Fender Squier Bullet Strat

bu gitardan kullanan kulanacak olan biri varsa eğer yorumlarını yazabilirlermi çünkü ben ondan aldım gayet mutluyum ama bi kaç vuruk oluşdu zamanla :( ama hala çok iyi durumda ne kadar bir mexico yada u.s.a gbi olmasada bence yinede güsel bide benimki made in china :D

Bir arkadaşımın fender bullet stratını denemiştim,tonlarını beğenememiştim(benim gitarım da çok matah bir alet değil ama bullet strat ondan daha kötü çıktı)...

Ha ama insanevladı doyumsuzdur malum,o yüzden direk ton ve sustaini daha iyi olan gitarla karşılaştırır,ama yukarda arkadaşın da dediği gibi sen memnunsan sorun yok(yine de alternatiflerine bakabilirsin,strat olarak diyorum)...

Güle Güle eskit gitarını...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet haklısıınız tabiki bende daha güsel tonlu gitarlar kullandım ama ben bununla mutluyum yakında birde fender dg10 gelicek işallah dahada mutlu olucam :D

dg10 ne? (evet utandım)

ayrıca gitarının kronik bir sorunu yoksa, genel anlamda memnunsan, uygun olduğun bi zamanda daha iyi manyetikler de koyabilirsin.

evet modifiye olayına gireceğim...
dg10 fenderin akustik gitar modeli çok güsel hoş bir gitar fakat dg7 almaya karar verdim kesinlikle eğer düşünen olursa fender dg-7 183€ kıvılcım müzikde birde bilenler için bu fiyat nasıl iyimidir yoksa pahalımı?

kullanıyorum ama bendeki şimdikiler gibi değil. ilklerden. 83 japon. star logolu bullet.. yani bu:::

bullet-headstock_143.jpg

kasa strat ama sap tele stil..

gitar da bu ::

full_143.jpg

ama ben köprüye hb ekledim. ve potansı 3 e çıkarıp jack ferrule yerleştirdim. tüm elektronik aksamları usa fender yaptım. modifiyeler dışında kasası ve sapı gördüğün resimdeki kadar temiz hala 24 yıl geçmesine rağmen. ama o modelinden değilde japon olmasından kaynaklanıyodur. japonların dışındaki squier lar hakkında çok olumlu şeyler duymadım ama modifiye yapmadan önce unutma önemli olan şey gitarın ağacıdır. yani kötü gitara iyi modifiye yapmak eşeğe altın semer takmaya benzer.

evet haklsın bu china lardaki ağacında iyi olduğu söylenemez bence çünkü çok sağlam değil ama bakıcam yapcam bişeyler....
benim gitarında özellikleri bunlar :)

Squier Bullet Stratocaster by Fender
Model adı: Squier Bullet
Seri: Squier Affinity Series
Gövde: Sert ağaçlar
Sap: Akçaağaç (maple)
Klavye- Tuşe: Gül ağacı (Rosewood), 9.5” eğrilik yarıçapı (241 mm)
Perde sayısı: 21 Medium Jumbo
Teknik Detay
- Köprü-üst eşik mesafesi 648 mm
- Üst eşik genişliği 41 mm
- Mekanik aksam Krom
- Hard-tail 6-Saddle Bridge
Manyetikler
3 Single-Coil Manyetikler
5 kademeli Manyetik Anahtarı
Pozisyon 1. Köprü Manyetiği
Pozisyon 2. Köprü ve Orta Manyetik
Pozisyon 3. Orta Manyetik
Pozisyon 4. Orta ve Sap Manyetiği
Pozisyon 5. Sap manyetiği

Ses kontrolü
Ton 1 sap manyetiği
Ton 2 orta manyetik

sizce böyle bir gitara modifiye olayına girsemmiki biras acemiyimde :(

Bullet ile affinity serisi squier'in fabrikası koreden cine tasınınca cıkmadımı yahu.Daha önceden varmıydı bullet lar japonyada üretilirken.Ayrıca tele sapı ilginc olmus :D .

