Ltd Ec-1000 Ve Esp Eclipse Alamayanlar?

Bu siteden hiç alışveriş yaptınız mı? Güvenilirliği konusunda şüphe var mı ya da?

Siteden alış veriş yapmamış olmakla birlikte İshibashi'nin Japonyanın bir kaç büyük mağazasından biri olduğunu tahmin ediyorum.Bir kaç farklı şubesi var.Japonya'da bu iş çok ilerlemiş (Alamancı dayı :) ).Siteleri bile var Japon gitar turizmi gibisinden. Hangi dükkana gidilir , nerede ne bulunur gibisinden.İnternette genelde iyi yorumlar var.Ebay'de ki bazı satıcılar haricinde çoğu Japon satıcı uluslararası gönderim yapmaz.Şimdi sayısı arttı gerçi.Sıkıntı şu 50000 yen altı alışverişleri göndermiyorlar.İngilizce U-box ta sadece gönderdikleri modeller var.Ellerinde yoksa çok gitar var.Fiyatlarda aşağıda düşük olan fiyat geçerli.Biz Japon vatandaşı olmadığımız için tüketim vergisiz ( siz kdv anlayın onu) fiyattan alıyoruz.

Ayrıca Jason isimli birini sadece uluslararası satışlar için işe almışlar.Facebook'ta sayfaları ve youtube'da kanalları var.Uluslar arası müşterilerle Jason ilgileniyor zannımca İngiliz.

[

@vaibey Hocam dediğiniz gitar bu olabilir, eğer zamanınız var ise bi beş dakika denerseniz çok sevinirim, çünkü kardeşim Almanya'ya gidecek ve bu gitarın sıfır fiyatı 500 TL gibi birşey Almanya'da.
@Ozzfish Dostum internetten baktım bazı Tremonti'ler gayet güzel istediğim gibi hemen araştırıyorum.

Hakikatten fiyatlar uçtu. Buna rağmen 2.elde uygun fiyata birçok ürün de duruyor. Demek ki alım gücümüzde zayıflamış. 2 sene önce hemen giden ve sıfırına oranla şimdiye göre daha yüksek fiyatlı ürünler gayet satılırdı.

Birçok Fender ve Gibson şu an forumda ve sahibinden.com da sürünüyor.

Bende Harley Benton L-500 var. Les Paul Custom Black Beauty şeklinde bir gitar. Ufak tefek işçilik hataları dışında gitarın oldukça güzel olduğunu söyleyebilirim. Elime geçişi her şeyi dahil 560 TL gibi bir rakam olmuştu Haziran ayında.

Gitar oldukça ağır. Tam kalınlıkta bir Les Paul gövdesi. Sapı o kadar beyzbol sopası gibi değil. Sanırım 60lar saplarına benziyor. Manyetikleri bence oldukça tatminkar, tonlarda boğukluk - sırıtan bir şey yok. Olması gerektiği gibi bence. Yüksek çıkışlı manyetikler değil sadece. Orta çıkışlı gibi. Ama her türlü Drive'a ve cleanlere cevap veriyorlar.

Akord burguları idare eder kalitede, çok sorun yaratıcak şeyler değil. En güzel kısmı sustaini gitarın. Daha önce sabit köprülü gitarlara uzun süreli sahip olmamıştım, ancak sebebini şimdi anlıyorum insanların bu kadar sabit köprü sevmesinin. Gitar susmuyor.

Boya finish kalitesi çok güzel, neredeyse hiçbir hataya rastlayamadım. Bindinglerde ufak tefek problem vardı ama bu kadar ucuz bir gitarda beklenecek şeyler. Tam fretle birleştiği yerlerde bindinglerin bindingde biraz kalkma gibi izler var. Bir de bir yerinde yapışkan izi kalmıştı yine. Çok dert edilecek şeyler değil bence.

Bu aktif manyetikli modellerdeki problemin Potansların dirençleri kaynaklı olduğunu söylüyorlar. Manyetikler aktif, ancak gitara pasif manyetikli gibi 500k gibi ölçülerde potans takmışlar, ötmeye de bu sebep oluyormuş. Bir araştırabilirsiniz.

