Van Halen - Unchained Tonu

Mxr EVH flangerin uzerindeki butona basinca bu tona cok yakin bir tona geliyor. Ayrica knob ayarlari da gosteriliyordu ayni videoda. Youtubeda Mxr EVH Flanger and Phaser Review yazarsaniz muhtemelen ilk sayfada cikar.
Ve evet phaser değil flanger efekti var sarkida.

Hocam elinizdeki güzel bir phase pedalı pedalda sıkıntı yok , pedal türünüz yanlış. Dediğiniz gibi size flanger efekti lazım. Ibanez af2 denemiştim güzel pedaldı tavsiye ederim aralığı geniş başka tarzlarda da işe yarar.

Mi teline aşağı yukarı sürterek çalmakta gerekiyor. Flanger var benimde bildiğim.
E. Van halen yapan asıl şarkılar bunlar. Jump, cant this be love gibi şarkılar değil.
gitarda yeni teknikler tricks başlatan bir gitariste karşı bu yaklaşımları görmek güzel. (y)

Bugün izledim bu videoyu, koyacak yer bulamadım. En uygun başlık burası sanırım..

Eddie Van Halen ile olan geçmişinden bahsetmiş Mike Soldano. Arada enteresan bilgiler de vermiş. Variac muhabbetini duymuştum ama 100 watt Plexiyi 25-30 watta düşürebileceğini bilmiyordum mesela..

İngilizce listening konusunda benim gibi sıkıntılarınız varsa alt yazıları açmanızı tavsiye ederim.

Geri