isteyenler için de;http://www.hurriyet.com.tr/pazar/5850513.asp?gid=59[/url]

verdiğin link'de yazıyı tamamen okudum. gerçekden iğrençlikde sınır tanımamışlar. ve bu adamlar rahşan affından faydalanabiliyorlar. keşke eleman mafya babasına onların içerde öldürülmesini isteseymiş. ancak ozaman etrafa tekrar rahatsızlık veremezlerdi. şuan adamlar dışardaysa elbet birgün gene butür fillerde bulunacaklardır. çünkü sapığı durduramazsınız.

saygılar

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Küfür olunca gerçekçiliğini yitirmiyor bence daha da gerçekçi oluyor. çünkü gerçek hayatta hepimiz küfür ediyoruz. Kaldı ki o roldeki adamların etmesi gayet doğal ve gerçekçi.

DU_HAST demiş ki:
Küfür olunca gerçekçiliğini yitirmiyor bence daha da gerçekçi oluyor. çünkü gerçek hayatta hepimiz küfür ediyoruz. Kaldı ki o roldeki adamların etmesi gayet doğal ve gerçekçi.
aynen katılıyorum, "Türk gibi küfretmek", "Türk gibi sigara içmek" diye deyimler var yabancı ülkelerde. Filme tam oturmuş bence, özellikle yapılan bir şey değil, filmin kimyasına uyduğu için. Serdar Akar'ın önceki filmlerinden Gemide'deki küfürler daha yaratıcıydı ama :LOL:

lamb demiş ki:
DU_HAST demiş ki:
aynen katılıyorum, "Türk gibi küfretmek", "Türk gibi sigara içmek" diye deyimler var yabancı ülkelerde. Filme tam oturmuş bence, özellikle yapılan bir şey değil, filmin kimyasına uyduğu için. Serdar Akar'ın önceki filmlerinden Gemide'deki küfürler daha yaratıcıydı ama :LOL:
evet oldukca hemde :LOL:

Dikkatinizi çekmiştir umarım serdar akar filmlerinde ''nerde kalmıştık'' lafı imza gibi oldu artık gemide de vardı barda da var. Hatırlayamadığım bi filminde de yine kullanılmıştı güzel de olmuştur.

Geri