2 Humbucker - 2 Volume - 2 Tone

2015-10-03-12-54-44.png
@hackeiommi hocam aynen benim gitarda şu bağlantı kablosu yok, sanırım toprak bu, bunun ucunun nereye gitmesi lazım acaba

Köprü vidasına giden ağacın içinde ince, dar bir delik olması lazım. Önce köprü sökülecek. Vidalar ve vida yuvaları çıkacak. Sonra o toprak hat o ince delikten girecek. Üstüne vida yuvası çakılacak.

Bütün bunlar yapılırken hiçbir parçaya ve ağaca zarar verilmeyecek. Aksi taktirde gitar elde patlayacak.

Bütün bunlardan sonra, gitara güzel bir bakım yapıp ayarları halledilecek.

Gazan mübarek olsun hocam... :)

Çözdüm arkadaşlar. Köprüden kablo çektim, nereye lehimlersem lehimleyim olmadı. Hep cızırtı, ama en sonunda ses kablosunun birisine değdirip sıfır gürültü aldım o da bu resimdeki kablo. Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
20151003_123639.jpg

Çözdüm arkadaşlar. Köprüden kablo çektim, nereye lehimlersem lehimleyim olmadı. Hep cızırtı, ama en sonunda ses kablosunun birisine değdirip sıfır gürültü aldım o da bu resimdeki kablo. Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
61982 eklentisini görüntüle

Şu an sinyali aldığın + uca bağlamış görünüyorsun? Gürültüyü atmak için pot tepesine bağlayıp topraklamalıydın. Bir gariplik var. Bir de tek volume yapmışsın gitarı sanırım.

@arkham_rock Aynen hocam harikasın sadece tek volume yaptım :D Diğer tablolar çok karışık geldi. Dediğin gibi Pot tepesine bağladım olmadı hatta gitardan hiçbir ses bile çıkmadı, ancak bu gösterdiğim yere bağlayınca güzel ses elde ettim sebebini inanın ben de bilmiyorum çünkü bütün herkes pot tepesinden topraklamış :)

Onda bir gariplik var. Bir ihtimal jaka giden uçları karıştırmış olabilirsin. Mantık dışı bir durum. Bu arada bağladığın volume potundaki orta dişten bir kablo alıp, kapasitör gördüğün herhangi bir potun boş dişine bağlarsan ve bağladığın potun üst tarafını da yine esas potansın üstüne bağlarsan ton potansın aktif olur. Yani sinyal ton potansına gider, tepeden de tekrardan geri dönerek devreyi tamamlar.

Geri