Mxr M151 Doubleshot Distortion

Whiskas demiş ki:
Kayıttan ziyade mutlaka stüdyoda yüksek seste denenmesi gereken bir alet. Bence de her gitarist 1 kere de olsa mutlaka denemeli doubleshot ı. 10w amfi ile bile gayet tatmin edici tonlar alabiliyorsunuz. Metal zone falan tıraş zone kalıyor resmen mxr ın yanında :LOL:
ilk denediğim pedallardan biri double shoot....ilk denediğimdeki heycanı nası hissetmişsen o heycan hiç kaybolmamıstır o kadar sevmişimdir pedalı...gidip deniyin dicem ama eskiden Easy Road ta vardı ama şimdi kapandı herhangi bi dükkanda denenebilir..pişman olunmaz ;)

b_223957.jpg

kendisi benim pedalım ve üzerindekiler de ayarlarımdır. standard bir distortion aldığım üst kanal ve overdrive tadında bir ton aldığım alt kanal. ben çok cırlak veya köşeli ton sevmediğimden bunları kullanıyorum. bir çok şarkıya yakışacak tonlar bunlar, çok ortada. ayar düğmelerini saat 3 pozisyonundan ileri götürdükçe ton köşelenecektir.

KaRaBaSH demiş ki:
kendisi benim pedalım ve üzerindekiler de ayarlarımdır. standard bir distortion aldığım üst kanal ve overdrive tadında bir ton aldığım alt kanal. ben çok cırlak veya köşeli ton sevmediğimden bunları kullanıyorum. bir çok şarkıya yakışacak tonlar bunlar, çok ortada. ayar düğmelerini saat 3 pozisyonundan ileri götürdükçe ton köşelenecektir.

Dediğimi denesene gaini fulle tone u 0 yap midleri ortadan aşağı yap bas ıda ortalarda tut işte tonu duy ozaman

Sonunda tatmin edici bi ton yazabildim oh be :) KaRaBaSH dostum senin verdiğin ayarlarıda kontrol ettim çok yetersiz geldi be abi özellikle ilk kanaldaki ton tiz ve çok yoğun olmayan bir distortion, hatta biraz daha kasarsan overdrive olucak gibi :)

bu pedalda özellikle 2. kanalda ton yakalamak gerçekten zor. 2. kanalda heavy metale uygun ritim tonu bulabilen var mı arkadaşlar? iron maiden, skid row biraz da whitesnake tonlarına yakın bi ton arıyorum ama bulduklarım beni yeteri kadar tatmin etmedi henüz..

arkadaşlar ya bende bır kac aydır kullanıyorum bu pedalı ama halen hangisi 1. kanal hangisi 2. kanal bılmıyorum :) altmı 1 ust mu :D

evet pedal gerçekten sert tonlara sahip.

sert solo tonu için çok sağlam. eq ve focus ayarları ile alet distortion, overdrive ve fuzz haline dönüşüyo.

bana biraz mid karakterli bi pedal tadı verdi.. ayrıca bana göre metal yapılmaz!

2.kanalı birinci kanala göre daha dolgun ve daha sert

ve en önemlisi çıkış gücü çok yüksek.. bana bu durum nedense bi hata gibi geldi. çünkü output potansını 0.kademeye getirdiğin zaman kapanmıyo ses.. ve tam gitarın clean sesiyle eşitleniyo.. yani burda anlatmak istediğim şudur; clean çalarken dist. geçmek istediğinizde pedala başarsınız ve dist. ses cleandan düşük veya yüksek olur, bu durumda outputunu ayarlarız ya işte... burda demek istediğim outputu 0 a getirdiğimizde ses seviyesi cleanla aynı yükseklikte oluyo. yani hiç kapanmıyo. ((( output 0. ayarı = clean ses seviyesi )))

tonlarına gelince.. gerçekten çok hoş tonlar elde etmek mümkün. tam dist.lu solo tonları ile fülüt gibi gelen mid li tonlar yakalamak çok kolay bu alet için...

ben japon fender gitarımla kullanıyorum... S-S-H diziliminde... single larda fender cs texas special, hb de dimarzio tonezone var....

singlelarda iyi değil demişler ama single da eğer bu alet iyi değilse başka hiçbi alet iyi olamaz.

ayar verildikten sonra single neck manyetikte testere gibi ritim tonları yakalanabiliyo..

ama bi ton olarak petrucci nin o yırtıcı ritim tonuna yaklaşılmıyo...

bu aleti boost etmeye gerek yok..... sadece ton olarak ds-1 le kıyasladığımız zaman ds-1 daha temiz, daha net, daha parlak cam gibi bi ton sağlıyo. ama bu alet kadar güçlü değil..

