ASIO sorunu?

ASIO 4ALL diye bi driver indirdim.Gecikmeyi çok çok azalttı ancak ses çıkmıo.Gecikmenin azaldığını VU meter göstergesinden algıladım. ama ses çıkmıo hiç bir programda bunun nedeni neir?
Buna alternatif olarak gecikmeyi en aza indiricek ve sesi bozmayacak bi yazılım var mıdır? yardımlarınızıo bkliyorum..

genelde her ses kartının kendine ait asio driverı olur. böyle bir program olmazsa çalışmaz. sizinkisi genel bir program galiba işe yaraması biraz mucize gibi bence. diyelim ki çalışıyor bu program: o zaman ses çıkmamasının sebeplerinden biri, buffer size ın az olması. dinleme sırasında 1024 ve fazlasını seçin bu da gecikmeyi artırır ama ses alırsınız. kayıtlar sırasında buffer size azaltılır. miks sırasında artırılır ve böylece daha çok plugin kullanılabilir. ayrıca 44.1 khz ve 48 khz kayıt seçenekleri de PC nin durumuna göre PC yi yorar. 44.1 le başlayın. böylece ses kartını daha rahat test edersiniz. ancak öyle ortaya asio driver ile bir ses kartının çalışması biraz şans işi bence.

Atalay demiş ki:
genelde her ses kartının kendine ait asio driverı olur. böyle bir program olmazsa çalışmaz. sizinkisi genel bir program galiba işe yaraması biraz mucize gibi bence. diyelim ki çalışıyor bu program: o zaman ses çıkmamasının sebeplerinden biri, buffer size ın az olması. dinleme sırasında 1024 ve fazlasını seçin bu da gecikmeyi artırır ama ses alırsınız. kayıtlar sırasında buffer size azaltılır. miks sırasında artırılır ve böylece daha çok plugin kullanılabilir. ayrıca 44.1 khz ve 48 khz kayıt seçenekleri de PC nin durumuna göre PC yi yorar. 44.1 le başlayın. böylece ses kartını daha rahat test edersiniz. ancak öyle ortaya asio driver ile bir ses kartının çalışması biraz şans işi bence.

Arkadaşın dediği gibi bende guitar rig'i denemek için kurmuştum ne yaptıysam olmadı asio ile ses kartı uyuşmuyor.

selamlar tekrardan
bugün tesadüfen problemimi çözmüş oldum. sanırım atalayın söylediği şeyi yaptım, emin değilim :)
acid pro 4le ses alamıyordum. programdan asio4all'un konfigürasyonlarına girdim. orada Always resample 44.1 kHz <-> 48KHz seçeneğini işaretledim. sorun birden çözülmüş oldu.

bir de kayıt yapmaya uğraşırken kaydedeceğim şeyin midi halini (guitar proda yaptıydım) acid proya koyup onun üstüne çalmaya uğraşıyordum fakat sürekli midiyle çaldığım arasında zaman farkı oluyordu. bunu da acid pronun kendi ayarlarından "User recording latency offset (ms)" kısmını 1.000 yaparak çözmüş bulundum.
yaptıklarımın ne anlama geldiği hakkında hiç bi fikrim yok, ama işe yaradı :)

İlk yaptığın analogdan dijitale ve tam tersi şekilde çevrim için bir değer. Detayına girmeyeyim düşük değerler daha az işlem gücü isterler.

İkinciside kullandığın daw kayıt sırasında gecikmeyi kapatmak için biraz kaydırma yapar onun ayarı.

sorun laptopta devam ediyor ama masaüstünde sorunu çözdüm
ama onda da başka bir sorun var efektler açıyorum ama genel olarak clean sesler geliyor diğer efektler yok denecek kadar az geliyor
jimi hendrix sürümünü kullanıyorum hazır presetlerda efekt sesleri çok az geliyor :(

Geri