Sende mi fender akustik alıyosun,bende alıcam 180 euroya sanırım dg-7 oluyo o da,ama daha ucuza gelecek sanırım,erdem hoca sağolsun :)

Akustik ballad yapanlara küfür etmekten imanım gevredi artık,o yüzden gidip almak durumunda kalıcam sanırım:)...

Bu arada o gitara modifiyeye gitme bence,gidersen de clean ve drive tonunu biraz daha açığa çıkaracak modifikasyonlar yap,örn:3 adet texas special tak manyetik olarak,ama bullet squier'ların ağaçları iyi olmadığı için bir yere kadar etki eder,gerisi fos...

Sende mi fender akustik alıyosun,bende alıcam 180 euroya sanırım dg-7 oluyo o da,ama daha ucuza gelecek sanırım,erdem hoca sağolsun :)

Akustik ballad yapanlara küfür etmekten imanım gevredi artık,o yüzden gidip almak durumunda kalıcam sanırım:)...

Bu arada o gitara modifiyeye gitme bence,gidersen de clean ve drive tonunu biraz daha açığa çıkaracak modifikasyonlar yap,örn:3 adet texas special tak manyetik olarak,ama bullet squier'ların ağaçları iyi olmadığı için bir yere kadar etki eder,gerisi fos...

haklısın bunda mofiye nereye kadar :(
dg-7 kıvılcım müzikde 183€ ben büyük ihtimalle alıcam ama daha var almama bugün gittim denedim çok hoş bir tonu var süper bir alet öneririm ama onlarda uzakdoğu zaten akustiklerde u.s.a yokmuş yani yok heralde en azından orda yokdu :) ama çok hoşuma gitti bi an önce param tamamlasada alsam :)

ya peki modifiye değilde dış görünüşde değişiklik olarak ne yapabilirim mesela picguard nasıl bişey yakışır yada napabilirm.????

Bu arada saçmalayıp 3 mesaj yollamış o da hoş tabi,akustik konusuna gelince 70ler 80lerde ne kadar akustik şarkı yapıldıysa hepsine küfretmekten kendimi alamıyorum bana boşu boşuna para harcattıkları için :evil: :)

Pickguard değiştirirsin istersen,gitar sunburst ise siyah pickguard ve knoblar bul bir yerden,srv kopyası bir gitarın olur ki çok ta hoş olur(tabi ton olarak alakası olmaz ya e açgözlüğün de bir sınırı var sonuçta).Onun dışında kolay çıkan yapıştırmalar bulabilirsin etrafta,boyayabilirsin(tabi kime ne yararı var orası tartışılır).Yani işin özü kafana göre takıl :) ...

evet haklısın :D siyah picguar yakışmaz gibime geliyor sende varmı fender strat? bu arada sunburst benimki srv taklikde istemirum :D

ya arkadaslar belkı sızın konunuz dısında olabılır ama bede bır kore squier var serı nosu s911004 bakıyorum netten bıryerde 1979 kımı yerdede 1989 olabılecegıne daır bılgıler var kesın bılen bu ısten anlayan arkadaslar varmı.. cok merak edıyorumda uretım yılını...

s> seventy yani 70s olabilir
bndeki n6 ile balıyodu sapı söktüğünde orada ay ve 96 yazıyordu
emin olabilrmek için sapı söküp bakabilirsin ama büyük ihtimalle 70s birşeydir o

nadiras demiş ki:
s> seventy yani 70s olabilir
bndeki n6 ile balıyodu sapı söktüğünde orada ay ve 96 yazıyordu
emin olabilrmek için sapı söküp bakabilirsin ama büyük ihtimalle 70s birşeydir o

cok sagol dostum artık tellerım eskıyınce yenı tel takmadan bır sokup bakmak lazım...

Geri