Dondurmam Gaymak

milyon dolarlık görsel efektler olmadan, kaprisli ünlü oyuncular oynatmadan oscar adayı güzel bir film yapılabilir mi? gidin görün yapılabiliri mi!

Hot_KoRn demiş ki:
milyon dolarlık görsel efektler olmadan, kaprisli ünlü oyuncular oynatmadan oscar adayı güzel bir film yapılabilir mi? gidin görün yapılabiliri mi!

yapılabilir tabii ki de, zira Almodovar falan da yıldızları doldurmuyor filmlerine ama soru bence şu: Yapılabilmiş mi ?

Fragmandaki bir tipi bir tanıdığımıza benzetmiş, sonra da "Lan ne alakası olacak sanki" demiştik. Dün gece bir rakı sofrasında karşılaştım kendisiyle ve dumurla o kişinin kendisi olduğunu söyledi. :LOL:
Çevremizdeki insanlar film yıldızları oluyor da haberimiz yok. Peh...

ya kardeş yapma gözünü seveyim! yıllardır bilinçli bir sinema izleyicisi olduğumu düşünen ben senin şu yazını okuduktan sonra film arşivime tekrar baktım...evet bilinçliyim! ve bu film gerçekten oscarlık falan değil!

filmi bugün sinemada izleme şansım oldu. gerçekten daha önce vaktimin boşuna gittiğine hiç bu kadar üzülmemiştim. genelde iyi kötü ayırt etmeden filmler hakkında yorumlar yapabilmek için ve fikir sahibi olabilmek için izliyorum ama daha önce hiç bi filmi izlerken bu kadar sıkılmamıştım. oscar aday adaylığı konusuna gelince ben hiiiiç sanmıyorum. bu filme gelinceye kadar bana göre çok daha hoş filmler mevcuttur...

ya arkadaşlar anlamıyorum neden bu yerdiğinizi...aslında çok da kötü bir film değildi hatta konuyu kavrayabildiğinde ve kendini verdiğin anda çok da eğlenceliydi.bence siz bir önyargıyla gitmişsiniz ve "bilincinizi" çok fazla işin içine sokmuşsunuz...kasmayın ya altı üstü genelinin yerel halkın rol aldığı sıcak bir türk yapımı...bence oscar lafının bu filmde geçtiğine razı olun ya dünyayı kurtaran adamın oğlu falan olsaydı ;)

didi_in_chains demiş ki:
ya arkadaşlar anlamıyorum neden bu yerdiğinizi...aslında çok da kötü bir film değildi hatta konuyu kavrayabildiğinde ve kendini verdiğin anda çok da eğlenceliydi.bence siz bir önyargıyla gitmişsiniz ve "bilincinizi" çok fazla işin içine sokmuşsunuz...kasmayın ya altı üstü genelinin yerel halkın rol aldığı sıcak bir türk yapımı...bence oscar lafının bu filmde geçtiğine razı olun ya dünyayı kurtaran adamın oğlu falan olsaydı ;)

kendi adıma önyargılı gitmedim filme. ama gerçekten çok sinir bozucu ve antipatik bi filmdi bence. oscar lafının bu filmde geçtiğine razı olmuyorum çünkü uzaktan yakından alakası yok. dünyayı kurtaran adamın oğluna gelince, inan o daha güzeldi :) yani filmi bu kadar beğenmedim ;)

ya ben bu filmi kategorize edemedim... yani hem kadın memesinin açık bi şekilde gösterildiği hem de güzel dinsel öğretilerin aynı anda olduğu başka bi film pek hatırlamıyorum. izlerken itiraf etmeliyim ki eğlendim (çünkü dillerini biliyordum esprilerin hiçbiri kaçmadı :) ) yanlız bakın filmde yanlış hatırlamıyorsam bir tane profesyonel oyuncu varmış. beğenmeyenler matriks tarzı şeyler izleyebilir. yani o tarz filmler daha gerçekçi geliyorsa !!!!

the_wall demiş ki:
ya ben bu filmi kategorize edemedim... yani hem kadın memesinin açık bi şekilde gösterildiği hem de güzel dinsel öğretilerin aynı anda olduğu başka bi film pek hatırlamıyorum. izlerken itiraf etmeliyim ki eğlendim (çünkü dillerini biliyordum esprilerin hiçbiri kaçmadı :) ) yanlız bakın filmde yanlış hatırlamıyorsam bir tane profesyonel oyuncu varmış. beğenmeyenler matriks tarzı şeyler izleyebilir. yani o tarz filmler daha gerçekçi geliyorsa !!!!

gerçekçilik denince aklına gelen tek şey şive mi?
ya da bir film gerçekçi olduğu ölçüde mi izlenir?
ya da gerçekçiyse izlenir, gerçekçi değilse izlenmez mi?
hiçbir espriyi kaçırmamış olabilirsin, bizlerde (beğenmeyenler!!!)
esprileri anladık ancak
üzgünüm benim film beğenme ve değerlendirme konusunda kriterlerim bu kadar basit değil...
tekrarlıyorum, vasatın altında bi filmdi.

hulyaengm demiş ki:
the_wall demiş ki:

gerçekçilik denince aklına gelen tek şey şive mi?
ya da bir film gerçekçi olduğu ölçüde mi izlenir?
ya da gerçekçiyse izlenir, gerçekçi değilse izlenmez mi?
hiçbir espriyi kaçırmamış olabilirsin, bizlerde (beğenmeyenler!!!)
esprileri anladık ancak
üzgünüm benim film beğenme ve değerlendirme konusunda kriterlerim bu kadar basit değil...
tekrarlıyorum, vasatın altında bi filmdi.

üstad tamam sen beğenmemiş olabilisin. senin için piyasada cici cici filmler çekiliyor sen de onları izle onları beğen... herkes her çekilen filmi beğenecek değil ya... heralde bu konuda anlaşabiliriz seninle..

ama bak ne diyecem.. böyle eksisozluk vari varsayımlar yapma ya.. bu aralar pek bi sakil olmaya başladı çünkü.. sen beğenilmemesini ispatalayacak 5 madde yazmışsın. ben beğenlmesi gerektiğine dair 10 madde yazarım... durumu "kim daha uzağa işeyecek" noktası getirmenin hiçbir manası yok...

son bir not, bu filme niye bu kadar taktın anlamadım. film sana gece rüyanda bişey yaptı da bizim mi haberimiz yok.. :LOL:

insanlar filmi izler beğenir ya da beğenmez bunu yazarlar. gerekçeleriyle beraber tabi. ben de bunu yaptım ama keşke sende bunu yapsaydın. işin kolayına kaçmanın en kestirme ve ucuz yoludur "cici cici filmler çekiliyor sen de onları izle onları beğen" tarzında ucuz şeyler yazmak. bir kere benim seninle bi derdim yok senin de olmasın. filmi beğenmedeğimi anlattım ama baya bi üzerine almışsın. gerek yok buna sende beğendiğin yönleri yazarsın olur biter. ha bu arada bi tavsiye ben sinema tarihindeki tüm cici!! filmleri elimden geldiğince izlemeye çalışıyorum sen de bunu yap...

oyuncuların amatör olduğunu düşünürsek birçok profesyonelden daha iş çıkardıklarını görüyoruz bu filmde.bence izlenmesi gereken eğlenceli ve derdi olan bir film.ama oscar a aday olduğunda popomla gülmüştüm.

Geri