Ben genel olarak çok memnunum gitardan.

İşte arkadaşlar gönül bunlardan istiyor, hadi birini biliyoruz ESP Eclipse, diğeri LTD-1000 midir? :)
7dfz8n4d.jpg
jtmzh28j.jpg

Aynı grupta çalan bu arkadaşların biri Eclipse biri Ltd çalıyor :)

On sekiz yaşındayken bende daha iyi gitarın (veya pahalı gitarın) hep daha iyi tona sahip olduğunu düşünürdüm.İşin açıkçası bu efekt ve amfi denklemiyle daha çok ilgili.Bin dolarlık gitarla iki bin dolarlık gitar arasında çok da ton farkı yok.Neredeyse birbirinin aynısı olan iki gitar.Ltd çalan arkadaşın fazladan ikinci bir gitarı vardır.Kim bilir özel hayatında belki Fendercidir. Adamlar yabancı grup diye her gitarist Kirk Hammit veya Mark Tremoti değil.Her şarkıda farklı gitar çalsınlar.

Çok eski bir videodur ama bu derste Adrian Smith squier kullanıyor.

Esp ve ltd.Gerçi youtube'da böyle çok kıyaslama videosu var.

Hocam hepsini araştırdım ama Türkiye'de ikinci el satan birini bulamadım, olmadı 2. ele konu açacağım, ya da yakında kardeşim Almanya gidecek oradan Thomann'dan alışveriş nasıl yapılır onu öğrenmem lazım. Çünkü @Ozzfish arkadaşın önerdiği gitarın sıfırı Thomann'da 500 TL :)
Merhaba öncelikle,
Gitarın sadece görünüşüyle ilgileniyor olmanız bence çok hatalı bir yaklaşım. Sizin görüntü kriterlerinize uygun diye ucuz bir gitar alırsınız, 3 gün sonra paranızın boşa gittiğini farkedip kahredersiniz, bunu yapmayın lütfen.
Amacınız gitar çalmaksa eğer kendinize gitar alın, görüntüsü size uygun portakal sandığı değil :) Özetle; bütçeniz dahilinde gayet başarılı gitarlar bulmanız mümkün, bunlara yönelin.
Eğer illaki bahsettiğiniz tarzda birşey olacaksa da bir şekilde para işini çözün ondan sonra iyi bir gitar alın.
Dandik bir gitar adamı müzikten soğutur unutmayın. Sonra 1000 TL nizin 700 ünü çöpe attığınızı farkettiğinizde çok pişman olursunuz.

ESP'ler kalite olarak üst seviye, ancak kesinlikle replica gitarlar. Tonlarını da hiç mi hiç beğenmem. Şahsımca en iyi fabrikasyon gitarı yeni E-II Horizon FR'dir ve bir kere denemişliğim vardır. Gereksiz Mid ve Tiz karakterli berbat bir gitar bence. Fiyatı 6000 küsür idi herhalde. Gitar alıyorsanız ve tarzınız sert müzikse Amerikan Jackson'u Japon ESP'ye de Amerikan Gibson'a da kat ve kat tercih ederim. Favorim SL2H'tır. Bütçeye de bağlı bir durum tabi.

