Yeni Çıkan Fractal Audio Fx8 Hakkında Yorumlarınız

Aleti çok merak ediyorum. Liste fiyatı 1900$ civarı. G systemin drive lı versiyonu gibi ama daha çok effect seçeneği var. Axe fx in tam sürümündeki bütün effectler var. 4 dakikalık looper ı var. Amp switching özelliği de koymuşlar. Blokları pre post özelliği ve blok sırasını isteğe göre değiştirmeniz mümkün. Ben çok sevdim. Sizin yorumlarınızı bekliyorum.

1900 dolar -bence- sadece efekt icin kullanilacak bir alete cok para. Turkiye'de de cok para Amerika'da da cok para. Orta halli pedal dizilimi ve looper pedali ile daha ucuza cozum bulunur. "E ama cok esnek." denilebilir, bu kadar esnekligin ne kadari etkin kullanilir burasi da ayri mesele.

Bu paraya cok mantiksiz bir pedal bence. Eger sadece floor efekt ariyorsaniz, Nova System oneririm. Donusturuculerinin, modulasyon ve zaman efektlerinin hic asagi kalir yani yok. Ustelik drive da analog. Fiyat olarak karsilastirmak bile komik olur.

Bu kadar para verecegime, kullandigim modellemelerin kendisini alirim...

Bir prosesöre bu kadar para verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu ürün türkiyeye gelirse muhtemel fiyatı 3000dolar civarında olacaktır. Ki piyasada 1000 dolara kadar güzel prosesörler var. Ki ülkemizde şu dolar kuru ve insanların gelir durumuna bakarsak kimse almaz. 3000 dolara lambalı amfisini ve pedallarını alır. He istediği her soundu bu kadar taşınabilir elde edemez ama kısıtlı da olsa doğal bir sesi olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence değer, aynı pedal boarda mobius, timeline, bigsky, pitchfactor (ki axe fx deki pitchler daha başarılı, ikisini de kullandığım için biliyorum) bütün vintage analog drivelar, gigrig, toplamışın gibi bişey ve tüm boardu taşımak yerine sadece işine yarıyacak kadarını taşıyosun. Bence sürekli sahne alan biri için büyük kolaylık. Bunların hepsinin hepsinin sıfırını 10000 Tl dan aşağı toplayamassın.

Son düzenleme:
Ben kendi adima yazdim... 10k $ a studyo preampi alabiliyorsun, ama sahsen ben o kulvarda bir muzisyen degilim. Yani bu kadar yatirimin getirecegi kalite farkina degecek bir muzik uretmiyorum. Parasi olan alir tabii ki.

Yok abi ben sana demedim genele yazdım, benimki fantazi tabiki türkiyede bulması zor bir alet zaten 4 5 yıla da ikinci eli belki düşer sahibinden de filan

Sahneye bununla çıkmak bile büyük tantana. Türkiye'de çalınacak çok az yer bundan çıkacak sesin hakkını verir. Mark 5:25'i sağa sola götürürüm, kabin simülatöründen girerim misler gibi kendi tonum olur diyordum o bile büyük külfet geliyor şimdi bana. Al Sansamp Classic'i veya benzerini çal misler gibi. Geçen sene şehir dışına yığınla pedal preamp gitar götürdüm, hayatımın hatası oldu.

Neyse adamlar yapmış iyi hoş.

Bir prosesöre bu kadar para verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu ürün türkiyeye gelirse muhtemel fiyatı 3000dolar civarında olacaktır. Ki piyasada 1000 dolara kadar güzel prosesörler var. Ki ülkemizde şu dolar kuru ve insanların gelir durumuna bakarsak kimse almaz. 3000 dolara lambalı amfisini ve pedallarını alır. He istediği her soundu bu kadar taşınabilir elde edemez ama kısıtlı da olsa doğal bir sesi olur.

Tükiye'ye gelirse muhtemelen değil kesinlikle fiyatı $3000 USD civarında olmayacak. Bu tahmini neye dayandırdınız bilimiyorum.

Tükiye'ye gelirse muhtemelen değil kesinlikle fiyatı $3000 USD civarında olmayacak. Bu tahmini neye dayandırdınız bilimiyorum.
Öncelikle bu fiyatı kaba taslak bir şekilde arkadaşın yazdığı liste fiyatına göre söyledim (1900$). Ve şuan kontrol ettiğimde 1350$ bir fiyatı var yani bu aşırı fiyat farkının olmuşma sebebi budur muhtemelen.

Ürünler Türkiye'ye girerken %18 yada %20 gümrük vergisi ödenir.
Satıcı ürüne kâr koyar. %8(genelde olan bu civarlarda)
Ürün ülke içinde satılırken yaklaşık %18 kdv ödenir.
Bu hesap sonucunda 100$ olan bir ürünün fiyatı ülkemizde 150$ a kadar çıkabiliyor. Ve bu hesap elektronik ürünlerde uzun süredir tutan bir hesabım.

1900$ + 342$ = 2242$
2242$ + 179$ = 2421$
2421$ + 435$ = 2850$ oldu.

1350$ fiyat üzerinden olsa 2025$ oluyor.

Bu durumda 3000 dolar olmasa bile yine de çok pahalaıya geleceği açık. Zaten TL'nin konumu ortada. Gerçekten de pek cazibesi olmayacak bir chaz bu fiyatlandırma ile, ama Türkiye açısından iyive lüks kalacak. Elbette bu Fractal'ın sorunu değil, çünkü bizi düşünerek fiyat koymak durumunda değil adamlar. Ekonomisi bizim kadar kırılgan olmayanlar için makul bir tercih olacaktır. Adamların kalitesi ortada sonuçta.

Aletin kendisi ucuz değil elbette, zaten referans alınması gereken USA perakende satış fiyatı değil, G66'nın Avrupa için belirlediği fiyat, daha spesifik olarak Almanya için. Türkiye perakende fiyatının Almanya perakende fiyatından çok çok daha pahalı olacağı kanısı nereden kaynak buluyor?

Aletin kendisi ucuz değil elbette, zaten referans alınması gereken USA perakende satış fiyatı değil, G66'nın Avrupa için belirlediği fiyat, daha spesifik olarak Almanya için. Türkiye perakende fiyatının Almanya perakende fiyatından çok çok daha pahalı olacağı kanısı nereden kaynak buluyor?
1800 doların kendisi bile artık Türkiye için çok yüksek kalıyor, (daha 2 sene önce olsa böyle demezdik...) Ama bu fiyat zaten Türkiye için geçerli olmayacak.
Yukarıdaki hesap bana mantıksız gözükmüyor, sadece 1800 yerine 1900 dolar üzerinden yapılmış. Bu durumda fiyat 2200-2500 dolar bandında olacak gibi duruyor.
Siz ne kadara satacağınızı tahmin ediyorsunuz ?

Geri