Boss Ds-1 ve stompboxlar hakkında yardım

Merhaba arkadaşlar öncelikle söylemek istiyorumki forumunuzu tesadüfen buldum ve hemen kayıt olup bayağı bi araştırma yaptım.Çok yardım edici bilgiler edindim.Ama yine de benim bir sorunum var ve buna çözüm bulmak için görüşlerinizi istiyorum ve umarım bunun yeri burasıdır.

Amatör bir gitarist olarakdan hiçbişeye benzemeyen tonumdan (çok cırtlak) şikayet ediyorum.

Ekipmanım : Squier Standart fat strat
Marshall Mg-30dfx

Ve bugün en azından biraz tonuma yardım eder diye bir Boss Ds-1 aldım
Amma velakin amfimin berbat distortion ından bir farkı yok! Sadece biraz daha sustain ekliyor.

Yardım olarak istediğim en azından tonumun(minicikde olsa) bişeye benzemesi için ekipman önerileriniz.

çok cırtlak demek nedemek? biraz açarsan daha iyi olur...bi de istediğin ton nasıl bir ton..

ton çok çiğ geliyorsa sana, biraz basları açıp reverb ekleyebilirsin . Ekipmanın kötü değil bence..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cırtlak la demek istediğim fuzz ımsı bi ton.Yani bozuk gürültü gibi.Öyle bişey anlatamadım...Ds-1 ı biraz olsun mid ekler ve toklaştırır diye almıştım.Ama yapmadı :(

Maalesef şuan öyle bi lüksüm yok.Ama bi şekilde denemeye çalışırım.Çünkü bu sene üniversiteyi bıraktım.Memlekettede ne arkadaş kalmış ne bişey 8O

hangi şehirdesin merak ettim.??

sorununa gelince anlattığın ton için ds-1 değil 2 alman gerekirdi.

ayrıca elindekinide şu şekilde kullanabilirsin: (yani benim kullandığım şekilde):::

ben 100wat marshallda (mg100dfx) 1. kanalı clean değilde crunch olarak seçiyorum. ve drive ını 0,7 ayarlıyorum.yani gain potu 1 değil 0,7 civarlarına gelecek. bu cleanlardada çok güzel bi ton veriyor. eq ayarı olarak bas sonda, tiz saat 3 yönünde, mid de saat 9yada 10 yönünde ayarlıyorum. onun üzerinede ds-1 imi drive ı full, level saat 11, tone da saat 9 yönünde kullanıyorum.

ama mg30 larda bendeki ayarlar varmı bilemiyorum. yoksada amfide overdrive kanalına gelip drive ını en aza indirip mid i, bası, tizi sona getir. ds-1 dende bendeki ayarları yap duruma göre tonu saat 12 yi geçmeyecek şekilde değiştir parlat soundu.

ama kötü olabilir. çünkü ben 2. overdrive kanalında bu dediğimi denedim ses çok kötü oldu. dediğim gibi ben 1. clean/crunch kanalında crunch ı seçip yaptım. ama bi dene. olmazsa ds-1 in drive ını düşürerek değişik variantlar dene

yani amfinin drive ını ve ds-1 in drive ını değişik kombinasyonlarda dene. ama 2sinide sona getirme.amfi driveını ortaya getir. sonra ds1in drive ını saat 9 yönüne getir. tonları ayarla. istediğin ton olunca, drive ının yeterliliğine göre ds-1in drive ını artır. zaten belli bi seviyeyi geçince ses düşecek amfi zorlanacaktır. o seviyeye gelince drive ı düşür.

Herşeyi denedim.Hele gitarın manyetiklerini....Middle ve necki hiç kullanmaya gelmiyor berbat ötesi bir ton.Bridge deki humbucker en iyisi şuan.Şöyle ki senin 100dfx teki çoğu şey bende yok.

Middle yerine contour diye bi ayar var overdrive kanalında ve tamamen yararsız bir ayar.Her zaman 0 da bırakıyorum yoksa tonu tamamen yutuyor.

Benim ihtiyacım sanırım bir eq yada amp modelleyici gibi birşey yada manyetik.

ampfi modelleyicileri gitar amfisine girdiğin zaman çok iyi sonuçlar alamıyosun.. genellikle send return ayarları kullanılır ama sendekinde oda yoktur. ki öylede olsa gene kabinden kaynaklanan bi mid vardır amfilerde. o yüzden simulatördeki ayardan mixerdeki sesle amfideki ses bir olmuyo.

yinede bi sansamp gt2 deneyebilirsin. yada daha ucuz olması açısından behringer alternatifini deneyebilirsin.

aslında mxr doubleshot al. üzerindeki eq ayarları ile çok çok geniş bi ton yelpazen olur

teşekkürler arkadaşlar.
mxr doubleshot ve gt2 almam şuan zor gibi görünüyor.
eğer Ultra-g nin bir katkısı olucaksa alabilirim...
forumu biraz araştırdım ultra-g hakkında ama tam olarak anlamadım..biri
iyi diyor bir şöyle diyor...
Birde xlr i kullanamam değilmi?

http://rapidshare.com/files/5193816... i var.Ds-1 ı ekleyince pek bişey değişmiyor.

teşekkürler arkadaşlar.

http://rapidshare.com/files/5193816/Mahtone.mp3.html

Bu en iyi alabildiğim ton şuan ki solo ya hiç yakışmıyor.Sadece amfinin
drive i var.Ds-1 ı ekleyince pek bişey değişmiyor.

teşekkürler arkadaşlar.

http://rapidshare.com/files/5193816/Mahtone.mp3.html

Bu en iyi alabildiğim ton şuan ki solo ya hiç yakışmıyor.Sadece amfinin
drive i var.Ds-1 ı ekleyince pek bişey değişmiyor.

Kanımca gitarı'nın çok kaliteli olmamasından kaynaklanıyor bu sound problemi. İnşallah u.s.a bir stratocaster'a terfi şansın olur. :kemancı :kemancı

Geri