Gibson-Epiphone Flying-V

arkadaşlar öncelikle bizlere burada paylaşım imkanı sunan tüm turkrock kurucularına teşekkür ederim.

bu epiphone goth explorer gitardan bir keresinde denemek amaçlı çalmıştım. gitarın tonu ve sustain'i gerçekten hoşuma gitti. bunun için bu goth serisinden sahip olmaya karar verdim. şu an bütçeme uygun olarak epiphone goth flying v kasa bir gitara rastladım. üstelik satıcının dediğine görede şu anki çin üretimi olanlardan değil, kore üretimiymiş.
epiphonun sayfasına baktığımdada zaten goth serisinde flying v kasa üretimi kalkmış sanırsam. internet web sitesinde o gitara rastlayamadım. yani türününde son örneklerinden sanırsam. müzik tarzım olarakta metallica dersem hakkımda fikir verir sanırsam.

Arkadaşlar;
- daha önce bu gitarı deneyip yada hakkında iyi yada kötü bilgi sahibi olan biri var mı?
- bu gitara alternatif önerisi olacak başka gitar var mı?
- bu gitarı alıp ileride manyetik modifiyesi yapmak mantıklımıdır?
- goth explorerda bahsedilen sapa yatma olarak beliren dengesizlik sorunu bu seridede mevcutmudur?

gitarla ilgili olarak aklıma takılan sorular şimdilik bunlar arkadaşlar...
dikkate alıp zaman ayırıp cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

cihanexplorer nickli arkadaş epi explorer gothic satıyor forumda yanılmıyorsam 400 ytl gibi bişi idi eğer anlaşabilirseniz gitar aradığın cins birşey

*elinden bu işler geliyosa ikinci el manyetik alıp takarsın beğenmezsen aldığın fiyata satarsın denersin
maun ve set neck bir gitara manyetik istediğin gibi takarsın köpek gibi metal yapmak için ama push pull pot u bağlamazsan klasik tonlarda (stratlardan çıktığını görmeye alışkın olduğumuz tonlarda) biraz sorun yaşayabilirsin

nakit verecek param olsa herşey güzelde, maalesef kredi kartına yüklenicem yine :(

zaten güzel bi fırsat olmasa hiç yanaşmam fakat, değerlendirilebilir bir fiyat vede taksit seçeneği gibi durduğu için aklıma takılıyor.
ne efekt cihazım nede anfim var :(
bağlıycam creative audigy2 ZS notebook ses kartına bi süre böle idare edicem...

şu epiphone flying v gitardan eline almış çalmış yorum yapacak bir kişi bile yok mu?

gibson'lı topiklerde yazandan bol olmaz, alınabilir fiyat aralığında epiphone'u ise eline alan olmaz....

nede bahtsızım :(

Goth Flying V'leri denemiştim zamanında. Fena bir gitar değildi hatıladığım kadarıyla, memnun kalmıştım ama öylesine elime almıştım dükkanda, pek bir yorum yapabilecek durumda değilim malesef.

ne bileyim, bu gitar sıfır kilometreyken sesi güzeldir, 1 sene sonra sapıda atar... hatta sapıyla kalmaz sesinide atar diyecek olan kimse yok sanırsam

walla kaçırmayayım bu gitarı bari, biride çıkıp kötülese yaa...

sanki gitarı alda, bizde para nasıl saçılır görelim der gibi.

Clickboy demiş ki:
Kirk amca MoP ve AJFA'ya Gibson Flying V ile girmiş EMG 81/85'li... Kaldırıyor demek ki taş gibi 2 albüm kaydetmiş :)
Yo,hayır.Kirk,en çok Kill'em All'da ve Ride the Lightning'de kullanmış Flying V'sini.
http://www.montyjay.com/kirkguitars.html

gibv2hum.jpg

O siteye dikkat edersen Mop ve Ajfa'da da aynı gitarı kullandığını görürsün. EMG manyetikli halini özellikle...

En az burada kullanmış, en çok şurada kullanmış gibi bir tabir çıkmadı zaten ağzımdan...

özellikle neck tonu alıştığınızdan(lp veya strat) farklı karakterde, değişiktir flying V lerin. bir tane bulup denemenizi tavsiye ederim. yapacağınız müziğe göre beğenebilirsiniz veya tatmin etmeyebilir ancak tanımalamk gerekirse, yuvarlak ve dolgun bir tonu vardır. köprüye takılacak keskin bir manyetikle dengelenirse esnek ve karakterli bir gitar elde edilebilir.

Valla arkadaşlar ben denedim gitarı ankara zuhalde, oturarakta ayaktada gayet rahat bir gitar, kore yapımıydı ve teller gövdeden geliyor yani string thru body ve çok hafif, telleri biraz ötüktü benim çaldığımın ama, genel itibariyle güzel bir gitar. Burguları da grover'dı. Gidin çalın bakın sizde, bana sapı çok rahat geldi. Manyetikleri tam bir felaket onu da belirteyim bir de benim çaldığım epi goth V idi ama sanırım yapı olarak aynıdır.. ;) Birde manyetik modifiyesi için yırtmış kendini arkadaş :) Manyetik modifiyesi şart hocam, EMG 81/60 ile canavar olacağını düşünüyorum. Ama gitarı git bir dene derim kesinlikle, belki begenmezsin. ;)

arkadaslar kirk hammett in burda kullandığı gitara flying v 1976 yazıyor suan ki satılanlar v factor-x diye satılıyor fark nedir niye 2009 değilde v factor ???

isim değişti, başka ciddi bir fark yok bildiğim kadarıyla. hepsi maun gövde üzeri pickguardlı 2 hum gitarlar, beyaz ve siyah renk fadedlar ise 3 pickup.

ayrıca sadece 1000 tane üretilen Shred-V ye rastlarsanız kesinlikle bir gözden geçirin, cidden çok hoş gitarlar onlar.

p_8675_l00.jpg

tesekkürler obican inceleyeceğim. düşündüğüm gitar kirk hammetin elinde olan gitar eğer sadece ismi değiştiyse bu v factor olanlardan almayı düşünüyorum.

suan ki fiyatı 2500 lira. performans/fiyat karsılastırması nasıldır acaba bilen arkadaslar varsa?

Geri