Bias Head

Fiayat konusu hiç belirtilmemiş . 1000 dolar olacağını sanmıyorum ama videodaki görüntüden anladığım kadarıyla microcube boyutlarında küçük bir amfi gibi görünüyor. O boyutlarda ise muhtemelen hem 220 volt hemde pille çalışan amfiler tarzı birşey olabilir. Bias ve Bias Fx yazılımlarını daw içinden desktop pc ile kullanıyorum ve çok verimli buluyorum . Her ne kadar iphone veya ipad e bağlı kalınacak olsa ve 1000 dolara yakın maliyet olsa dahi. 1000 doların çok daha üzerinde ki harcamalardan bizi kurtaracaksa. tabi kurtaracak dediğim organik tadında realistik sesler vererek kurtarmaktan bahsediyorum . O zaman tutar bu iş.

600 watt çıkışının olduğunu belirtmişler, içinde poweramp barındırıyor sanırım microcubedan daha büyük olacak.

TECHNICAL DETAILS
Power Amplifier
600 Watts RMS @ 8 Ohms, 300 Watts @ 16 Ohms

Voltage and Frequency
100-240V AC, 50-60 Hz

Dimension (H x W x D)
7.5 x 12 x 6 in. (314 x 190 x 153 mm)

Weight
17 lbs. (7.7kg)

Instrument input
1/4 inch, Hi-Z impedance

Effect loop
1/4 inch, send and return

Headphone output
1/4 inch TRS

Direct output
XLR balanced and 1/4 inch unbalanced

External Pedal
1/4 inch TRS

MIDI
5-pin connectors for In/Out/Thru

USB
Connect with BIAS Mac and Windows

Bluetooth
Connect with BIAS iPad and BIAS iPhone

600W olmasına rağmen o kadar da büyük bir kasası yokmuş aletin. Teknoloji böyle bir şey :D Diğer özellikler için :
BIAS Head

İlk performans videosu gelmiş. ürün şubatta 1,299$ olacakmış.
videodan şu an anlaşılan birşey yok ürünü değil gitar çalanı tanıtmışlar. Detaylı videolar gelecektir.

ipad standı ile sahneye çıkanlar vs varken buna ne gerek vardı anlayamadım açıkcası...bu meselenin kökeni anfi taşımamaktı hani? bunu, ipadi, kablosunu footswitchini, adaptörünü vs vs taşıyıp bi de wireless ya da bluetooth gibi şeylerle uğraşacak adam pekala zaten mini rectifier, ironball, tiny terror ve orta büyüklükte bir pedalboard falan zaten taşır...

Güzel yerden yakalamışsın. Adamları ünlü yapan zaten ipad'i amfiye çevirmeleri iken amfi üretmeleri bildiğin dalga geçmek olmuş. Buna 1000 dolar verinceye kadar 1000dolara gerçek amfi alırım :D

Konser işi için iyi olmuş işlemci ve power amp bir arada ama üzerindeki potları sadece koymuş olmak için koymuşlar izlenimi yarattı bende :D 4 potla da işi kıvrılabilirmiş. Fiyat kesinleşti mi acaba, bias pro software + 600W transistör power amp(diğer kompanenetleride ekleyelim :D ) fiyatınaysa diğer modelleyicilerle kapışır...

Geri