Death-Lead demiş ki:
ve en önemlisi çıkış gücü çok yüksek.. bana bu durum nedense bi hata gibi geldi. çünkü output potansını 0.kademeye getirdiğin zaman kapanmıyo ses.. ve tam gitarın clean sesiyle eşitleniyo.. yani burda anlatmak istediğim şudur; clean çalarken dist. geçmek istediğinizde pedala başarsınız ve dist. ses cleandan düşük veya yüksek olur, bu durumda outputunu ayarlarız ya işte... burda demek istediğim outputu 0 a getirdiğimizde ses seviyesi cleanla aynı yükseklikte oluyo. yani hiç kapanmıyo. ((( output 0. ayarı = clean ses seviyesi )))

hocam bu konuda itirazım olacak. output 0 dayken cleanle eşit seviyeye gelmiyor çünkü. tabi bu kullandığın bas tiz gain ayarlarına göre değişiklik gösterir. bu ayarları yüksek tutuyorsan eğer doğal olarak daha yüksek ses alırsın ve cleanle aynı seviyeye getirmek için outputu 0 seviyesine kadar indirmek zorunda kalırsın. aksi takdirde bu durum söz konusu değil. benim kullandığım ayarlar ampli değerleri orta ayardayken:

saat yönünde,
1.kanal(solo): bass 11 mid 12 treb 1 gain max.
2.kanal(ritim): bass 9 mid 12 treb 11 gain 3

hard rock için gayet iyi tonlar yakalayabildim belki işine yarayabilir. bunun dışında daha sert tonlar istersen ritimde 1. kanalı kullanıp soloda 2. kanalda iyi bir solo tonu yazmanı veya bir booster kullanmanı tavsiye ederim.

solo için 2.kanalı kullanıyorum zaten. 1. kanala göre daha dolgun bi ton veriyo kanaatimce.. mg100 marshall kullanıyorum. clean kanalda bas son mid saat 10, tiz sonda....mxr da ise 2.kanal bas son, mid saat 1, tizde saat 1 ayarında..

ritim için(rockta) ds-1 i kullanıyorum. mxr a göre çok daha ""temiz"" ve net bi tonu var..

ya benim asıl anlamadığım ve demek istediğim alette 0 diye bişey yok!! outputu tamamen potans kırılana kadar 0 a doğru çeviriyosun ama ses kapanmıyo. aletin eq ayarları nekadar yüksek tutulsada output son çıkışı ayarlar ve 0 gelince kapanması gerekmezmi???? bende cleanla aynı seviyeye geliyo anlayamadım aletmi sorunlu yoksa böylemi... sizinkilerde outputu 0 a getirince ses kesiliyomu..

arkadaşlar ben de bu pedal dan almaya karar verdim benim gitarım fender deluxe USA noissles manyetikleri var amfimde marshall 65W valvestate serisi.. single manyetiklerle iyi sonuç alabilirmiyim bu pedalla çalacaklarım guns n roses,pink floyd,deep purple gibi bide bu pedal ın avrupa fiyatıyla amerika fiyatı aynımıdır yardımcı olursanız sevinirim..

single o manyetikler ama noisless olayı var bende kullanmıştım usa deluxe ash modeli vardı bi aralar ama clean tonları falan hoşuma gitmemişti ama distortionla gürültüsüz iyi sonuçlar alırsın

s-1 swicth i aktif yap ve 5 li swicth i de bridge manyetiğine getir olayı gör o zaman :D

ben bu pedalı daha bugün aldım sabahtan beri uğraşıyorum aletle. mükemmel solo tonları var ama bence ritm için tonlar çok zayıf kalıyo. thrash metal çalıyorum ben ama bu aletle thrash çalmak şimdilik imkansız gibi geliyo. bu aletle daha köşeli daha sert tonlar alabilmek için ne yapabilirim. ya da bu kadarıyla yetinip bunun yanına bir de uber metal ya da mt 2 mi almalı acaba. bu aletten hiç sert tonlar çıkabilecekmiş gibi gelmiyo bana. boost için bi pedal alsam ne almalıyım acaba? sd1 ya da ts9 bu derdime çözüm olur mu? yeteri kadar tonlar sertleşir mi?

üst kanalda gain ve treb max. bass ve mid de işte orta düzeylerde falan istediğin karaktere göre ayarlanır, bir de focus düğmesine basınca (gerçi mid devreden çıkıyor ama) sert hoş tonlar çıkabiliyor trash için. ama soloya gelince alt kanalda o sertlikte bi ton yakalamak zor onun için sanki bir booster gerekebilir.

bu pedalı bende arıyorum alım satıma baslık bile açtım..bu baslığı da yeni gordum bir iki şey sorucam..bu pedal death metal ve turevlerine gelir mi istediğim bol basslı sert tonlar bass karakteri zayıf gibi bir yorum yapılmıs yukarıda aklımı karıstırdı acıkcası...

Geri