ESP'ler kalite olarak üst seviye, ancak kesinlikle replica gitarlar. Tonlarını da hiç mi hiç beğenmem. Şahsımca en iyi fabrikasyon gitarı yeni E-II Horizon FR'dir ve bir kere denemişliğim vardır. Gereksiz Mid ve Tiz karakterli berbat bir gitar bence. Fiyatı 6000 küsür idi herhalde. Gitar alıyorsanız ve tarzınız sert müzikse Amerikan Jackson'u Japon ESP'ye de Amerikan Gibson'a da kat ve kat tercih ederim. Favorim SL2H'tır. Bütçeye de bağlı bir durum tabi.
Patron bu konuda sana katılmıyorum :)
Neye göre replica, gerçi bu çok tartışıldı bir sonuca da bağlanamadı. Gibson taklidi deniyor özellikle Eclipse ler için. İyide zaten belli başlı 2 gitar kasa tipi var ya LP dir yada Strat. Başka markaların LP leride replica o zaman, ki bence bu doğru bir yaklaşım değil.
Replica olarak lanse edilmesinin nedeni ESP nin Gibson ile yaşadığı hukuk mücadelesi bence. İnsanların akıllarına yer etti bu olay ve gayet şartlı bir refleksle replica deniyor. Oysa ben buna asla katılmıyorum hatta Gibson LP ile ESP Eclipse arasında en ufak bir benzerlik bulamıyorum ne tonal nede fiziksel anlamda. (İlk üretilen Eclipse lerde bu söylediğime dahil)
Tonal konudaki fikrine birşey diyemem tabiki bu tamamen zevk meselesi. :)
E-II ler ESP nin erişilebilir fiyatta gitar üretme çabası zaten (ki yinede pahalı) Horizon a gelince mid ve tiz karakterli olma nedeni zaten özellikle o amaç için üretilmiş olması, bu gitarı lead gitaristler tercih ediyor doğal olarak. Ritm çalan profesyonel bir gitarist Horizon ı ne yapsın :), gitaristin tuşesini ön plana çıkarmak için mid ler baskın tonu oluşturuyor bu alette.
Amerikan Jackson lara gelince, iyi güzel gitarlar kesinlikle ama ben ısınamadım bir türlü.
Gibson' a laf yok :) zaten lafada gerek yok :):):):)

Yalnız Amerikan Jackson'da (Örneğin Soloist SL2H diyelim) ki özelliklerle ESP Horizon pek aynı değil. Birbirleri yerine tercih edilebilir mi tartışılır. Üst seviye Maun+maple capli bir gitar, ne kadar kötü olabilir? Mid-tiz var ise manyetik değiştirirseniz düzelir. Şu an Horizon'ların üstünde yeni nesil Emg 66-57 geliyor. Ben gitarı denemedim ama muhtemelen sebebi budur.

Aynı şekilde Esp Eclipse sap kalınlığı, radius ve manyetik itibariyle Gibson ile aynı değil. Hatta bazı modellerinde maple-cap bile yok. Evet şekil itibariyle benzerler ama hepsi o. Esp tasarımı Gibson'dan aldığı da doğru ama farklı kesimlere hitap ediyorlar.

Yalnız Amerikan Jackson'da (Örneğin Soloist SL2H diyelim) ki özelliklerle ESP Horizon pek aynı değil. Birbirleri yerine tercih edilebilir mi tartışılır. Üst seviye Maun+maple capli bir gitar, ne kadar kötü olabilir? Mid-tiz var ise manyetik değiştirirseniz düzelir. Şu an Horizon'ların üstünde yeni nesil Emg 66-57 geliyor. Ben gitarı denemedim ama muhtemelen sebebi budur.

Aynı şekilde Esp Eclipse sap kalınlığı, radius ve manyetik itibariyle Gibson ile aynı değil. Hatta bazı modellerinde maple-cap bile yok. Evet şekil itibariyle benzerler ama hepsi o. Esp tasarımı Gibson'dan aldığı da doğru ama farklı kesimlere hitap ediyorlar.
57-66 seti hiç sevmem ben. O kulak çırmalayıcı tizler falan hayal bile edemiyorum. Zaten Eclipse, Explorer gibi ESP'lerin Replica olarak değerlendirilmemesinin nedeni milimetrik oynanışların olması. Ayrıca Strat ve LP kasa konusuna katılmıyorum. Bak B.C Rich'e. Gerçi onu da hiç sevmem ama tasarım abi tasarım. Bir ara forumda bir başlık açılmıştı, Jackson'cularla ESP'ciler fena tartıştılar. Ben Jackson'cu değilim ama kalite kendini belli eder, ben ESP'ye baktığım zaman Les Paul taklidi ya da Vintage Plus'a baktığımda Fender Strat replica görüyorum. Ya da renk körüyümdür, bilemem.:)

Geri